vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nemám orgasmus. Může být sex krásný i bez něj?

2. listopadu 2015

Nemám orgasmus. Může být sex krásný i bez něj?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: předstírání orgasmu anorgasmie vyvrcholení milování orgasmus sex

preventan-mimiforum-banner

Každá desátá žena nikdy nezažije orgasmus. Přitom to zdaleka neznamená, že by neměla ráda sex, nebo byla špatná milenka. Sex totiž může být krásný i bez vyvrcholení.

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

„Je mi třicet pryč, vystřídala jsem několik partnerů, ale orgasmus jsem neměla ani s jedním. Přitom mám sex ráda, baví mě a líbí se mi. Jen vrcholu prostě nedosáhnu. Někde jsem četla, že se to může změnit po porodu, ale ani to u mě neplatí. Myslím si ale, že sex může být krásný i tak. Pro mě je hlavní, že jsem spokojená,“ svěřuje se Jana (32).

Tři čtvrtiny žen mají problém s orgasmem

Žen, které orgasmus nezažijí nikdy, je podle průzkumů kolem 10 %. Někde se dokonce mluví i o 15 % zástupkyň něžného pohlaví. To ale není všechno. Až tři čtvrtiny všech žen, tedy 75 %, není schopno dosáhnout vaginálního orgasmu jen při pohlavním styku. K vyvrcholení potřebují pomoc rukou, jazyka či sexuálních pomůcek.

Sex miluju, ale orgasmus nemám nikdy

„Orgasmus při styku nemívám nikdy. Přitom sex miluju, mám na něj stále chuť a mohla bych být v posteli od rána do večera. K vyvrcholení ale nedospěju, ať dělám, co dělám. Bohužel ani při masturbaci. Je mi krásně, ale to je vše. I tak sex zbožňuju a nemůžu bez něj být. S minulým přítelem jsem orgasmus musela předstírat, protože nechtěl skončit, dokud mě neudělá. Ovšem to netušil, že bychom neskončili nikdy,“ říká s úsměvem Katka (28).

MIMIFORUM zjistilo:

● Téměř každá žena alespoň jednou v životě předstírala orgasmus.

● Až 40 % žen přiznává, že mívá občas problém orgasmu dosáhnout, nebo jej nemá.

● 10 % žen je anorgasmických, tj. orgasmus nemá nikdy.

● Orgasmus někdy předstírají i muži! 20 % jich přiznává, že vyvrcholení někdy hrálo.

Ženy bez orgasmu muži nechápou sex-a-vztahy-nemam-orgasmus-2-ing

Odborníci se shodují v jednom. Nezáleží na tom, zda žena má či nemá orgasmus, ale na tom, zda je ona sama spokojená a jestli se cítí dobře. Bohužel jsou to muži, kdo celou věc nechápou. Pokud jejich partnerka nemá orgasmus, je podle nich v sexu něco špatně. Mají pocit, že ženu nedokáží uspokojit, a díky tomu se necítí jako nejlepší milenci na světě. A pak je tu problém – často ženu vystresují nesmyslnou honbou za dosažením orgasmu. Ta místo toho, aby si sex užívala, začne být méně uvolněná a víc napjatá.

Orgasmus mě stál vztah!

„Kdybych někomu prozradila, proč jsme se s přítelem rozešli, asi by řekl, že jsem se zbláznila. Za vše totiž může orgasmus. Sex jsem vždy měla velmi ráda, ale orgasmu jsem při milování nedosáhla. Jenže můj partner se s tím nechtěl smířit. Byl posedlý myšlenkou, že mě k orgasmu musí dovést. Snažila jsem se mu vysvětlit, že se cítím dobře a sex s ním miluji. Nešlo to. Večer, v noci, ráno, pořád to zkoušel a ptal se: »Tak co, už budeš?«.

Chuť na sex se změnila v odpor a láska byla fuč,“ vypráví Michaela (33). „Orgasmus mě stál vztah, ale asi to je dobře. Nemůžu přece žít s někým, kdo mě nebere takovou, jaká jsem.“

 

Text: mob

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse