vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nesnáším hřiště, nerada si hraju. Jsem špatná matka?

8. října 2013

Nesnáším hřiště, nerada si hraju. Jsem špatná matka?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: hřiště rodič matka hra dítě

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každý dospělý je nadšeným fanouškem dětských her. Jsou rodiče, kterým společné hry nic neříkají. Alespoň občas si zahrát v rodinném kruhu však může přinést užitek všem.

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

„Zatímco některé matky se přímo vyžívají v návštěvě mateřských center, dětských koutků a hřišť, já se jim ale co nejvíc vyhýbám. Nesnáším ty skupiny ženských, které odloží děti, nevšímají si jich, zato kritizují všechny a všechno. Pro své dítě bych udělala ledasco, ale na hřiště s ním raději posílám babičku a hry hraje s dědou,“ vypráví Sylva (31).

 

Jít na hřiště? Utrpení!

Podobné pocity má i paní Naďa (34). „Děti jsem si vždycky přála, ale nikdy jsem nebyla ta matka, která si s nimi dlouhé hodiny hraje. Prostě mě to nebaví. Mám jinou práci, jiné starosti, nejsem hrací typ. Chodit na hřiště je pro mě přímo utrpení. Hrozně se tam nudím a nerada poslouchám ostatní matky, které řeší spousty zbytečností. Nebaví mě ani hraní společenských her. Okolí se na mě ale dívá divně. Jsem špatná matka jen proto, že si nerada hraju?,“ ptá se.

 

Najděte své vnitřní dítě

Není pochyb o tom, že každý člověk je jiný. Zatímco jeden je hravý od přírody, jiný na hru nemá ani pomyšlení a je pro něj spíše noční můrou. Podle některých teorií má v sobě každý tři složky osobnosti – vnitřní dítě, vnitřního dospělého a vnitřního rodiče. Ti, kteří si neradi hrají, nevěří svému dětskému ani rodičovskému já, naopak u nich převládá vnitřní dospělý. Své vnitřní dítě se ale můžou pokusit v sobě najít a znovu oživit. Právě to jim může pomoct ve hře s dětmi. Zajděte společně na pouť, do zábavního rodinného centra. To může být ta správná cesta, jak v sobě kus dítěte objevit.

 

Najděte hru, co vás baví deti-a-rodina-nesnasim-hriste-ii-sxc-nahled

Jste špatná matka, když vás nebaví hrát si? Určitě ne. Pro dítě je však společná hra také důležitá, pomáhá mu rozvíjet schopnosti, učit se komunikovat i spolupracovat. Nemusíte si s ním hrát hodiny, ale najít si zábavu, která bude příjemná i pro vás a zahrát si občas v rodinném kruhu stolní hru je dobrá cesta, jak dítě ve vývoji podpořit a utužit rodinné vztahy. Zkuste najít něco, co vás zajímá. Uvidíte, že se sama u hry odreagujete.  

 

MIMIFORUM zjistilo:

7 důvodů, proč si hrát s dětmi

-          Hraní zlepšuje soustředění a pozornost, podněcuje zvídavost.

-          Společná hra pomáhá dětem naučit se spolupráci a vzájemné komunikaci.

-          Hra rozvíjí jemnou motoriku a posiluje koordinaci.

-          Hry stimulují představivost a rozvíjejí kreativní schopnosti.

-          Hry pomáhají se získáváním nových schopností a dovedností.

-          Děti i dospělí se u her umějí odreagovat.

-          Pomocí her můžeme vidět, že děti něco trápí. Často do nich totiž promítají své emoce. Například na hádky doma mohou reagovat destruktivním chováním během hry.


Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:09 06.06.2017 - Peťka -

Re: Hřiště doma

Jsme v paneláku, dvorek nemáme, ale docela mě zaujaly „hřiště“ opravdu na doma. Člověk si může vybrat jednotlivé prvky (houpačku, kruhy, žebřík,…) a pověsit to na strop nebo na hrazdu mezi dveře. A nebo mají přímo "malou domácí tělocvičnu – to je tyč od země po strop s rameny, na která se ty prvky zavěšují. Našla jsem to na www.gabigym.eu – je to česká fitma někde ze severu Moravy tuším…
17:02 28.09.2016 - Katka -

Re: Houpačky

Na Junglegym.cz najdete i produktový katalog on-line.
16:50 28.09.2016 - Katka -

Houpačky

My máme doma houpačky, a jsme spokojeni. Je to ten tip za 12 tis. se skluzavkou, Jungle Peak. Ukotvili jsme to betonem do trávníku, zatím slouží a spokojenost. Až začne podléhat klimatickým změnám a opotřebení, tak nosné dřevěné trámy obrousím a přetřu Balakrylem, nebo nějakou syntetikou, anebo lodním lakem, teď to je ostatně také lakované. Na zimu to přikryjeme takovou tou modrou plachtou ze stavebnin.
21:30 11.09.2016 - XenaX -

Hřiště doma

Máte zkušenosti s vlastním hřištěm doma na zahradě, či dvorku?
21:30 11.09.2016 - XenaX -

Hřiště doma

Máte zkušenosti s vlastním hřištěm doma na zahradě, či dvorku?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse