darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Nemáme si spolu co říct. Nevím, jak dál!

17. června 2015

Nemáme si spolu co říct. Nevím, jak dál!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: poradna komunikace rozchod vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Když po pár letech vztahu najednou zjistíte, že si doma nemáte co říct, pátrejte rychle po tom, proč tomu tak je. Jinak může přijít i nečekaný rozchod.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

„Dřív jsme se s partnerem bavili o všem. Povídali jsme si, co bylo v práci, řešili spolu starosti i radosti. Poslední měsíce ale komunikace vázne. Jako bychom si už neměli co říct. Nemáme chuť si spolu sednout a povídat, prakticky jen žijeme vedle sebe, ani nevíme, co dělá ten druhý. Vím, že je to špatně, ale netuším, jak to řešit. Podle partnera je totiž vše v pořádku,“ stěžuje si Karolína (30).

 

Nespěje vztah do finále?

Komunikace patří k základům vztahu, o tom není pochyb. A pokud dřív fungovala a nyní přestane, může jít o jasný signál, že se vztahem není něco v pořádku, či dokonce spěje do finále. Pokud se k tomu přidají i další příznaky (nedostatek sexu či žádný sex, žádné těšení se na druhého, neschopnost se s ním zasmát, nezájem apod.), je druhá varianta víc než pravděpodobná.

 

Žádný sex, pak ani komunikace sex-a-vztahy-nemame-si-spolu-co-rict-ii-sh-nahled

„Nejdřív se mnou partner přestával spát, vymlouval se na únavu a přepracování, pak se mnou přestal i mluvit. Naše komunikace se změnila jen v pozdravení a strohé odpovědi. Stokrát jsem se ho ptala, co se děje. Řekl, že nic. Pak jsem zjistila, že má milenku a neví, jak mi to říct. Nakonec k ní odešel a mě nechal s dětmi samotnou. Nic jsem netušila a nikdy by mě nenapadlo, co udělá. Proto radím, když doma začne váznout komunikace, rychle pátrejte po důvodu. Třeba se vám vztah podaří ještě zachránit, anebo budete alespoň vědět, na čem jste,“ říká Linda (39).

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když si nemáte co říct

 

-          Zamyslete se nad tím, k jaké změně mezi vámi došlo. Pokud to dřív fungovalo, proč teď ne? Co se stalo, že jste spolu přestali mluvit a nemáte společná témata. Proberte to společně s partnerem, hledejte důvod a řešení. Neuděláte-li to, krize se jen prohloubí a může to vést k zániku vztahu.

 

-          Zapracujte na vztahu. Nechcete partnera ztratit? Špatná komunikace je jasným signálem, že na vztahu musíte zapracovat. A to dřív, než bude pozdě. Zkuste z něj vyhnat nudu, vymyslete, co můžete společně podniknout, aby to bavilo oba, najdete zábavu či rozptýlení ve dvou.

 

-          Vyhledejte pomoc. Nevíte si rady a nechcete přijít o partnera? Pak je na čase navštívit odborníka, se kterým situaci proberete a najdete společné řešení. Zkuste partnerskou/ manželskou poradnu, vyplatí se investovat trochu času a energie.

 

-          Zvážit, zda má vztah smysl. Pokud si s partnerem nemáte co říct i přes pokusy navázat s ním kontakt, pak dobře zvažte, zda má takový vztah smysl a netrápíte-li se zbytečně. Není lepší nefunkční vztah raději ukončit? Pokud ano, udělejte to, uleví se vám a opadne zbytečný stres.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa