vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nepříjemné koutky: Jak na ně?

5. září 2013

Nepříjemné koutky: Jak na ně?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Koutky hygiena kvasinky ústa vitaminy

preventan-mimiforum-banner

Nejsou sice nebezpečné, ale dokážou pořádně potrápit. Zvlášť tehdy, pokud se vracejí. Za ústními koutky může stát celá řada příznaků – a dle toho probíhá i léčba.

Charakteristika: DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Bolavé ústní koutky, problém, který zažil asi každý, ale většinou u něj zmizel stejně rychle, jak se objevil. Jsou ale lidé, které tato zdánlivá »banalita« dokáže pořádně potrápit. Zvlášť, pokud se neustále vrací. Když koutky bolí, červenají, praskají, či dokonce mokvají, není to vůbec nic příjemného, navíc jde o potíž, která je vidět na první pohled.

MIMIFORUM zjistilo:

Co může stát za koutky

-          Nedostatek vitaminů, především skupiny B. Proto se jako první pomoc volí podávání B-komplexu.

-          Stafylokoci. Bakterie, které na jiných místech těla vyvolávají impetigo.

-          Kvasinky. Může jít o plísňovou infekci, např. moniliázu, za kterými stojí kvasinky rodu Candida.

-          Ekzém, který je lokalizovaný do tohoto citlivého místa.

-          Špatná ústní hygiena, díky čemuž se mohou bakterie dobře množit a infekce rozvíjet.

-          Potravinová alergie. I to může být důvodem stále se vracejících potíží.

-          Špatná hygiena v restauracích. Koutky si můžete přinést i tehdy, pokud se napijete se špatně umyté sklenice či jíte nedostatečně umytým příborem.

-          Opar, který se může objevit i v ústním koutku. V tomto případě by ale byla léčba odlišná a bylo by nezbytné používat antivirové přípravky určené právě na opary.

Co na potíže s koutky zabírá?

-          Vitamin B, především riboflavin, ale i další z této skupiny. Začnou-li vás koutky trápit, doporučuje se užívání B-komplexu. Můžete také zvýšit příjem potravin, které vitamin B obsahují. zdravi-a-krasa-neprijemne-koutky-ii-sh-nahled

-          Antimykotické masti a mazání. Pokud se v koutku usídlily kvasinky, pomůžou vám problému se zbavit a koutky opět zahojit. Volně prodejné s obsahem např. clotrimazolu koupíte v lékárnách. Přírodní alternativou může být i tea tree oil. Praskající koutky je dobré promazávat i vhodnými balzámy na rty, například s obsahem léčivých silic (s měsíčkem, meduňkou apod.).

-          Babské rady. Na popraskané koutky se osvědčily i některé rady našich babiček. Například směs olivového oleje a rozdrobené kostky droždí, kterou koutky potíráme. Anebo směska rybího tuku s medem, která opět sloužila k potření koutků, nejlépe před spaním.

-          Návštěva lékaře. Pokud nic nepomůže, doporučuje se dále neexperimentovat a navštívit lékaře. Ten může udělat výtěr z koutku, zjistit přítomnost kvasinek či stafylokoků a určit vhodnou léčbu.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse