vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nesnáším tchýni. Tipy, jak to zvládnout

23. září 2013

Nesnáším tchýni. Tipy, jak to zvládnout

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: ignorace návštěva odpuštění Tchýně sebevědomí

preventan-mimiforum-banner

Zvládnout setkání s tchýní, kterou nesnášíte, není vždycky jednoduché. Jak to udělat, v klidu přežít a nezbláznit se? Přinášíme sedm tipů, jak na to.

Vitamin E 200

·    Doplněk stravy
·    Vysoký obsah vitaminu E – 200 mg/tob.
·    Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
·    Jednoduché dávkování – 1 tobolka denně
·    Neobsahuje barviva ani konzervační látky

vitamin-e

Doplněk stravy

Více ZDE

 

Jakkoli tchýni nesnášíte, setkáním s ní se nevyhnete a přežít je musíte. Jak se z toho nezbláznit? Přinášíme sedm tipů, jak na to.

1. Jedním uchem tam, druhým ven

Nejlepší taktika, jak se z tchýně nezbláznit. Když vám její řeči lezou šíleně na nervy, nechejte ji mluvit, ale její řeči pouštějte jedním uchem tam a druhým ven. Myslete na něco jiného, samozřejmě příjemného. Usmívejte se, přikyvujte. Ona bude spokojená a vy její vykládání bez úhony přežijete.

 

2. Buďte sebevědomá

Nenechejte se tchýní srazit na kolena. Vystupujte sebevědomě a jistě. Stůjte si za svým názorem. Může vám říkat, jak máte co dělat a poučovat vás, jak chce, ale vy se nesmíte dát. Ukažte jí, že nejste žádná chudinka, naopak jste hrdá žena, která si stojí za svými myšlenkami. Když pozná, že s vámi nehne, je naděje, že rad a poučování nechá, anebo je alespoň omezí, velká.

 

3. Ignorujte, co vám u ní vadí

Nesnášíte, jak se tchýně směje? Vytáčí vás některá slova, která používá, anebo oslovení, jakými vám říká? Pak máte dvě možnosti. Promluvit si s ní a požádat ji, aby to ve vaší přítomnosti nedělala, anebo to ignorovat. Druhá možnost je nezbytná i v případě, že jste s ní mluvila – a bez efektu. Prostě to, co vám vadí, přehlížejte. To je jediná možnost, jak se nebláznit.

 

4. Držte se od ní dál

Neznamená to, že byste se měla kontaktu s tchýní vyhýbat. Ale nikde není psáno, že byste s ní na návštěvách musela být celou dobu v jedné místnosti, když ji nesnášíte. Nabídněte jí, že umyjete nádobí, zatímco ona posedí s hosty, nebo jí pomůžete s něčím na zahrádce. Zkuste zkrátka najít činnost, abyste mohla být v jiné místnosti, než ona. Elegantně a bez trapných výmluv, naopak s dobrým úmyslem jí pomoct.

 

5. Naučte se odpouštět

Je něco, čím vás tchýně v minulosti naštvala natolik, že jí to nemůžete zapomenout? Něco, kvůli čemu jste se rozhodla, že s ní už nikdy nepromluvíte? Dobře zvažte, zda jde skutečně o takový prohřešek, že jí to nemůžete odpustit. Pokud to jen trochu půjde, zkuste za vším udělat tlustou čáru a začít s ní znovu. Najdete na ní alespoň něco pozitivního a od toho se odrazte.

 

6. Uznejte, že může mít pravdu

Jistě, tchýně není dokonalá, ale napadlo vás někdy, že i ona může mít někdy pravdu? To, že se vám snaží poradit, neznamená, že chce být nutně chytřejší. Je ale starší, a tak může mít nejen znalosti, ale hlavně zkušenosti, které vy ještě nemáte. Neodsuzujte ji předem. Zvažte, jestli to, co vám říká, pro vás nemůže být užitečné.

 

7. Odměňte se sex-a-vztahy-nesnasim-tchyni-ii-sh-nahled

Za každou návštěvu s tchýní, která proběhne relativně v klidu, se odměňte. Naložte se doma do horké vany s relaxačním olejem, pusťte si hudbu a odpočívejte. Nebo si dejte sklenku vína, zapalte svíčku a myslete na něco příjemného. Taková malá odměna, na kterou se budete těšit, udělá své.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:36 22.09.2016 - Martina -

divná tchýně

Moje tchýně je i zlá matka. Poučuje svého syna v 50 letech,vyz­dvihuje lidi,co nemají děti,jak jsou pořádní. Byla v nemocnici,a tam zjistili,že simuluje. Poznali,že je to ze zloby a závisti.
Ctes mi myslenky. Sama bych to lip nenapsala. Pred 3mesici se k nam do zahradniho domku (20m od nasi novostavby) nastehovala matka meho muze. Navzdy. Za tu kratkou dobu je nas vztah v koncich (muj a a me tchyne). Mam pocit ze nas vztah nikdy nebyl jako matka a dcera ale jako dve sokyne ktere bojuji o jednoho muze a jeho deti. Jsem velmi, velmi empaticka ke vsem lidem i zviratum, ale najednou nestacim s dechem. Vsechny snachy kterym se nastehovala tchyne do domu anebo jeho blizkosti, drzte mi palce, nebot vite o cem pisi. Dasa
Přesně tak, mám stejnou zkušenost. Jednotlivě by ty věčné narážky, kritika a urážky nebyly zlé, ale když je to pořád… vyhýbat se moc nepomáhá (pod jednou střechou), stačí s ní být minutu a stačí říct něco nepříjemného. Navíc, když vidíte, že to dělá programově a s poťouchlým úšklebkem čeká na vaši reakci. Brrrr! Pak opravdu nezbývá, než se obrnit a ignorovat, i když to vždycky nejde.
Dobré návody – opravdu stojí za to se řídit dobře míněnými radami, ale když Vás neustále popichuje zlý a záludný člověk v podobě matky Vašeho milovaného – tak je těžké vzpomenout si na dobré vychování, které do Vás vštěpovali lidé, kteří Vám ze srdce milují. Mohu napsat jen jedno: Maminka mne učila celý život úctě ke stáří – tchýně mne to okamžitě odnaučila.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse