vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nic k němu necítím. Ale na rozchod nemám sílu!

25. září 2016

Nic k němu necítím. Ale na rozchod nemám sílu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: odvaha rozchod láska vztah strach

preventan-mimiforum-banner

Každá láska časem vyprchá. Pokud ale zmizí úplně a vy zjistíte, že k partnerovi necítíte vůbec nic, je na čase to začít řešit. A to i v případě, že se rozchodu bojíte.

Diskutujte:  Dokázala byste žít s mužem, i když by všechna láska vyprchala?


„Když jsme se seznámili, byla to láska jako trám. Byla jsem zamilovaná až po uši a myslela si, že je to napořád. Pak přišla svatba a já se cítila jako v pohádce. A když se nám narodilo dítě, byla jsem nesmírně šťastná. Bohužel to netrvalo dlouho. Partner se změnil, začal se chovat odtažitě a přestal se o mě zajímat. Všechno mu bylo přednější než já a jeho syn. Snažila jsem se vše zachránit, ale nešlo to. Brzy jsem zjistila, že všechna láska je pryč. Žijeme spolu, ale vůbec nic k němu necítím. Kdyby odešel, bylo by mi to jedno. Sama mám ale strach udělat první krok, mám pocit, že na rozchod nemám sílu,“ svěřuje se Jolana (30).

Zamilovanost je po roce pryč sex-a-vztahy-nic-k-nemu-necitim-ii-sh

Podle vědeckých výzkumů netrvá období největší zamilovanosti déle než rok. Typické příznaky jako je zrychlený tep, rostoucí euforie či svírající se žaludek a růžové brýle, díky kterým nevidíme na druhém chyby, jsou po roce ty tam. Za vším prý stojí nervový růstový faktor, který je v krvi zamilovaných nesrovnatelně vyšší než u těch, kteří tento stav zrovna nezažívají.

Bojím se samoty!

„Nikdy bych nečekala, že vášnivá láska může tak rychle vychladnout. Byla jsem bláznivě zamilovaná a pro svého partnera bych udělala všechno na světě. Neměl moc peněz, a tak jsem za něj vše platila já – dovolené, jídlo, kupovala mu oblečení. V tu chvíli mi to přišlo normální. A když mě požádal o ruku, byla jsem nejšťastnější na světě. Jenže brzy po svatbě mi spadly růžové brýle a já zjistila, že mě celou dobu jen využíval. Začala jsem se na něj dívat kriticky a zjistila, že k němu už vůbec nic necítím. Já byla tou, kdo se ve vztahu snažil – a on mi to ničím neoplatil. Na rozchod ale nemám odvahu. Strašně se totiž bojím samoty,“ svěřuje se Linda (32).

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když už to doma neklape

  • Promluvit si. Zní to jako fráze, ale je to nejjednodušší cesta. Řekněte partnerovi na rovinu, jak se věci mají a co vám na něm vadí. Třeba najdete řešení, které vrátí jiskru do vztahu, anebo zjistíte, že plamínek zhasl a je opravdu čas na rozchod.

  • Jet na společný víkend. Možná vaše problémy pramení z toho, že jste oba dlouho v práci, nevidíte se a nemáte na sebe dost času. Zkuste si udělat volný víkend a odjeďte někam jen sami dva. Rychle poznáte, jestli si ještě rozumíte, anebo už si opravdu nemáte co říct.

  • Dát si pauzu. Nemusíte se hned rozcházet. Zkuste chvíli bydlet odděleně a každý se věnovat svým zájmům a přátelům. Lehce poznáte, zda vám partner chybí, anebo vám je bez něj lépe, a pak už vám nebude líto vztah ukončit.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse