vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nezájem o sex. Partner chce, já ne!

18. listopadu 2016

Nezájem o sex. Partner chce, já ne!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: nezájem milování sex partner porod

preventan-mimiforum-banner

Jsou páry, které potřebují sex denně, a také takové, kterým stačí jednou za měsíc. Pokud se partneři shodnou, je to v pořádku. Horší ale je, pokud má o frekvenci každý zcela jinou představu. 

Bolí mě hlava. Jsem unavená. Není mi dobře. Ráno brzo vstávám. Bolí mě břicho, asi to dostanu. To jsou jen některé z výmluv, které ženy rády používají, pokud je jejich partner při chuti mnohem víc než ony. »Únava« je zároveň vytáčkou nejčastější a minimálně 69 % ji alespoň někdy použilo. A na »bolest hlavy« se vymlouvá až 57 % zástupkyň něžného pohlaví.

Partner chce denně, já vůbec

„Můj partner by mohl pořád. Jsme spolu deset let a chuť na sex ho neopustila. Nejradši by ho měl denně. Problém ale je, že já nemám chuť skoro vůbec. Stačilo by mi to tak jednou za měsíc až dva. A tak jsem si vymyslela řadu výmluv, které s úspěchem používám. Partnera to sice štve, ale nic s tím nenadělá. Nedávno jsem to počítala a nejrůznějších vytáček už jsem vymyslela přes stovku,“ svěřuje se Hanka (36).

Ideální frekvence? Neexistuje!

Sex do vztahu patří, ale je jen na páru, jak často ho bude mít. Někdo ho potřebuje denně, jiným stačí jednou za čtvrt roku, a přesto jim to funguje. Podle odborníků se nedá říct, jaká frekvence je běžná a normální. Pokud četnost sexu vyhovuje oběma, je to v pořádku. Horší ale je, když se partneři výrazně neshodnou. Jeden sex odmítá, a druhý by mohl pořád.

Po porodu už nechci sex! sex-a-vztahy-nezajem-o-sex-ii-sh-nahled

„Po porodu mě přešla chuť na milování skoro úplně, a pořád mě to drží. Mohla bych žít úplně bez sexu a byla bych spokojená. Partner ale ne. Neustále mi předhazuje, že jsem frigidní, a že to bude muset začít řešit, protože on má jinou potřebu. A tak sex s ním jednou za týden doslova protrpím, víckrát se na něj nezmůžu,“ vypráví Pavlína (38).

Nevymlouvejte se. Najděte řešení.

Vymýšlet nejrůznější výmluvy pořád dokola a přemýšlet, jak se sexu opět vyhnout, se nedá dělat dlouho. Pokud máte s partnerem každý zcela jinou představu o četnosti milování, zkuste si otevřeně promluvit. Najděte řešení, které bude vyhovovat oběma. Odborníci radí – ustoupit musejí oba, ale ten, kdo má vyšší potřebu, musí své nároky snížit. Určete si den či dny v týdnu, kdy si uděláte večer jen pro vás dva a zbytek dnů budete mít »volno«. Pokud domluva není možná, pak nezbude, než se svěřit do rukou odborníkovi a poradit se s ním. Když to neuděláte, hrozí, že partner, kterého neustále odmítáte, začne hledat jinde.

Tipy MIMIFORA:

Nejlepší výmluvy, jak odmítnout sex

  • Jsem unavená.

  • Bolí mě hlava.

  • Uvidí nás děti!

  • Bolí mě břicho, asi to dostanu.

  • Přejedla jsem se, je mi špatně.

  • Ráno brzo vstávám.

  • Něco na mě leze.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
06:55 24.07.2017 - Roman -

Bez nadpisu

Zdar Miroslave, uplne vim co prozivas.Ja mam to same, ctyri roky.A porad skemrat a videt ten vyraz,ze neco vyzaduji.Uz taky nevim co delat.
19:08 08.01.2017 - Miroslav -

Bez nadpisu

Manzelka po porodu vubec nema chut na sex,uz je to 5 let a manzelku utrpene premlouvam tak dlouho ze sex mame 2 krat rocne jsem z toho na prasky,pomozte mi nekdo,co mam delat.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse