vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nevolnost při cestování: Jak na ni vyzrát

7. dubna 2014

Nevolnost při cestování: Jak na ni vyzrát

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: žaludek střední ucho zvracení cestování nevolnost

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás nevolnost při cestování? Zeptali jsme se našich čtenářek, co se jim osvědčilo a jak na ni vyzrát! 

Jakmile sednete do auta či autobusu a vydáte se na cestu, dělá se vám pravidelně špatně. „Je mi zase zle od žaludku,“ říkáte si. Jenže to není tak docela pravda. Problém je totiž ve vašem středním uchu. Důvodem je to, že v okamžiku, kdy vyrazíte na cestu, dostane mozek dvě odlišné informace o tom, co se s  vámi děje. Tělo dostává zprávu o tom, že je v pohybu, ale oči jej nevidí, anebo jen nepatrně. Nervová soustava tak neví, co si má myslet, a tak přichází bledost, snížení tlaku, nucení na zvracení. Co pomáhá, abychom tuto nevolnost překonali? Zeptali jsme se přímo vás na vaše zkušenosti!

 

Ledová Cola

„Jediné, co mi při cestování pomáhá, je ledová Coca-Cola. Vždycky před cestou si dám půl litru do mrazáku, aby z ní vznikla skoro ledová tříšť, a pak ji pomalu ucucávám. Proti nevolnosti je ideální, lepší než prášky.“ (Anna, 25)

 

Zázvorová lízátka tema-tydne-nevolnost-pri-cestovani-ii-sh-nahled

„Na cestu se vydávám vždy s krabicí zázvorových lízátek. Zázvor je skvělý, pomáhal mi i při nevolnosti v těhotenství a působí i při jízdě autem. Bez něj bych delší cesty nezvládla. Vařím si s sebou i zázvorový čaj a kombinuju ho s lízátky. Výborný je i v létě ledový.“ (Mirka, 27)

 

Náramky proti nevolnosti

„Při delších cestách mi bývá vždy hrozně zle. Musí se pořád zastavovat, je mi špatně, doslova trpím. Nepomáhalo mi vůbec nic, dokonce ani prášky. Pak mi kamarádka poradila, ať zkusím náramky proti nevolnosti. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje, ale musím říct, že je to něco úžasného. Vycházejí z čínské medicíny a stimulují akupresurní bod na zápěstí. Koupila jsem je i dětem – opravdu to funguje!“ (Pavlína, 33)

 

Prášky a žvýkačky

„Na mě babské rady nikdy nepůsobily, a to jsem zkusila všechno. Jediné, co mi pomáhá, je starý dobrý Kinedryl, anebo žvýkačky proti cestovním nevolnostem. Jsou sice nedobré, ale zabírají. Na každého ale působí něco jiného, a tak doporučuji zkusit.“ (Simona, 29)

 

Cucání citronu

„S cestovními nevolnostmi mám dlouhodobý problém. Potíž ale je, že prášky si vzít nemůžu, pokud řídím – sice zaberou, ale uspávají mě. Žvýkačky mi nechutnají, to samé lízátka. Řeším to obyčejným citronem. Vždy si nakrájím čerstvý citron na cestu do krabičky, a když se mi dělá špatně, dám kousek do pusy a žvýkám. Jeho extrémní chuť brání proti nevolnosti.“ (Milena, 35)

 

Tipy MIMIFORA:

5 stručných tipů proti cestovním nevolnostem

-          Řídit, věnovat se jízdě.

-          Neotáčet se, dívat se dopředu, neklopit hlavu, nečíst.

-          Sedět vpředu a sledovat krajinu.

-          Větrat, otevřít okno či pustit klimatizaci.

-          Neřídíte-li, zavřít oči a zkusit usnout.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse