vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Netradiční výlety do přírody

14. března 2014

Netradiční výlety do přírody

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Údolí skanzen příroda Sport výlet park

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit do přírody na přelomu zimy a jara? Přinášíme několik tipů, z nichž si vyberou rodiny, romantici, sportovci, ale i milovníci historie. 

Pro milovníky historie:

Archeologický skanzen Modrá

Kde: Modrá – Velehrad

Nedaleko od Uherského Hradiště, kousek od Velehradu, najdete zajímavý Archeoskanzen – Velkomoravské sídliště, které představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy. Představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9. století). Je tvořen stavbami, jejichž do země zahloubené části mají předlohy ve skutečných archeologických objektech. Představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9. století). Je tvořen stavbami, jejichž do země zahloubené části mají předlohy ve skutečných archeologických objektech. Představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9. století). Je tvořen stavbami, jejichž do země zahloubené části mají předlohy ve skutečných archeologických objektech. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními a programy. Můžete se podívat, nebo si vyzkoušet některá řemesla, například výrobu keramiky, zemědělskou výrobu, tavení kovů ad., a přitom se procházet na vzduchu. Na děti zde čekají zvířata, v areálu navíc probíhají různé programy a vystoupení. Nejbližší akcí je Vítání jara s pálením Morany, které proběhne 23. 3. 2014.

Web: www.archeoskanzen.cz

 

Pro romantiky:

Park Krásný Dvůr

Kde: Krásný Dvůr, 18 km od Žatce

Přírodně krajinářský park, první svého druhu v Čechách, najdete u zámku Krásný Dvůr. Volné travnaté plochy téměř 100 ha velkého parku oživuje množství romantických staveb, které buď zkrášlují volné plochy, anebo ukončují různé průhledy. Najdete zde také přes sto druhů dřevin, mezi nimi i prastaré duby, buky či lípy. Nejvýznamnější je tzv. Goethův dub, jehož stáří se odhaduje na 1 000 let, a tak patří mezi nejstarší stromy v Čechách. Rozlehlý, krásný a jedinečný park nabízí příjemnou procházku pro celou rodinu.

Web: www.krasny-dvur.cz

 

Pro sportovce:

Naučná cyklostezka Cestou zlatokopů

Kde: Petrovice u Sušice

Pro všechny, kdo mají rádi dobrodružství a Divoký západ, a naopak nemusejí jezdit příliš dlouhé trasy, je ideální Naučná cyklostezka s názvem Cestou zlatokopů. Nabízí 17 km jízdu šumavským předhůřím s velmi zajímavými zastávkami. Začíná v Petrovicích u Sušice a vede po stopách středověkého dolování zlata. Po cestě uvidíte jámy, šachty, štoly a propadliny, v nichž se těžilo zlato, krásnou krajinu a několik zajímavých vyhlídek na okolí.

 

tip-na-vylet-netradicni-vylety-do-prirody-ii-cz-nahled Pro rodinnou pohodu:

Údolí Moravské Sázavy

Kde: Lanškrounsko

Krásné a tiché údolí kolem řeky Sázavy je přímo ideální na procházku v přírodě. Patří k nejnavštěvovanějším místům Lanškrounska a každoročně láká stále více návštěvníků. Najdete zde téměř šest kilometrů dlouhou naučnou stezku, která nabízí šest zajímavých zastavení. Malebné údolí má své neopakovatelné kouzlo ve všech ročních obdobích a je ideální ke klidné procházce s rodinou.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse