vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Netradiční výlety za zvířaty: Nejkrásnější obory

14. září 2012

Netradiční výlety za zvířaty: Nejkrásnější obory

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: obora zvířata děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Procházku malebnou krajinou a zvířata, který můžete pozorovat přímo v přírodě. To nabízejí obory, které jsou ideálním místem na víkendový podzimní výlet.

Diskutujte: Do jaké obory se s dětmi nejraději vracíte?


Dříve než začne vládnout podzim a počasí nám nebude přát, vyrazte s rodinou na výlet do přírody. Projděte se lesy a loukami a zajděte do některé z obor, kde můžete z blízka pozorovat zvířata.

 

Obora Žleby

Kde: Žleby

Jižně od obce Žleby, v lesním komplexu navazujícím na zámecký park, leží krásná obora Žleby. Nachází se jen pět minut chůze od zámku a je jedinečná tím, že se v ní chová vzácná bílá jelení zvěř. Nechybí výběhy s muflony, daňky, srnčí zvěří a divočáky, stejně jako sokolnické ukázky dravců. V areálu najdete dřevěný srub s mysliveckou expozicí a malým občerstvením, stejně jako dětské hřiště.

Více informací: http://oborazleby.cz/

 

Obora Holedná

Kde: Brno

Krásný výlet nabízí obora Holedná, která se nachází přímo v Brně a je dostupná městskou dopravou. Leží mezi Kohoutovicemi, Jundrovem a Bystrcí a jejím hlavním lákadlem jsou divoká prasata. Divočáky si můžete nejen prohlédnout, ale dokonce je i krmit, což ocení hlavně rodiny s dětmi. K vidění jsou zde také mufloni, daňci a jeleni. Oborou vede naučná stezka, a nabízí tak příjemnou procházku za poznáním pro malé i velké.

Více informací: www.lesymb.cz

 

tip-na-vylet-nejkrasnejsi-obory-ii-sh-nahled Obora Radějov

Kde: Radějov

Jedna z největších obor u nás sahá až k hranicím se Slovenskem. Jejím středem se táhne pás luk, které poskytují krásné denní i noční výhledy na okolní kopce a údolí. Pokud se sem vypravíte, můžete pozorovat daňky, srny, jeleny či černou zvěř. K vidění jsou i různé druhy ptactva včetně výra či čápa černého. Obora se nachází v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, a tak se v nádherné přírodě daří nejen živočichům, ale i rostlinám – například orchidejím.

Více informací: www.oboraradejov.cz

 

Obora Soutok

Kde: Břeclavsko

Mezi řekami MoravaaDyje, u hranic s Rakouskem a Slovenskem, leží největší obora u nás – Soutok. Rozkládá se na ploše 4 232 ha a k vidění jsou zde jeleni, daňci i černá zvěř. Zdejší stoleté duby bývají místem, kde sídlívá kolonie čápů bílých. Obora se nachází na území Pohanska, unikátní lužní krajiny v Lednicko-valtickém areálu. Lesy, vodní kanály, tůně, nádherné louky – to vše přímo vybízí k procházce. Nedaleko najdete i další zajímavosti – lovecký zámeček Pohansko, či betonový bunkr, který byl součástí opevnění Československa a další.

Více informací: http://itras.cz/pohansko/

 

Obora Jelenice

Kde: Opava

Pouhých deset kilometrů od Opavy se nachází krásná Obora Jelenice. Rozprostírá se v malebném údolí na břehu řeky Moravice a nabízí nádhernou přírodu a několik druhů zvěře. Jsou zde daňci, mufloni, jeleni, divoká prasata a další. Kromě krásných procházek se v okolí nabízí široká škála dalších aktivit. Nedaleko je zámek v Hradci nad Moravicí s krásným parkem, v Kravařích je aquapark a golfové hřiště.

Více informací: www.opavskalesni.cz

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
23:10 30.09.2012 - Jana Hauková -

Otázka o jelenech

Prosím Vás v pátek jsme byli s přítelem v Rakvicích na rybách a večer jsme slyšeli jeleny.Moc by nás zajímalo odkud se to ozývalo kde se jeleni nacházi.Děkuji za odpověď.Jana

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse