vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nesnáším Velikonoce a mrskut: Partner se vždy opije!

10. dubna 2012

Nesnáším Velikonoce a mrskut: Partner se vždy opije!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: mrskut pomlázka Velikonoce partner alkohol

preventan-mimiforum-banner

Pondělí velikonoční je dnem, kdy stále chodí koledníci s pomlázkou. Jenže ti dospělí si neodnesou vajíčka či čokoládového zajíce, ale alkohol. A pak stačí obejít několik domácností, a na pořádnou potíž může být zaděláno…

Diskutujte: Jak Velikonoce a mrskut prožívá váš partner?


„Velikonoce nesnáším a vždycky se těším, že už budou za mnou. Můj partner totiž zbožňuje mrskut a každé pondělí velikonoční je jak utržený ze řetězu. Chodí po všech kamarádkách i bývalých milenkách a všude mu dají něčeho napít. V jakém večer dojde stavu, to se ani nedá říct. Popravdě jsem ráda, pokud vůbec trefí domů. A kde a co dělal celý den, to se raději neptám. Je mu tak zle, že se z toho ještě týden léčí a navíc je po napití hodně agresivní,“ stěžuje si Šárka (27).

Koledníci holdují alkoholu

Pomlázka je jednou z mála živých tradic, která se u nás dodržuje minimálně od 14. století. Zatímco dřív si ji chlapci a muži museli z vrbového proutí umět uplést sami, dnes to mají jednodušší – mrskačky, žíly, pomlázky, karabáče, podle toho, jaké pojmenování používáte, jsou dnes k dostání na každém rohu. Jenomže původní význam – vyšlehat (samozřejmě spíše symbolicky) děvčata, aby byla zdravá, pilná a veselá, protože proutek jim předá svěžest, mladost a ohebnost, pomalu uvadá. Koledníků je každý rok méně, a pokud chodí, často jen proto, aby si dopřáli alkohol…

Partner a mrskut: Skončil na záchytce! sex-a-vztahy-nesnasim-velikonoce-i-sh

„Než jsem potkala svého současného partnera, měla jsem Velikonoce docela ráda. Jenže díky němu jsem je začala nenávidět. Pro něho totiž nejsou svátkem, ale důvodem a možností, jak se opít téměř do bezvědomí. To je totiž jediné, co ho zajímá. Od čtvrtka chodí denně do hospody a vrací se opilý k ránu. Nejhorší je to ale v pondělí. To chodí na mrskut a pije takovým způsobem, že kolikrát ani netrefí domů. Loni skončil na záchytce, předloni v nemocnici s rozraženou hlavou, když spadl opilý na zábradlí. Děsím se toho, co přijde letos,“ říká Stáňa (32).

Velikonoce: Záchytky praskají ve švech

To, že Velikonoce patří ke svátkům, kdy se muži s alkoholem dvakrát nešetří, potvrzují i záchytky a policisté, kteří plánují častější silniční kontroly. Je totiž jasné, že při návratu z mrskutu sedne za volant i spousta neukázněných koledníků, kteří si hojně dopřávali alkohol. Další období, které se alkoholu týká, velikonočnímu pondělí vyrovná, je konec roku a vánoční svátky.

Partner se zřídí tak, že o sobě neví

„Partner si občas dá skleničku a zajde si s kamarády do hospody, ale jinak to s alkoholem nijak nepřehání. Jenom jednou v roce se zřídí tak, že o sobě neví, a to na Velikonoce. To je také důvod, proč tyto svátky dvakrát neprožívám. S partou kamarádů obchází snad všechny známé a kamarádky a jediné, co si donese domů, je pořádná »opice«. Pokud tedy vůbec přijde po svých. Dalších několik dní si bere dovolenou, skuhrá a chce, abych se o něj starala, protože je mu strašně špatně,“ stěžuje si na svého partnera Jolana (26).

Pije na Velikonoce? Vydržte to!

Má-li váš partner podobnou zálibu v prožívání velikonočního pondělí, nesmutněte, nejste sama, komu se to nelíbí. Jenomže zákazy či výhružky vám nepomohou – pokud chcete mít doma klid, nezbude vám, než to jeden den v roce vydržet. Udělejte si příjemný den sama pro sebe, a pokud koledníky nemusíte, odjeďte někam na výlet, nebo prostě neotvírejte. Zůstanete-li doma, barvitě pak partnerovi vyličte, kolik mrskačů za vámi přišlo a jaký jste měla fajn den. Vzbudit malou žárlivost totiž v tomto případě není od věci. A pije-li váš partner jen na Velikonoce, máte vlastně velké štěstí, protože podle statistik má problémy s alkoholem každý desátý člověk.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse