vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejstrašidelnější hřbitovy světa

7. listopadu 2014

Nejstrašidelnější hřbitovy světa

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: přízrak duch upír strašidlo hřbitov výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat na netradiční výlet v měsíci, který začíná Dušičkami a mlhavé počasí jen nahrává záhadám a tajemnu? Třeba na některý z nejstrašidelnějších hřbitovů!

Q Max

· Q Max® obsahuje tělu vlastní koenzym Q10 – 30 mg.
· Garantovaná Kaneka Q10™ kvalita (japonský koenzym Q10, který se vyrábí přirozeným biologickým procesem).
· Bez nežádoucích příměsí.

 

q-max-nahled

Doplněk stravy


Více zde!

Hřbitov Highgate

Kde: Londýn, Velká Británie

 

Údajně nejstrašidelnější hřbitov na světě najdete v severní části Londýna, na kopci s výhledem na město. Kdysi patřil k nejprestižnějším hřbitovům a je plný náhrobků ve viktoriánském stylu. Na první pohled nic zajímavého, ale na ten druhý možná změníte názor. Říká se, že na hřbitově straší. Asi nejznámějším strašidlem je highgatský upír, který tu řádí od 70. let 20. století a říká se, že saje krev čerstvě pohřbených. To ale není vše. Na hřbitově je prý celá řada příznaků včetně černé vdovy, která se vznáší nad hroby. Hřbitov je tak pochopitelně cílem lovců duchů z celého světa.

 

Hřbitov Greyfriar’s

Kde: Edinburgh, Skotsko

 

I když má skotský hřbitov dlouholetou tradici a údajně po něm bloudí duše uvězněných vězňů ze 17. století, za jedno z nejstrašidelnějších míst je považovaný až od roku 1998. Tehdy se totiž do hrobky sira George Mackenzieho, který byl soudcem za Karla II., vloupal bezdomovec a narušil jeho klid. Od té doby tu straší a dějí se nevysvětlitelné věci. Několik set lidí od té doby uvedlo, že je na hřbitově napadla tajemná síla, která je bila a mlátila, některé až do bezvědomí. Nepomohl ani vymítač ďábla. Duch dostal název poltergeist Mackenzie a řádí tu dodnes.

 

Hřbitov San Juan

Kde: Cádiz, Španělsko

 

Vysoké zdi, patrové klenuté hroby. A také místo plné přízraků. Velmi zvláštní hřbitov najdete poblíž španělského Cádizu. Dříve se zde ve velkém pohřbívaly oběti epidemií a tragických nehod. Když se ale díky přetížení a špatnému počasí začal hřbitov propadat, rozhodlo se o přesunutí mrtvých jinam. K tomu došlo v roce 1999 a vše provázely velmi podivné události. Mnoho svědků hlásilo, že slyšelo podivné hlasy, vidělo přízraky a někteří je i napadly. Na podivném místě prázdného hřbitova s ponurými stavbami má prý časem vzniknout park, avšak nikdo neví, zda bude událostem konec.

 

tip-na-vylet-nejstrasidelnejsi-hrbitovy-sveta-ii-sxc-nahled Tip MIMIFORA:

Upíří hřbitov u nás

Za strašidelnými hřbitovy nemusíte jezdit daleko, některé najdete i u nás! Dolnímu hřbitovu ve Žďáru nad Sázavou řada lidí neřekne jinak, než upíří. O tomto místě se totiž říká, že se zde objevil poslední český upír. Pověst praví, že v roce 1817 zemřel správce velkostatku Alois Ulrich, který se choval krutě ke svým poddaným. A protože nenašel klid ani po smrti, stal se nemrtvým. Když později otevřeli jeho rakev, neneslo tělo žádné známky rozkladu. Nebožtík dokonce otevřel oči a posadil se. Až do doby, než mu usekli hlavu, zjevoval se jako přízrak, například na ohnivém kočáru taženém koňmi. Co je na pověsti a záhadnosti místa pravdy poznáte, pokud se sem vypravíte.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse