banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Notebook v posteli: Vyměnil mě za počítač!

4. dubna 2016

Notebook v posteli: Vyměnil mě za počítač!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: notebook láska vztahy závislost sex partner

preventan-mimiforum-banner

Jakmile si partner začne brát notebook do postele, měla byste zbystřit. Pokud to tak necháte, může se velmi rychle stát, že vás za počítač zkrátka vymění. Večery bude trávit s ním a vás už nebude potřebovat. 

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Redukovaný koenzym Q10 je forma, která představuje 90% koenzymu Q10 nalezeného v plazmě zdravého člověka (rozdíl od jeho oxidované formy). Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny. 

q-max-active-60-cz-nahled

Diskutujte: Jak byste řešila, kdyby se partner v posteli věnoval víc počítači, než vám?


„To, že je partner závislý na internetu, vím už dávno. Bez počítače neudělá ani krok, snídá u něj, obědvá i večeří. Jediné místo, kam si ho nebral, byla ložnice. Jenže poslední dobou se to změnilo. Jakmile si ho začal nosit i do postele, ocitl se náš milostný život na nule. U notebooku sedí klidně do dvou do rána, pak ho jen zaklapne a spí. Jestli vedle něj ležím, nebo ne, ho nezajímá. Přestali jsme spolu spát a já nevím, co dělat. On mě prostě vyměnil za počítač,“ stěžuje si Veronika (29).

Internet ohrožuje sex

Odborníci varují před tím, že počet lidí závislých na internetu, prudce stoupá. Podle nejnovějších průzkumů se bez něj denně neobejde až 73 % mladých lidí, a to opravdu není malé číslo. Příznaky typické závislosti pak má minimálně 10 % lidí. Alarmující je i fakt, že internet dokáže vážně ohrozit milostný život a partnerský sex. Až sedm procent lidí u nás je závislých na erotice z internetu. Není se čemu divit – vždyť nejhledanějším slovem v internetových vyhledávačích je právě »sex«.

Milování vyměnil za počítač sex-a-vztahy-notebook-v-posteli-ii-sh

„Vždycky jsem byla proti tomu, abychom si do ložnice pořídili televizi. Nejen, že ruší spánek, ale hlavně jsem chtěla, abychom měli s partnerem místo, kde budeme sami a budeme se věnovat jen sobě navzájem. Moje plány ale překazil notebook. Partner je hodně pracovně vytížený, a tak jsem chápala, že večer musí něco dodělat. Jenomže z občasných večerů s notebookem v posteli se stalo pravidlo a společné chvíle ve dvou byly fuč. Partner raději seděl u počítače, než by se miloval se mnou. Trvá to už přes rok a jemu to připadá v pořádku. Před měsícem jsem si našla milence. Ničeho si nevšiml. Vím ale, že to takto dál nejde,“ svěřuje se s podobnou zkušeností Dana (27).

MIMIFORUM zjistilo:

Co mužům hrozí, když si berou počítač do postele

Špatný spánek. Vědci dokázali, že třetina lidí, kteří před spaním vysedávají u počítače, se ráno cítí mnohem méně vyspaná než ti, pro které je notebook v ložnici tabu.

Deprese. Jeden britský psycholog přišel na to, že lidé, kteří tráví spoustu času na internetu, se mnohem více propadají do depresí. Ti, kteří se příliš vážou na internetové stránky, také více trpí psychickými problémy a poruchami.

Sníženou plodnost. Pokud plánujete miminko, braňte se notebooku v posteli, co jen můžete. Je totiž vědecky prokázáno, že notebook ohrožuje mužskou plodnost, zvlášť pokud ho muži mají na klíně. Vysílá vysokofrekvenční záření a teplo, zahřívá intimní partie až o 30C, což zabíjí spermie, a také snižuje jejich kvalitu. 

Notebook v posteli: Zasáhněte zavčas!

Pokud vám připadá, že vás partner klidně mění za počítač, zasáhněte, dokud je čas, varují experti. Jinak si na notebook v posteli zvykne natolik, že ho z ní jen těžko dostanete. Jakmile si partner začne brát počítač do společného lože, stanovte si pravidla. Je-li to nezbytné, domluvte se na určitých dnech, kdy se bude věnovat práci, a naopak na večerech, které budou patřit jenom vám, a notebook bude tabu. Zkuste být sama aktivní, vyprovokujte ho v ložnici, aby měl důvod počítač odložit a poznal, že na živo je to prostě nejlepší. Uvědomte si, že vše je v komunikaci. Řešením není tajně nadávat a stěžovat si kamarádkám, ale partnerovi jasně říct, že vám to vadí a že v ložnici žít ve třech nechcete. Vy, on a počítač – to k sobě prostě nepatří.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa