vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Neshody kvůli financím: Na mateřské nemám peníze!

6. srpna 2014

Neshody kvůli financím: Na mateřské nemám peníze!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádka mateřská dovolená peníze finance vztah

preventan-mimiforum-banner

Finanční problémy jsou nejčastějším důvodem partnerských hádek. Zkuste jim předejít, o penězích mluvit v klidu a hlavně buďte ochotná ke kompromisu. 

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Nejčastější důvod partnerských hádek? Sex, říkáte si. Ale kdepak! Podle průzkumů to jsou jednoznačně peníze! Neshody ve finančních otázkách jsou ve vztazích na prvním místě a jsou také velmi častým důvodem rozchodů a rozpadů vztahu.

 

Hlavní problém: O jeden plat míň

Pokud oba partneři vydělávají, může domácnost fungovat dobře. Ať již mají společný účet, anebo se na náklady skládají, větší potíže být nemusejí. Horší situace ale nastane, když jeden z páru o výdělek přijde, nebo jej má výrazně nižší. Ztratí práci, onemocní a přestane vydělávat. Anebo ve chvíli, když žena začne pobírat mateřskou či rodičovský příspěvek.

 

Peněz mám málo, partner na mě řve!

„Vydělávala jsem vždycky hodně, dokonce víc než partner. Když jsem ale otěhotněla, měla jsem komplikace a musela ležet v nemocnici. Práci jsem dělat nemohla a přišla jsem o ni. Nemocenská pak byla šok – nejen pro mě, ale hlavně pro partnera, který na příjem byl zvyklý. Od té doby se pořád hádáme. Nyní jsem na rodičovské, peněz mám málo a partner na mě denně řve, ať jdu vydělávat, že on nás živit nebude,“ stěžuje si Alena (28).

 

Vydržte, dohoda může trvat sex-a-vztahy-neshody-kvuli-financim-ii-sh-nahled

Máte-li doma také finanční neshody, řešte je dřív, než bude pozdě. Nebojte se o věcech mluvit, ale vždy to dělejte v klidu, bez emocí a hádek. Jinak se totiž k rozumnému výsledku nedoberete. Buďte ochotná ke kompromisům, netrvejte striktně na svém. Nečekejte, že partner okamžitě ustoupí. Buďte trpělivá a počítejte s tím, že k výsledku se hned dobrat nemusíte. Nevzdávejte to ale, pokud to hned nejde. Finanční rozmluvu ve vhodné chvíli zopakujte, dohodnout se jednou zkrátka musíte. I za cenu kompromisů.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak se domluvit na financích

-          Hlavně v klidu. Nezačínejte rozhovor hádkou, křikem, výčitkami. Mluvte klidně, věcně, stručně. Zbytečně to neprotahujte. Řekněte mu co nejvýstižněji, co vám vadí a co chcete změnit. Nerozčilujte se, pokud nebude váš názor hned sdílet.

 

-          Zvolte vhodnou dobu. Roli hraje nejen klid, ale i čas, kdy mu věc podáte. Vyberte vhodnou chvíli, kdy bude partner odpočatý a po jídle. Nevrhejte se na něj hned po příchodu z práce, kdy má hlad a zcela jiné starosti, než rozmluvy o financích.

 

-          Přistupte na kompromis. Na financích se není vždy lehké dohodnout, zvlášť když máte s partnerem zcela odlišné názory. Počítejte s tím, že budete muset přistoupit na kompropis, a že už ten pro vás bude znamenat úspěch. Netrvejte jen na svém, vyslechtěte partnera, jinak se nehnete z místa.

 

-          Poraďte se s finančním poradcem. Nemůžete-li se s partnerem shodnout, pak je tu jiná možnost – sejděte se s odborníkem. Sepište příjmy a výdaje a nechejte si poradit, jak s penězi nejlépe naložit. Nezávislá rada a zhodnocení vaší situace může hodně pomoct.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse