vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nošení dětí v létě: Věci, které musíte vědět

25. července 2013

Nošení dětí v létě: Věci, které musíte vědět

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: šátek Nošení dětí oblečení léto dehydratace

preventan-mimiforum-banner

Řada maminek dává před kočárem přednost nošení dětí – v šátku, nosítku, klokance. Při letním nošení je však třeba dodržovat pár pravidel, aby bylo příjemné a pohodlné pro matku i dítě. 

Správný šátek, vhodný úvaz a oblečení z přírodních materiálů. To je základ letního nošení dětí. Přinášíme pár praktických rad pro horké letní dny.


Vhodné oblečení je základ

Základem je vhodné oblečení. To by mělo být tenké, prodyšné, z přírodních materiálů. Není vhodná syntetika a umělé látky. Vybírejte především bavlnu, len, bambus. Pokud chcete do oblečení investovat, pak můžete zvolit funkční, které odvádí pot a tělo pomáhá udržet v suchu. Myslete na to, že části těla mimo šátek či krosnu (ruce, nohy, hlava) se mohou velmi rychle spálit. Proto dítě chraňte krémy s vysokým ochranným faktorem (nejlépe 50+). Vhodné je i lehké oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi, které tělo chrání před slunečními paprsky.


Tip MIMIFORA:

U dítěte v létě nikdy nezapomínejte na pokrývku hlavy. Pro nošení v šátcích, klokankách či krosnách jsou ideální lehké kloboučky, které kryjí nejen hlavu, ale i krk.


U šátků volte méně vrstev deti-a-rodina-noseni-deti-v-lete-ii-sh-nahled

Pokud nosíte v létě dítě v šátku, vždy vybírejte co nejméně vrstvený úvaz. Jedna vrstva je totiž prodyšnější a méně se v ní potí než ve více látkách přes sebe. Hodí se např. kolíbka na bok, klokan, kříž s kapsou uvnitř, ale bez roztažení pruhů, batoh na záda apod. Pokud dítě v šátku usne, anebo opírá hlavu o vaše tělo, v létě vždy dejte mezi jeho a vaši kůži plenu, kapesník či jinou vrstvu látky. Pokud to neuděláte, máte na potničky zaděláno. Větší děti važte na záda volněji a dejte jim do ruky láhev s chladnou vodou. To vás ochladí oba dva.


Tip MIMIFORA:

V létě nezapomínejte na pitný režim. Dělejte s dítětem přestávky, kdy jej z úvazu vyprostíte a necháte vyvětrat. Dbejte na dostatečný příjem tekutin, na který se často zapomíná a u dětí může vést k velmi rychlé a nebezpečné dehydrataci.


Zvolte správný šátek

Na trhu je šátků velké množství a výběr není jednoduchý. Pokud dítě nosíte často, vyplatí se na léto zvážit nákup tenčího šátku, který je řidčeji tkaný, není tak hutný, a tím pádem je prodyšnější. Dobrou volbou jsou šátky s příměsí lnu, hedvábí, konopí či vlny, které lépe sají, chladí a tělo udržují suché, protože pomáhají odvádět vlhkost. Vhodné je volit také šátek světlých barev, tmavé totiž více přitahují slunce a rychleji se rozpálí. Správný šátek na letní nošení poradí ve specializovaných prodejnách.


Tip MIMIFORA:

Je-li to možné, vyhněte se v létě pobytu venku na přímém poledním slunci. Pokud musíte ven v největším horku a jsou velká vedra, nebojte se použít deštník, který vám oběma poslouží místo slunečníku.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse