vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nevěra a náhlé těhotenství: Nevím, kdo je otec!

7. února 2014

Nevěra a náhlé těhotenství: Nevím, kdo je otec!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: otec nevěra těhotenství sex

preventan-mimiforum-banner

Stačí jen malý úlet, jedna nevěra a v takové situaci se můžete ocitnout dřív, než se nadějete. Najednou zjistíte, že jste těhotná, ale kdo je otcem dítěte, si být jistá nemůžete.

„S partnerem nám to jednu chvíli neklapalo, a já to řešila tím, že jsem si našla milence. Jenže záhy jsme se usmířili a vrátili k sobě. Hned na to jsem zjistila, že jsem těhotná. To byl ale velký problém – nevěděla jsem, kdo je otcem – zda partner či milenec. A už vůbec jsem netušila, jak mám reagovat. Partner o druhém muži neměl ani tušení. Nakonec jsem se rozhodla mlčet a nevím, zda jsem udělala dobře. Partner je z miminka nadšený, ale já měla hned po narození jasno – podobné je mému bývalému milenci. Nechávám si to však pro sebe jako malé tajemství,“ vypráví svůj příběh Simona (29).

 

Těhotná s manželem či s milencem?

S podobným osudem, avšak s horším koncem, se svěřila i paní Jitka (35). „Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do podobné situace. Po pár letech vztahu jsme měli s přítelem krizi. Neměl na mě čas, já to špatně nesla, a tak jsem si našla rozptýlení jinde. Milenec mi vrátil chuť do života, dobrou náladu, a díky tomu nám to paradoxně začalo klapat i doma. Jenže partner se jednou nečekaně vrátil dřív a nachytal mě s milencem. Vyhodil mě z domu. Nejhorší ale bylo, že já zjistila, že jsem těhotná. Nevěděla jsem, který z nich je otec a vlastně jsem ani s jedním z nich nechtěla žít. Trápila jsem se, brečela, a možná díky tomu se to vyřešilo samo – v desátém týdnu jsem potratila. Dnes vím, že bych dva muže souběžně už nikdy nechtěla,“ svěřuje se.

 

Jeden úlet a hned jsem těhotná! sex-a-vztahy-nevera-a-nahle-tehotenstvi-ii-sh-nahled

Do podobné situace, kterou mnohé ženy odsoudí, se však není až tak těžké dostat. Stačí jeden úlet, jedna noc bez ochrany a je to tu dřív, než se nadějete. „Partnerovi jsem nikdy nebyla nevěrná a ani jsem po tom netoužila. Jenže jednou jsem se opila na firemním večírku a skončila s kolegou v posteli. I když šlo jen o úlet na jednu noc, bohužel jsme neměli ochranu. Když jsem pak zjistila, že jsem těhotná, vyděsila jsem se. Vždyť já nevím, kdo je otec! Dlouho jsem váhala, co dělat. Nakonec jsem se svěřila partnerovi. Myslela jsem, že to spolu zvládneme, ale spletla jsem se. Rozzuřil se a opustil mě. Váhala jsem nad interupcí, ale nakonec si miminko nechám. Budu s ním sama a kdo je jeho táta budu jen hádat,“ vypráví Marcela (31).

 

MIMIFORUM zjistilo:

3 možnosti, co dělat v této situaci

-          Svěřit se partnerovi. Nemůžete však počítat s tím, že by z této informace byl nadšený, a dokonce se musíte připravit na možný rozchod. Na druhé straně může partner zareagovat kladně a příjemně vás překvapit.

 

-          Mlčet. Další možná reakce. Jak praví jedno staré dobrou moudro: „Otec je vždycky nejistý, jistá je jen matka.“ A tak můžete mlčet a partner nemusí nic zjistit. Je ale třeba počítat s tím, že můžete mít výčitky svědomí, a také s tím, že se partner, nebude-li otcem, může tuto věc dozvědět v nejméně vhodnou chvíli (např. při nemoci dítěte).

 

-          Zvážit, zda o miminko stojíte. Pokud se o miminko intenzivně nesnažíte a navíc si nejste jistá otcovstvím, dobře zvažte všechna pro a proti. Na začátku lze těhotenství přerušit. I tato možnost stojí za úvahu, když se budete rozhodovat co dál.

 

Text: ino

Foto:  Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse