vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejšílenější těhotenské chutě

29. července 2014

Nejšílenější těhotenské chutě

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: pika chuť těhotenství hormony

preventan-mimiforum-banner

Extrémní chutě na něco, co jsme předtím nevyhledávaly. Podivné kombinace, nad kterými netěhotným zůstává rozum stát. To vše provází ženy v očekávání. Některé chutě jsou ale extrémní – třeba na popel z cigaret, nebo na mýdlo!

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Když se řekne těhotenské chutě, většina žen si vybaví kyselé okurky v neobvyklé kombinaci s potravinami, které by jinak nepozřely. Jenže těhotenské chutě mohou být ještě šílenější! Ženy přiznávají, že dostaly chuť na mýdlo, polystyren, anebo třeba na cigaretový popel.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Za podivnými těhotenskými chutěmi stojí hormonální změny. Díky nim se stává, že milované jídlo nemůžeme ani cítit, naopak zbožňujeme něco, co bychom jinak nepozřely. Velká touha po určité potravině může ukazovat i na nedostatek jisté látky či vitaminu v těle.

 

Podivné chutě těhotných 

Když britští vědci provedli rozsáhlý průzkum s těhotnými ženami, nestačili se divit. Jejich choutky byly ještě šílenější, než si experti mysleli. Zajímavé bylo, že převládaly věci, které do potravin mají hodně daleko a vůbec nejsou k jídlu!

 

MIMIFORUM zjistilo:

Zde je 10 nejšílenějších těhotenských chutí!

 

 

-          Cigaretový popel.

-          Mýdlo.

-          Polystyren.

-          Led.

-          Křída.

-          Omítka

-          Uhlí.

-          Škrob či prášek na prádlo.

 

-          Prach.

-          Papír.

 

Porucha s podivnými chutěmi

zdravi-a-krasa-nejsilenejsi-tehotenske-chute-ii-sxc-nahled

Pokud u těhotné ženy propuknou velmi podivné chutě, především na nepotravinové věci, mluví se o poruše s názvem pika a poznáte ji právě díky chutím na věci, které do potravin mají daleko. Porucha se může objevit nejen u těhotných žen, ale i u malých dětí. Pokud se u těhotné ženy objeví, je třeba upozornit lékaře, protože matka by mohla neuváženou konzumací takovýchto věcí ohrozit zdraví své i svého dítěte. Pika může ukazovat také na to, že něco není v pořádku a tělu něco chybí – nejčastěji železo. Proto je konzultace s lékařem nezbytná.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse