7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

11. července 2011
Nemůžeme mít dítě. Za neplodnost může on!
Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: černý kašel příušnice zarděnky spalčniky rýma chřipka plodnost těhotenství neplodnost problémy dítě
Potíže s otěhotněním má 15 % párů a téměř z poloviny jsou důvodem muži. A odborníci varují – bude hůře. Mužská plodnost se totiž neustále snižuje a každým rokem klesá…
Q Max
Q Max obsahuje čistý koenzym Q10 s garantovanou Kaneka Q10TM účinností bez nežádoucích příměsí. Tvorba koenzymu Q10 klesá v organismu již od 20. roku života, ale i při fyzické či psychické zátěži, pracovním přetížení, tělesném oslabení v nemoci apod. Z přijímané potravy si tělo není schopno koenzym Q10 vytvořit, a tudíž vzniká jeho nedostatek. Tělo pociťuje únavu, svalovou slabost a úbytek energie, což se projevuje postupnou ztrátou vitality. Je proto vhodné dodávat koenzym Q10 do organismu nejen při onemocnění srdce a cév a parodontóze. Velmi blahodárně působí při snížené plodnosti u mužů.
Doporučená cena: 217 Kč
Problémy s početím trápí stále více párů. Právě proto se o neplodnosti začíná hovořit jako o civilizační nemoci. Dávno už není pravdou, že za vším stojí žena, naopak. Ve více než ve 40 % případů má vše na svědomí muž…
Nedostatek spermií – častý problém
„Už dva roky se s partnerem snažíme o dítě. Jenže stále se nedaří. Všechny kamarádky jsou dávno těhotné nebo už dítě mají a já z toho mám jen deprese. Nedávno jsme konečně podstoupili vyšetření a jeho závěr mě šokoval. Partner mi neustále předhazoval, že jsem neplodná. A přitom se zjistilo, že za všechno může on. Nemá totiž dostatek živých spermií," začíná svůj příběh čtenářka Jolana (32), která se chystá podstoupit umělé oplodnění.
Neplodnost začíná po roce snažení
Pokud se snažíte otěhotnět pár měsíců a nedaří se, nepropadejte panice. Podle Světové zdravotnické organizace se o neplodnosti hovoří až tehdy, pokud žena neotěhotní po roce nechráněného styku. Poté je třeba, aby vyšetření podstoupili oba partneři, protože v mnoha případech za problémy s otěhotněním stojí právě muž. I když ten si to těžko přiznává…
Spermie a problémy: Je jich málo, nebo chybí
Může-li za neplodnost muž, většinou tkví příčina v tom, že není schopen produkovat dostatek zdravých spermií. Pokud jich je v ejakulátu málo, mluví se o oligozoospermii. Pokud ty mršky nejsou přítomny vůbec, označuje se tato porucha jako aspermie. Problémů se spermiemi však může být mnohem více – mohou být málo pohyblivé, špatně tvarované, mrtvé atd. Roli může hrát i zúžení semenných vývodů, příčin je však mnohem více. Konkrétní potíže zjistí odborné vyšetření.
Plodnost u mužů lze často zlepšit
Problém s produkcí spermií odhalí speciální vyšetření – spermiogram. Dobrou zprávou je, že za spoustu příčin neplodnosti si muži mohou sami a lze s nimi něco dělat. Jsou to především kouření, pití alkoholu, koupele v horké vodě a časté návštěvy sauny.
Plodnost rok od roku klesá. A bude hůř!
Pokud máte potíže s otěhotněním, obraťte se na odborníky včas. Vědci totiž přicházejí se znepokojivou zprávou – díky současnému životnímu stylu mužům počet spermií neustále klesá, a to až o 2 % ročně. Během let se snížila i norma na počet spermií – zatímco dříve to bylo 40 milionů buněk v 1 mililitru spermatu, dnes je to polovina, tj. 20 milionů.
Za neplodnost může i povolání
Odborníci také odhalili, že za neplodnost mnohdy může i povolání – například u profesionálních řidičů se intimní partie přehřívají, což zabíjí spermie. Ideální nejsou ani jiná sedavá povolání, například dlouhé sezení u počítače. A problémy mohou mít také vášniví cyklisté…
Tipy MIMIFORA
Rady pro muže: Jak zvýšit plodnost
● Omezte příjem alkoholu na minimum.
● Radikálně omezte kouření, anebo nejlépe přestaňte zcela.
● Máte-li nadváhu, snažte se zhubnout. Obézní muži totiž mívají až trojnásobnou pravděpodobnost, že budou mít málo spermií.
● Zvyšte podíl ovoce a zeleniny ve stravě, ve vašem jídelníčku by neměly chybět také ryby.
● Začněte se více hýbat, cvičte, nebo zkuste nějakou relaxační techniku, třeba jógu.
● Nenoste slipy, nahraďte je raději trenýrkami. Slipy totiž intimní partie příliš obepínají, zvyšují teplotu varlat, což může spermie zabít nebo snížit jejich schopnost oplodnit vajíčko.
● Zapomeňte na horké koupele, vyměňte je za sprchu. Horká voda totiž spermie zabíjí. Pozor také na přemíru saunování.
● Nepoužívejte lubrikační gely, mohou totiž poškodit spermie a snížit schopnost oplodnění.
● Zvolte správnou polohu – vhodná je poloha misionářská nebo zezadu. Naopak nevhodné jsou ty, kdy je žena nahoře, např. na koníčka, ve stoje apod.
● Užívejte doplňky stravy, které podporují mužskou plodnost. Příznivé účinky mají antioxidanty – vitamin C, selen, zinek, doporučují se také vitamin E a koenzym Q10.
Text: ino
Foto: XXX
Bez nadpisu