vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Není kočárek jako kočárek. Jak vybrat ten správný?

4. srpna 2015

Není kočárek jako kočárek. Jak vybrat ten správný?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: doplňky kočárek Sport miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Vybrat vhodný kočárek může být pěkný oříšek, protože na trhu je jich velké množství. Podle čeho se tedy řídit?

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Čekáte miminko a nevíte si rady s výběrem kočárku? Zde je malý rádce, podle čeho se řídit.

 

Typ kočárku

Jako první je třeba rozmyslet si typ kočárku. Na začátku se neobejdete bez hluboké korby, kde může miminko pohodlně spát. Máte možnost pořídit si buď samostatný a prostorný hluboký kočárek, který vám poslouží prvních 6 až 12 měsíců, nebo můžete rovnou zvolit kočárek kombinovaný, který upotřebíte celé 2 až 3 roky. Výhoda kombinovaných kočárků spočívá především ve vybavenosti 3 v 1, kromě hluboké korby či vložené tašky s pevným dnem je součástí sportovní nástavba, kterou oceníte cca od prvního půlroku, kdy děti začínají samy sedět. Sportovní verze kočárku vám vydrží minimálně další 2 roky. Třetí součástí kombinovaného setu bývá první dětská autosedačka, tzv. vajíčko, která se na konstrukci kočárku upevňuje s použitím speciálních adaptérů nebo i bez nich.

 

Počet a typ koleček

Při výběru nezapomeňte také zohlednit počet a typ koleček. Designové tříkolky díky konstrukci s většími kolečky nabízejí dobrou ovladatelnost a jízdní vlastnosti, poperou se i s nezpevněným povrchem. Setkáte se i s trojkolkami, které jsou uzpůsobeny pro sportovní aktivity. Konstrukce specializované pro online brusle, jogging či rychlou chůzi.  Kočárky se čtyřmi kolečky jsou klasika, pořídit můžete jak urban modely vhodné na zpevněné povrchy, tak outdoor konstrukce uzpůsobené pro terén. Většina kočárků dnes nabízí přední otočná kola, vždy však dejte pozor, umožňují-li aretaci, tedy zablokování samovolného otáčení.

 

Rozměry, hmotnost, skladnost

Jezdíte-li často autem, výtahem nebo máte-li doma užší vchodové dveře, ověřte si, zda-li vámi vybraný kočárek těmto prostorům vyhovuje. Spolu s rozměry souvisí také hmotnost kočárku. V prvních měsících po porodu a i v průběhu nadcházejícího každodenního používání zcela jistě oceníte odlehčené varianty. Kočárek by měl být stabilní a bezpečný, chybět nesmějí ideálně pětibodové bezpečnostní pásy pro připoutání ratolesti. Pozornost byste měli věnovat i samotným brzdám. Ruční brzdy oceníte především u kočárků pro sportovní účely. Rukojeť by měla být výškově nastavitelná.

 

Praktické doplňky deti-a-rodina-neni-kocarek-jako-kocarek-ii-archiv-nahled

Pozor dejte i na materiál, z něhož je vyroben potah kočárku. U nejmenších miminek potah vydrží krásně čistý, jakmile však děti povyrostou, ušpinění potahu od piškotů či přesnídávky se neubráníte. Snímatelnému a pratelnému potahu proto dávejte přednost. S praktičností souvisí i jeho barva, připravte se na to, že světlejší odstíny budou trpět více než tmavší varianty. Opomenout bychom neměli ani upozornění na úložný prostor, měl by být dostatečně prostorný a hlavně snadno přístupný, minimálně tašku se základním nákupem byste pod kočárek měli pohodlně umístit. Mezi další praktické doplňky patří závěsná přebalovací taška  (např. designové eco-friendly modely německé značky Lässig), držák na lahve, slunečník, zimní fusak či nánožník, moskytiéra anebo v dešti nepostradatelná pláštěnka. U prodejce se vždy ujistěte, jsou-li tyto doplňky součástí ceny kočárku.

 

Text: mob

Foto: archiv Babypoint

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse