vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Největší nešvary babiček

24. října 2013

Největší nešvary babiček

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: sladkosti nešvar vnouče babička rodiče

preventan-mimiforum-banner

Všechny babičky nejsou stejné. Některé děti i rodiče zbožňují, je s nimi domluva a mohou se na ně spolehnout. Jiné však rodiče a jejich výchovu nerespektují a dělají naschvály, které rodinné pohodě neprospívají. Jaké jsou největší nešvary babiček?

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Některé babičky jsou k nezaplacení. Je s nimi domluva a děti je milují. Jiné ale mají různé nešvary, od kterých nechtějí ustoupit. Tady jsou ty nejčastější z nich.


Nerespektují rodiče

Častý problém, který u babiček nastává. Zatímco vy jste nastolila nějaký způsob výchovy, babička ho nerespektuje. Dítě rozmazluje, dovolí mu věci, na kterých vy trváte, že dělat nesmí. Pak není divu, že se vnouče k babičce velmi těší. Má tam volnost, kterou mu rodiče nedopřejí. Jenže doma pak nastává problém.

Řešení: Promluvit si s babičkou, avšak trochu slevit ze svých požadavků. Většina babiček dětem dopřává, a pokud to není přehnané, jistě jim to neuškodí. Přivřete oči a řešte jen vážné věci, ne drobnosti.

 

Dávají dětem sladkosti

Možná to sama znáte. Můžete babičce kolikrát říkat, že si nepřejete, aby dávala dítěti sladkosti, a ona mu je stejně nabídne, když nejste v dosahu. „Nic mu nedopřeješ, musí si taky osladit život,“ argumentuje.

Řešení: Domluvit se s babičkou na kompromisu. Řekněte jí, jakou sladkost může koupit, a naopak co vám naopak vadí. Přesvědčte ji, aby část sladkostí nahradila ovocem.

 

Na děti šišlají deti-a-rodina-nejvetsi-nesvary-babicek-ii-sh-nahled

Častý nešvar babiček. Když vidí malé vnouče, rozplývají se, pitvoří a šišlají. Nejrůznější šišlavé »patvary« pak používají i dále, jak dítě roste. Místo, aby mluvily normálně, jsou u nich normální slova typu »papat, hačat, hajat«, i když dítě už pomalu dorůstá do školní docházky

Řešení: Jasně říct, že vám to vadí. Poprosit babičku, aby s dítětem mluvila normálně, jako s dospělými.

 

Studený styl výchovy

U babiček a dědečků je častý i další nešvar. Pokud nejsou typy rozmazlovací, často preferují studený styl výchovy. Nevšímat si, nechat vyřvat, neobjímat, nechovat, nechat, ať si se vším poradí. Dát výprask, když neposlouchá. Rodičům naopak vyčítají, že se s dětmi moc mazlí, diskutují a odmítají fyzické tresty. Ony totiž vychovávaly jinak.

Řešení: Najít společný kompromis. Pokud se nedomluvíte, může nastat velký problém, v jehož důsledku děti chtít svěřit babičce nebudete – a také ony se k ní nepohrnou.

 

Kouření před dětmi

„Nebudeme se omezovat, máme na to věk.“ I tak může vypadat myšlení prarodičů. Jsou-li vášniví kuřáci, nepřestanou ani před vnoučaty. A pokud jsou zvyklí zapálit si cigaretu doma, neodradí je nic a nikdo, a to i přesto, že dítě žije u nekuřáků a jejich zlozvyk všem vadí.

Řešení: Domluva. Pokud u prarodičů jsou děti, je nezbytné, aby se přizpůsobili a chodili kouřit ven. Vždyť jde o zdraví jejich vnoučat!


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse