vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nesnáším tchýni. Tipy, jak to zvládnout

23. září 2013

Nesnáším tchýni. Tipy, jak to zvládnout

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: ignorace návštěva odpuštění Tchýně sebevědomí

preventan-mimiforum-banner

Zvládnout setkání s tchýní, kterou nesnášíte, není vždycky jednoduché. Jak to udělat, v klidu přežít a nezbláznit se? Přinášíme sedm tipů, jak na to.

Vitamin E 200

·    Doplněk stravy
·    Vysoký obsah vitaminu E – 200 mg/tob.
·    Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
·    Jednoduché dávkování – 1 tobolka denně
·    Neobsahuje barviva ani konzervační látky

vitamin-e

Doplněk stravy

Více ZDE

 

Jakkoli tchýni nesnášíte, setkáním s ní se nevyhnete a přežít je musíte. Jak se z toho nezbláznit? Přinášíme sedm tipů, jak na to.

1. Jedním uchem tam, druhým ven

Nejlepší taktika, jak se z tchýně nezbláznit. Když vám její řeči lezou šíleně na nervy, nechejte ji mluvit, ale její řeči pouštějte jedním uchem tam a druhým ven. Myslete na něco jiného, samozřejmě příjemného. Usmívejte se, přikyvujte. Ona bude spokojená a vy její vykládání bez úhony přežijete.

 

2. Buďte sebevědomá

Nenechejte se tchýní srazit na kolena. Vystupujte sebevědomě a jistě. Stůjte si za svým názorem. Může vám říkat, jak máte co dělat a poučovat vás, jak chce, ale vy se nesmíte dát. Ukažte jí, že nejste žádná chudinka, naopak jste hrdá žena, která si stojí za svými myšlenkami. Když pozná, že s vámi nehne, je naděje, že rad a poučování nechá, anebo je alespoň omezí, velká.

 

3. Ignorujte, co vám u ní vadí

Nesnášíte, jak se tchýně směje? Vytáčí vás některá slova, která používá, anebo oslovení, jakými vám říká? Pak máte dvě možnosti. Promluvit si s ní a požádat ji, aby to ve vaší přítomnosti nedělala, anebo to ignorovat. Druhá možnost je nezbytná i v případě, že jste s ní mluvila – a bez efektu. Prostě to, co vám vadí, přehlížejte. To je jediná možnost, jak se nebláznit.

 

4. Držte se od ní dál

Neznamená to, že byste se měla kontaktu s tchýní vyhýbat. Ale nikde není psáno, že byste s ní na návštěvách musela být celou dobu v jedné místnosti, když ji nesnášíte. Nabídněte jí, že umyjete nádobí, zatímco ona posedí s hosty, nebo jí pomůžete s něčím na zahrádce. Zkuste zkrátka najít činnost, abyste mohla být v jiné místnosti, než ona. Elegantně a bez trapných výmluv, naopak s dobrým úmyslem jí pomoct.

 

5. Naučte se odpouštět

Je něco, čím vás tchýně v minulosti naštvala natolik, že jí to nemůžete zapomenout? Něco, kvůli čemu jste se rozhodla, že s ní už nikdy nepromluvíte? Dobře zvažte, zda jde skutečně o takový prohřešek, že jí to nemůžete odpustit. Pokud to jen trochu půjde, zkuste za vším udělat tlustou čáru a začít s ní znovu. Najdete na ní alespoň něco pozitivního a od toho se odrazte.

 

6. Uznejte, že může mít pravdu

Jistě, tchýně není dokonalá, ale napadlo vás někdy, že i ona může mít někdy pravdu? To, že se vám snaží poradit, neznamená, že chce být nutně chytřejší. Je ale starší, a tak může mít nejen znalosti, ale hlavně zkušenosti, které vy ještě nemáte. Neodsuzujte ji předem. Zvažte, jestli to, co vám říká, pro vás nemůže být užitečné.

 

7. Odměňte se sex-a-vztahy-nesnasim-tchyni-ii-sh-nahled

Za každou návštěvu s tchýní, která proběhne relativně v klidu, se odměňte. Naložte se doma do horké vany s relaxačním olejem, pusťte si hudbu a odpočívejte. Nebo si dejte sklenku vína, zapalte svíčku a myslete na něco příjemného. Taková malá odměna, na kterou se budete těšit, udělá své.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:55 23.11.2019 - klara -

vsechno spatne

Prave jsme prijeli od tchyne, ktera je mou tchyni jiz 10let a stejne tak dlouho od ni pri kazdem setkani posloucham, jak je vse spatne. Jsem spatna hospodyne, pry je to u nas jak v koncentraku a nedala by nam na hlidani ani psa…, jsem spatna zena, protoze se jiji syn kvuli me zmenil a je nervni pri kazde navsteve( mimochodem z toho co z ni zase bude litat za kritiky a rady), jsem spatna matka, protoze jime, kdyz mame hlad, spime, kdyz chceme spat, bavime se s prateli a zijem si po svem, mimochodem stastne, spokojene a v lasce… Planuje nam datumy, casy a hosty na oslavy mych deti, vyhani z meho bytu navstevy me dcery, prikazuje, jaly maji mit deti uces a jak se maji oblekat…jeji fraze, TO JE ZAJIMAVE nebo TO JE NAPROSTY VRCHOL DEBILITY, jsou pro me po 10ti letech naprosto nesnesitelne. Cele ty roky se vse snazim prekousavat kvuli svemu muzi, ale i deti k ni neradi jezdi a breci, ze tam nechteji, coz je pro me nejhorsi…Ovsem je to zacarovany kruh a nevidim reseni, jak z toho ven…
18:36 22.09.2016 - Martina -

divná tchýně

Moje tchýně je i zlá matka. Poučuje svého syna v 50 letech,vyz­dvihuje lidi,co nemají děti,jak jsou pořádní. Byla v nemocnici,a tam zjistili,že simuluje. Poznali,že je to ze zloby a závisti.
Ctes mi myslenky. Sama bych to lip nenapsala. Pred 3mesici se k nam do zahradniho domku (20m od nasi novostavby) nastehovala matka meho muze. Navzdy. Za tu kratkou dobu je nas vztah v koncich (muj a a me tchyne). Mam pocit ze nas vztah nikdy nebyl jako matka a dcera ale jako dve sokyne ktere bojuji o jednoho muze a jeho deti. Jsem velmi, velmi empaticka ke vsem lidem i zviratum, ale najednou nestacim s dechem. Vsechny snachy kterym se nastehovala tchyne do domu anebo jeho blizkosti, drzte mi palce, nebot vite o cem pisi. Dasa
Přesně tak, mám stejnou zkušenost. Jednotlivě by ty věčné narážky, kritika a urážky nebyly zlé, ale když je to pořád… vyhýbat se moc nepomáhá (pod jednou střechou), stačí s ní být minutu a stačí říct něco nepříjemného. Navíc, když vidíte, že to dělá programově a s poťouchlým úšklebkem čeká na vaši reakci. Brrrr! Pak opravdu nezbývá, než se obrnit a ignorovat, i když to vždycky nejde.
Dobré návody – opravdu stojí za to se řídit dobře míněnými radami, ale když Vás neustále popichuje zlý a záludný člověk v podobě matky Vašeho milovaného – tak je těžké vzpomenout si na dobré vychování, které do Vás vštěpovali lidé, kteří Vám ze srdce milují. Mohu napsat jen jedno: Maminka mne učila celý život úctě ke stáří – tchýně mne to okamžitě odnaučila.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse