vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nevěra:  Jak reagovat, když na ni přijdete

9. července 2016

Nevěra: Jak reagovat, když na ni přijdete

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: milenka vztah nevěra sex partner

preventan-mimiforum-banner

Nevěrných je víc jak 60 % mužů, a tak se může stát, že to potká i vás. Jenže udělat hysterickou scénu a vyhodit ho z domu rozhodně není nejlepší řešení. Jak tedy reagovat, když se na nevěru přijde?

Diskutujte: Jak byste reagovala, kdyby vám byl partner nevěrný?


Jste přesvědčena, že vám to doma klape. Vášní sice neoplýváte, ale na druhé straně nemáte pocit, že byste si byli cizí. Jenže pak na to přijdete. Je vám nevěrný. Nic horšího jste v životě nezažila. V hlavě se vám rozezní zvony: Má milenku! Připadáte si jako ve zlém snu. Snažíte se a dala byste mu všechno na světě, ale on vás podvádí.

Zjistila jsem, že má milenku

„Myslela jsem si, že nám to s partnerem klape. Až do chvíle, kdy jsem náhodou zjistila, že nejsem zdaleka jediná žena v jeho životě. Zatímco já jsem vychovávala naše dítě, kojila ho a přebalovala, on měl milenku. O deset let mladší, štíhlou a atraktivní. Nezvládla jsem to a vyjela na něj. Teď už vím, že jsem to neměla dělat. Řekl mi totiž, že odejde, protože už mě má dost. Splnil to a já s dítětem zůstala sama,“ říká Karolína (29).

 Co tedy dělat, pokud zjistíte, že má partner milenku?

1. Zachovejte klid sex-a-vztahy-jak-reagovat-kdyz-je-neverny-ii-sh

I když máte pocit, že byste jej nejraději roztrhla napůl, držte se a zachovejte klid. Alespoň zdánlivě a před ním. Muž totiž čeká, že se rozčílíte, začnete řvát a brečet a zabalíte mu věci. Ale ledový klid ho zaskočí. S tím totiž nepočítá, a tak pokud se vám podaří neudělat hysterickou scénu, bude to pro vás jen bod k dobru.

2. Nejednejte unáhleně

Než něco uděláte, dobře si to rozmyslete. Nevyplatí se totiž jednat unáhleně. Slova, která řeknete, půjdou jen těžko vzít zpět. Pokud stojíte o záchranu vztahu, raději vychladněte z prvního šoku, než začnete jednat. Vše si dobře promyslete a neříkejte nic, čeho byste celý život litovala.

3. Zapomeňte na ultimáta

Buď ona, anebo já! Opravdu to tak chcete? Pokud to partnerovi řeknete ve vypjaté situaci, možná se opravdu sbalí a odejde za milenkou. Vy pak možná budete litovat. I když je to velmi těžké, nedávejte ultimáta. Nechejte ho, ať se rozhodne sám. Násilím ho k sobě stejně nepřitáhnete. Naopak když pozná, jak jste tolerantní a že jej nikam netlačíte, máte větší šanci ho získat zpět.

 4. Pečujte o něj

Prala jste mu, žehlila, vařila, zkrátka mu poskytovala lepší servis, než v hotelu all inclusive Bude to chvíli trvat, než si uvědomí, jak se o něj staráte a že o vás nechce přijít. Mladá milenka, která sotva odmaturovala, mu totiž stěží vypere špinavé spodní prádlo a ponožky. I když je to velmi těžké, protože byste mu trenýrky nejraději omlátila o hlavu, vydržte. Odborníci říkají – stačí šest měsíců a budete mít jasno. Buď odejde, anebo – a to je pravděpodobnější – se k vám vrátí a vše bude mnohem lepší, než dříve.

5. Myslete na sebe

Běžte ven s kamarádkami, cvičte, najděte si nějakého koníčka, večer jděte do divadla či do klubu na dobrou hubnu. Udělejte něco pro své tělo a vzhled, zajděte si ke kadeřnici, na manikúru, kosmetiku a na masáž. Věnujte se naplno sama sobě a dejte si záležet na tom, aby to partner viděl. Pokud si uvědomí, že ho k životu nepotřebujete, máte vyhráno. Stojí-li o vás, pak začne opět bojovat.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse