vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nevhodný dárek. Jak říct, že TOTO jste nechtěla!

23. července 2016

Nevhodný dárek. Jak říct, že TOTO jste nechtěla!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: obchod dárek Narozeniny Vánoce partner

preventan-mimiforum-banner

Partner vás překvapil dárkem, který jste opravdu nechtěla. Místo radosti se vám chce brečet a nevíte, zda  mu to máte říct a jak, nebo jestli je lepší mlčet.

Diskutujte: Když dostanete nevhodný dárek, řeknete to jeho dárci?


Máte narozeniny a těšíte se na vysněný dárek. Partner to ví a tváří se záhadně. To vypadá nadějně, říkáte si. Jenže pak jste se místo radosti dočkala zklamání. Partner koupil úplně něco jiného, než jste chtěla. I když moc dobře věděl, že si přejete klidný romantický víkend ve dvou, koupil vám seskok padákem, i přesto, že máte hrůzu z výšek. Několikrát jste mu řekla, že si přejete stříbrný řetízek, a on vám koupil bižuterní náušnice, i když máte alergii na nikl.

Toto jste vážně nechtěla

Místo radosti jste smutná, zklamaná, a mrzí vás, že jste se tolik těšila na něco, co jste nakonec nedostala. Hlavně, že vy mu vždycky dáte to, co si strašně přeje. Toho, že vy jste se málem rozbrečela, si ani nevšiml. A teď se vám honí hlavou – máte mu říct, že TOTO jste opravdu nechtěla?

Vrátit dárek, anebo ne? sex-a-vztahy-nevhodny-darek-ii-sh

Dárky »z lásky« mohou být velmi citlivé téma. Snad každý je kupuje s  úmyslem udělat druhému radost. Jenže ne vždy se trefí, anebo ve snaze ušetřit sáhne po levnější variantě. Případně vybere triko, co jste chtěla, ale žluté místo černé, protože jemu se líbí víc. Přitom vy žlutou opravdu nesnášíte! A zklamání je na světě. Pak máte dvě možnosti – buď nevhodný dárek překousnete, poděkujete a neřeknete nic, anebo opatrně sdělíte, že se ve výběru netrefil. S tím je však trochu potíž, protože dotyčný se může smrtelně urazit, že ohrnujete nos nad dárkem, který vám koupil ze srdce.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak vracet dárky do obchodu

  • U zboží koupeného přes internet můžete využít 14 denní lhůty pro vrácení zboží bez udání důvodu.

  •  Pokud máte od zboží paragon, můžete jej zkusit v obchodě vyměnit.

  •  Nemáte-li doklad o koupi, ale dotyčný platil kartou, lze platbu dohledat a opět se pokusit o výměnu.

  • Nemůžete-li dárek vyměnit, nebo vrátit, můžete jej prodat přes internet, nebo v aukci.

Tip MIMIFORA:

Jak říct partnerovi, že koupil nevhodný dárek?

Na rovinu, ale velice opatrně. Mohlo by se totiž stát, že se urazí a už vám nedá nikdy nic. Nejdřív ho pochvalte, že se vám dárek moc líbí, ale z nějakého důvodu by se vám více hodilo něco jiného. Nebo řekněte, že konkrétní věc z nějakého důvodu nemůžete nosit, i když byste ráda (špatná velikost, barva, střih…), protože vybral to nejlepší. Pokud má paragon, můžete do obchodu zajít spolu a věc vyměnit, aby přesně vyhovovala vám oběma.

MIMIFORUM doporučuje:

Darovanému koni na zuby nehleď

Každá z nás zná svého partnera nejlépe. Pokud jste si jistá, že je na tyto věci citlivý a nikdy by nezkousl, že se vám nelíbí dárek od něj, raději mlčte. Mohl by se totiž urazit natolik, že by to mohlo pořádně zamávat vaším vztahem. I když se vám nelíbí to, co koupil, věřte tomu, že vybíral s tím, aby vám udělal radost. To, že jeho dárek odmítnete, by ho pak mohlo velmi mrzet.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse