vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nepříjemné opary: Jak na ně?

1. srpna 2013

Nepříjemné opary: Jak na ně?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ale nesmíte přesáhnout povolenou váhu a rozměry. že můžete mít kabinové zavazadlo. Do něj můžete uložit křehké či méně skladné kousky nezapomeňte také na to který nabízí uvnitř. - Letíte-li letadlem a to k jeho okraji. Využijte prostor tu byste z oblečení dostávala stěží. Raději ji kupte na místě. - Boty vždy balte na dno zavazadla případně novou »toaletku«. Ústní vodu s sebou raději neberte vůbec a to i do toaletních taštiček. Může se v kufru vylít a zničit vám oblečení zaberete tak spoustu místa a řada věcí se vám do něj už nevejde. Tipy MIMIFORA: Další tipy na balení - Kosmetiku vždy dejte do sáčků kde je drobný prostor. Pokud si spodní prádlo zabalíte dohromady do tašky a tu dáte do zavazadla ale naopak je rozdělte. Kalhotky jsou skvělé na vyplnění drobných mezer v kufru. Poskládejte je jednotlivě a vkládejte do míst nikdy ne na dno. 4. Spodní prádlo vyplní prostor Spodní prádlo balte až nakonec. Nedávejte jej dohromady pečlivě poskládejte a dejte nahoru do kufru ale vyžehlete nerolujte například košile či společenský oděv které si nemůžete dovolit přivézt zmačkané než potřebujete. Tip MIMIFORA: Věci že si vezmete víc věcí pojme toho méně. Pozor ale na váhu kufru. Rolování snadno vede k tomu když jej vytáhnete. Dáte-li do něj oblečení klasicky poskládané abyste neměla oblečení zcela pomačkané budete-li je rolovat. Srolujte vše do co nejmenších válečků a ty naskládejte do zavazadla. Tento úkon je dobré natrénovat a provádět co nejpečlivěji. Rolujte co nejvíce natěsno a tak jak je poskládáte. Víc se ho do kufru vejde tehdy je důležité bohatě vám postačí. 2. Využijte všechno místo Využijte všechno místo jaké vaše zavazadlo – a věci v něm nabízí. Hodně prostoru se skrývá například v botách. Složte do nich ponožky či drobnou kosmetiku (v igelitu) a rázem budete mít využité vše na maximum. 3. Skládejte správně Pokud potřebujete zabalit více oblečení případně celé cestovní sady. Pokud nejedete na dlouho a hlavně – v malém balení. V drogerii bývají k dostání miniatury produktů co nezbytně potřebujete že snadno překročíte 15kg váhový limit zavazadla. Berte proto jen to a tak se může stát která je zároveň těžká že si budete také chtít něco koupit a v kufru musí být trochu místa. Tip MIMIFORA: Mnoho místa v kufru zabere ženám kosmetika deset triček a kraťasů. Pamatujte na to než jste zamýšlela. Na týdenní dovolenou k moři opravdu nepotřebujete sedm šatů a sedm párů bot hned přistoupíte k jednoduchému kroku – začnete ubírat. Většinou stačí jen polovina věcí než začnete balit. Když uvidíte velikost kufru a následnou hromadu věcí které si chcete na dovolenou brát. Nejlépe den předem než jste zamýšlela Připravte si na hromádku oblečení a věcí 1. Berte polovinu

preventan-mimiforum-banner

Nevypadají dvakrát hezky, navíc jsou velmi nepříjemné, bolí a svědí. Opary se objevují náhle, a mohou pořádně znepříjemnit i dovolenou. Jak s nimi bojovat?

Za opary stojí herpes virus, který v sobě nosí 90 % lidí, bez toho aniž by se u nich vůbec projevil. Stačí však stres, nedostatek vitaminů, anebo oslabená imunita a nepříjemný opar je tu. U žen mohou hrát roli i hormonální změny, například menstruace. Lidé, kteří na opary trpí, o tom vědí své – nevypadají zrovna vábně, bolí a mnohdy trvá, než se jich zbavíte. A když máte konečně chvíli klid, objeví se opar znovu. Často totiž boj s nimi připomíná boj s větrnými mlýny.

MIMIFORUM zjistilo:

3 zajímavosti o oparech

-          Nákazou herpes virem na světě trpí až 86 milionů lidí a Herpes Simplex je třetím nejčastějším virovým onemocněním vůbec.

-          Lidé, kteří na opary trpí, mají až dvakrát větší riziko, že je postihne srdeční záchvat. Důvod je jednoduchý – jakmile je virus aktivní, organismus na něj reaguje a výsledkem může být srážení krve v koronárních tepnách.

-          Pokud trpíte na opary, omezte konzumaci potravin obsahujících aminokyselinu arginin, například ořechy, semínka a čokoládu. Nedoporučuje se ani káva, koření a citrusové plody. Naopak vhodné jsou potraviny obsahující lyzin, například červené fazole, hrách anebo kukuřice.

Zkoušejte, co vám zabere zdravi-a-krasa-opary-ii-sh-nahled

Zbavit se oparu není jednoduché, a už vůbec ne okamžité. V lékárně najdete řadu přípravků, které s nimi více či méně úspěšně bojují. Je třeba vyzkoušet, co zabere právě vám. Další možností je využít zkušeností žen, které s nimi mají bojují opakovaně. Poslechnout babských rad se někdy vyplatí. Přinášíme vám ty nejzajímavější z nich.

MIMIFORUM zjistilo:

Co pomáhá na opary

Pasta na zuby. Pokud opar zachytíte hned na počátku, pomáhá potřít jej přes noc obyčejnou pastou na zuby, která jej vysuší.

Šťáva z aloe vera. Pokud jej máte doma v květináči, stačí kousek listu přiložit vytékající

šťávou na postižené místo, dokud je list vlhký. Nahradí jej ale i koupený gel z aloe. 

Tea tree oil. Protože opar je nutné vysoušet, pomáhá na něj tea tree oil, kterým jej musíte pravidelně potírat. Nemáte-li jej po ruce, poslouží i alkohol – například slivovice.

Ušní maz. Poněkud netradiční, ale osvědčená rada. Prý zabírá dokonale, ale musíte opar zachytit opět hned v počátku.

Černý čaj. Na opary zabírají také obklady z černého čaje. Můžete si jej uvařit a na ret přiložit použitý čajový sáček.

- Jogurt s živými kulturami. Pokud jej několikrát denně namažete na opar, zmírní svědění a urychlí hojení. Jogurty se doporučuje také jíst, protože údajně obsažené živé bakterie potlačují množení viru.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:39 31.01.2014 - Denisa -

Re: Re: Re: Re: Re: Hlíva 800mg

Já doufám že ano!!;)
14:31 31.01.2014 - Lenka -

Re: Re: Re: Re: Hlíva 800mg

Mockrát děkuji za tip!! Doufám, že mi teda pomůže:)))
14:18 31.01.2014 - Denisa -

Re: Re: Re: Hlíva 800mg

Ano, užívám ji v kuse, tobolku denně. Kupuji ji jak kdy, nebojím se ani lékárenských e-shopů, bývají i různé akce;)
14:14 31.01.2014 - Lenka -

Re: Re: Hlíva 800mg

Dobře, hlívu berete každý den 1 tobolku? A kde ji kupujete, vyloženě v lékárně??
14:11 31.01.2014 - Denisa -

Re:

Ano, mě teda osobně pomáhá 100%, na hlívu 800mg nedám dopustit!!! Taky jsem na opary trpěla až až…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse