vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Neobvyklé sexuální praktiky. Je to úchylné?

26. února 2016

Neobvyklé sexuální praktiky. Je to úchylné?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: kalhotky nohy pikantní latex úchylky sex

preventan-mimiforum-banner

Zdají se vám některé věci, které po vás partner v sexu chce, úchylné? Co je ještě normální a co už není? A co bychom měli považovat za »praktiky za hranou«?

K nějaké drobné sexuální úchylce to podle odborníků táhne každého z nás. Jenže většina v sobě onu »touhu« po něčem neobvyklém dokáže potlačit. Pokud je ale chuť příliš silná, pak je tu druhá možnost – najít partnera, který by to byl ochoten vyzkoušet a tolerovat. Samozřejmě není úchylka jako úchylka – některé jsou škodlivé až nebezpečné, jiné budí spíše úsměv na rtech, a tak nelze všechny házet do jednoho pytle.

Latex, podpatky a další »úchylky«

● Přítel po mně chtěl, abych si při milování oblékla gumové rukavice, není úchyl?

● Partnera vzrušuje anální sex, mě vůbec, je normální?

● Přítel po mně chce, abych měla při milování obuté lodičky na podpatku a krajkové punčochy, není to divné?

Takovými dotazy se to na internetu jen hemží. Jenže hranice mezi tím, co je normální a co ne, je velmi tenká a individuální, a co někomu připadá normální, může být pro jiného přinejmenším divné.

Úchylek jsou desítky. A některé i pikantní! sex-a-vztahy-neobvykle-praktiky-1 

Nejrůznějších sexuálních úchylek je nepřeberné množství. A každý, komu se v sexu líbí něco trochu jiného, není hned úchyl. Pokud partner miluje orální sex do konce, nebo preferuje anál, není automaticky »úchylák«.

Jednou z deviací však trpí, pokud ho láká něco extrémního – třeba velká bolest při sexu, ponižování, bičování. Některé úchylky jsou pak vskutku pikantní – například taková formikofilie značí zálibu v malých živočiších, které si dotyčný přikládá na tělo, většinou kolem pohlavních orgánů. A tak pokud vám připadalo úchylné, když partner chtěl, ať si necháte krajkové punčošky, představte si, jak byste asi reagovala, kdyby najednou vytáhl krabičku s mravenci, šneky či žábami…

Drobné úchylky: Zkuste to, nebo hledejte jinde

Chce po vás partner něco, co vám připadá úchylné? Dříve, než ho odsoudíte, promyslete si, zda byste mu opravdu nemohla a nechtěla vyjít vstříc. Často jde o nějakou drobnou libůstku, jejíž splnění vám nic neudělá (podpatky, punčochy atd.) a partnera vzruší. Je-li vám ale jeho přání zcela proti srsti, nenechte se nutit a hledejte jinde. Najděte si partnera, s nímž si budete v sexu vyhovovat. Nikdo vás nemůže tlačit tam, kam nechcete. Sex se musí líbit oběma, jinak z něj nebudete mít to správné potěšení.

MIMIFORUM zjistilo:

Vaše příběhy, aneb: Je partner úchyl?

Jitka (25): Chce moje nošené kalhotky!

„S partnerem nám to v sexu klape a myslela jsem, že je normální. Tedy až do chvíle, než mě poprosil, abych mu občas dala nošené kalhotky! Navíc se mu prý líbí, když žena pár dní dole nemyje, a prý ho vzruší, když se nebudu umývat alespoň tři dny před sexem. No řekněte, je to normální? Podle mě toto může chtít jen naprostý úchyl!“

Iva (30): Vzrušují ho moje nohy!

„Partnera strašně vzrušují dámské nohy. Chce mi je líbat, olizovat, mazlit se s nimi, oblékat je do punčoch. Vůbec nepotřebuje styk k tomu, aby měl orgasmus! Stačí mu prostě jen mé nohy. Když jsem se to dozvěděla, považovala jsem ho za úchyla. Časem jsem si zvykla, dokonce se mi to i začalo líbit. Z vlastní zkušenosti doporučuji hned neodsuzovat a vyzkoušet, pokud nejde o něco extrémního, třeba se vám to bude líbit.“

Zajímavosti MIMIFORA

I tyto úchylky existují!

Ablutofilie – Pohlavní vzrušení z koupání ve vaně, sprchování a jiných způsobů umývání.

Belonefilie – Potenciálně nebezpečný fetiš, protože postiženého sexuálně vzrušují ostré špičky jehel a špendlíků a nejrůznější rafinované piercingy.

Hafefilie – Sexuální rozkoš pohledem na určitou látku nebo dotykem s ní, například samet, hedvábí aj.

Homilofilie – Touha po sexu v kostele. A nejlépe přímo při mši.

Osfreziofilie – Sexuální vzrušení z jisté vůně, může se jednat o jistý druh parfému, ale i lidský pot.

Saliromanie – Sexuální úchylka, při které jedinec prožívá rozkoš znečišťováním partnera či jiných osob močí, výkaly a dalšími látkami.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse