vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nesamostatné dítě: Jak na něj

26. února 2017

Nesamostatné dítě: Jak na něj

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: hraní nesamostatnost maminka závislost dítě

preventan-mimiforum-banner

Každé dítě je jiné. Zatímco jedno se samo zabaví a v klidu si hraje, druhé je nesamostatné a neustále se dožaduje vaší pozornosti. Co s tím?

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Neumí si samo hrát, nechce samo zůstat ani na chvíli v místnosti. Pořád za vámi běhám jak ocásek a vy si v klidu nemůžete dojít ani na záchod. Neustále vyžaduje vaši pozornost, protože jinak se prostě nezabaví. Znáte to také? Možná máte nesamostatné dítě.

Mami, pojď si hrát

„Mami, pojď sem.“ „Mami, nikam nechoď.“ „Mami, dívej se.“ „Mami, pojď si hrát.“ Věty, které důvěrně znáte, a vytáčejí vás k nepříčetnosti. Co byste dala za to, kdyby si to vaše dítě alespoň chvíli samo hrálo! „Nebojte se, z toho vyroste, a nakonec bude samostatné, až se vám to nebude líbit,“ poradí vám zkušenější matky. Možná mají pravdu.

Každé dítě je jiné

Na věku dětí v tomto případě opravdu záleží. Zhruba do dvou a půl let se samo zabaví jen málokdy, a pokud ano, většinou u toho dlouho nevydrží. Postupně se ale vše zlepšuje a intervaly, kdy zvládne dítě být samo, se prodlužují. Uvědomte si, že každé je jiné a některé vás prostě bude potřebovat déle. Jednou na toto období budete ještě vzpomínat.

MIMIFORUM zjistilo:

Nesamostatné děti mívají úzkostné matky

Podle odborníků mívají často nesamostatné děti velmi úzkostné matky, které se o ně přehnaně starají. Rozmazlují je, opečovávají, strachují se, a to vše má za následek, že děti jsou na nich velmi závislé. Jde o tzv. naučenou bojácnost a vede to jen k tomu, že dítě má problém s adaptací v kolektivu a se vztahy s vrstevníky. Je úzkostlivé a nepříliš spontánní.

Tipy MIMIFORA: deti-a-rodina-nesamostatne-dite-ii-sh-nahled

4 tipy, jak na nesamostatné dítě

1.      Hrajte si. Aby se dítě naučilo hrát, potřebuje k tomu staršího partnera – rodiče, případně sourozence. Někoho, od koho by hru okoukalo. A také někoho, kdo by se mu při hře věnoval. Zkuste si někdy udělat čas a hrát si s ním, jak dlouho bude chtít. Když si pořádně vyhrajete, uvidíte, že vydrží být chvíli samo a nebude se zoufale dožadovat vaší pozornosti.

2.      Zaměstnejte ho. Máte-li dítě stále v patách a nezvládáte vařit, ani uklidnit, je tu jediná možnost – zaměstnat ho. Není to těžké, protože děti i domácí práce berou jako hru. Nechejte ho, ať míchá těsto, dejte mu smetáček, ať zametá zároveň s vámi. Sice vám vše zabere víc času, ale dítě bude spokojené – a ještě se něco naučí.

3.      Podporujte ho ve hře. Každé dítě občas něco zaujme, i to méně samostatné. Pokud uvidíte, že se něčemu věnuje a chvíli si hraje samo, nechejte ho a nerušte. Od hraní ho nevytrhávejte, nemluvte na něj. Tím ho podpoříte v samostatné hře.

4.      Chvalte ho. Nesamostatné děti mívají často nižší sebevědomí. Proto je ideální jim je posilovat. Povzbuzujte ho a chvalte za věci, do kterých se samo pustí. Dejte mu najevo, že je šikovné, když něco zvládne samo. Brzy poznáte výsledky.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:17 28.08.2017 - Slavěna -

Dítě

To náš Adámek si vždycky hrál radši sám, hlavně, co jsme mu koupili tohleto autíčko hrackyzadobre­kacky.cz/elek­tricka-vozitka/audi-q7-s-24g-bluetooth-do-nova-palubni-deska-eva-kola , někdy mi připadá, že by v něm nejradši i spal 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse