vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nemiluje mě, ale spát se mnou chce. Co teď?

20. listopadu 2013

Nemiluje mě, ale spát se mnou chce. Co teď?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: cit láska vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Když vám dlouhodobý partner řekne, že vás nemiluje, ale spát s vámi chce, je to šok. A přitom takové situace nejsou vůbec výjimečné, jak potvrzují naše čtenářky.

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

„S partnerem nám to doma i po pár letech klapalo a já se radovala, jaký mám pohodový vztah. Jenže nedávno přišel s tím, že ho trápí jedna věc – zjistil, že už mě nemiluje. To ale prý na našem vztahu nic nemění, spát se mnou chce i dál. Jen mi prý musel říct, že už nic necítí, abych si nedělala naděje. Byla jsem v šoku,“ svěřuje se se svou zkušeností Soňa (29).

 

Sex ho baví, ale nemiluje mě

S velmi podobným příběhem přišla i Lidka (35). „S partnerem nám to v posteli klape, ale jinak se chová odtažitě. Nedá mi pusu, nedonese květinu, což dřív dělal, dokonce zapomněl, že mám narozeniny. Když jsem se ho zeptala, co se děje, řekl mi, že už mě prostě nemiluje, tak na mě něco nebude hrát. Ale sex se mnou ho baví, takže v posteli to mezi námi nic nemění.  To mě dostalo. Nevěděla jsem, jak reagovat. Přece nemůžu spát s někým, kdo ke mně nic necítí,“ říká.

 

  Muži preferují sex nad láskou

Snad každá žena touží po lásce. Chce, aby ji partner miloval a dal jít najevo, že o ni stojí. Muži to ale vidí trochu jinak. Preferují sex a city je většinou až tak nezajímají. To potvrdil i výzkum, který provedli američtí vědci ze San Francisca. Podle něj muži až čtyřikrát častěji preferují sex nad láskou, zatímco ženy chtějí až třikrát častěji lásku, která vítězí nad sexem.

 

sex-a-vztahy-nemiluje-me-ale-spat-se-mnou-chce-ii-sh-nahled

Konec lásky. Co s tím?

Je jasné, že po několika letech vztahu to nebude stejné, jako na začátku. První zamilovanost i sexuální jiskření vyprchá, a tak se může snadno stát, že vztah upadne do stereotypu. A pokud jej ovládne navíc nuda, je na první krok k vyprchání posledních zbytků lásky – alespoň z mužovy strany. A co tedy dělat, pokud se dostanete do podobné situace?

 

1. V klidu všechno probrat

Vybavte si situaci, v jaké vám partner řekl, že už vás nemiluje. Nebylo to během hádky, v afektu či v opilosti? Možná mu věta jen vyklouzla a je mu to líto. Je možné, že to tak vůbec nemyslel. V klidu a ve střízlivém stavu si s ním sedněte a proberte situaci. Možná panikaříte zbytečně.

 

2. Zvážit, zda má vztah smysl

Je vám spolu dobře, v posteli vám to klape, vychováváte děti, žijete zdánlivě spokojeně. A najednou se dozvíte, že vás vůbec nemiluje. Nedělejte unáhlená rozhodnutí. V klidu a bez emocí zvažte, zda se s tím dokážete smířit a má-li pro vás další vztah smysl. Pokud nedokážete žít s člověkem bez lásky, je čas na radikální krok.

 

3. Myslet na budoucnost

Je vám třicet pryč, máte celý život před sebou. Opravdu chcete žít s člověkem, který vás nemiluje? Dovedete si představit, že vám už nikdy nikdo neřekne, že vás má rád a nedá vám to najevo? Je-li vaše odpověď jasné „Ne“, pak nemá smysl vše protahovat. Pro začátek můžete zkusit žít odděleně, třeba partner zjistí, že mu chybíte. Když ne a bude vám bez něj líp, zvažte rozvod. Nová láska přijde dřív, než se nadějete.

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
00:29 22.03.2018 - Radmila -

Bez nadpisu

Kezby ten třetí bod byl pravdou.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse