vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejvetší nástrahy vodních ploch

10. července 2014

Nejvetší nástrahy vodních ploch

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: potápění sinice tonutí plavání voda

preventan-mimiforum-banner

Koupání k létu jednoznačně patří, ale je s ním spojená i řada nástrah. Co hrozí a na co si dát pozor? 

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Až 60 % dětí se utopí proto, že polevila pozornost jejich rodičů. Nejčastějšími oběťmi jsou chlapci od 1 do 4 let. U větších dětí je pak velmi nebezpečné koupání na neprověřených místech. Nepomůže jim ani to, že jsou jinak dobří plavci. Proudy a nebezpečné jezy je snadno stáhnout pod hladinu a na pomoc už může být pozdě. Utonutí patří k největším nástrahám vodních ploch a děti je třeba nikdy nenechávat bez dozoru.

 

Skoky do vody

Velké procento letních zranění vzniká díky skokům do vody. Ty často vedou ke zlomeninám páteře s trvalými následky včetně ochrnutí, a mohou být smrtelné. U 40 % poranění krční páteře bývá zároveň poškozena i mícha. Zvlášť to platí při skoku po hlavě, kdy hrozí trvalé přerušení míchy a celoživotní invalidita. Mnoho úrazů vzniká díky skokům do neznámých míst, protože voda může být příliš mělká, anebo se pod hladinou mohou nacházet například kameny či kusy skály. Velký pozor je třeba dát na to, kam skáčete a jak.

 

Plavání na delší vzdálenosti

Nepřeceňujte své síly, varují odborníci. Pokud člověk není výborný plavec, neměl by riskovat a plavat příliš daleko od břehu. Může přijít svalová únava či křeč, v tu chvíli člověk začne panikařit a začíná se topit. Pokud není po ruce pomoc, může to skončit tragicky. Pod hladinu vás také může stáhnout silný proud. Proto pozor kde plavete a zda je někdo kolem vás.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Z řek, jezer, či přehrad kde jsou sinice, si můžete odnést nečekaný dárek – poševní infekce, které mohou ve vážných případech vést až k neplodnosti. Hrozí také kožní problémy, které s sebou koupání v sinicích přináší. Pozor na další z nástrah vodních ploch!

 

Potápění deti-a-rodina-nejvetsi-nastrahy-vodnich-ploch-ii-sh-nahled

Potápění má jistě své kouzlo, ale může jít o velmi rizikovou aktivitu. Je třeba dodržet přesně daná pravidla, jinak se můžete dostat do velkých problémů. Člověk, který se chce potápět, by měl být v první řadě zdravý a pod vodu jít jen pod dohledem zkušeného instruktora. V tomto případě není samouctví na místě. Pod hladinou totiž hrozí ztráta vědomí z nedostatku kyslíku, která může vzniknout zcela náhle či latentní hypoxie, nedostatek kyslíku ve tkáních a další problémy. Nepodceňujte to, mohlo by se vám to vymstít.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak předcházet nástrahám vodních ploch

 

-          Malé děti u vody nenechat ani na chvíli bez dozoru. Velmi nebezpečná jsou i zahradní jezírka a malé bazénky. Pozor na to – malé dítě je schopno se utopit i v pár centimetrech vody.

-          Starší děti poučit, aby se nekoupaly na neznámých místech, nepřeceňovaly síly a nepředváděly se zbytečně před ostatními. Může je to stát život.

-          Pokud by skákaly do vody, je třeba vždy prověřit její aktuální stav. Stačí, když bude na dně kámen, zapíchnutá větev či kmen a neštěstí může být na světě.

-          Starší děti by k vodě nikdy neměly chodit samy, ale ve skupině, aby byl někdo, kdo může poskytnout pomoc a zavolat záchranku.

-          Nikdy se nepotápět o samotě, nezačínat jako samouk.

-          Nepřeceňovat síly, mít někoho v dosahu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse