vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejšílenější diety: Do čeho rozhodně nejít!

11. března 2016

Nejšílenější diety: Do čeho rozhodně nejít!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: tasemnice spánek dieta

preventan-mimiforum-banner

S nejrůznějšími dietami se roztrhl pytel a některé jsou vskutku šílené. Ženy jsou pro štíhlou linii ochotné udělat téměř cokoliv, a tak snadno uvěří, že lze žít jen ze vzduchu, že pomůže jíst vatu či konzumovat tasemnice. Co byste rozhodně neměla zkoušet?

Vatová dieta

Oblíbená dieta, která byla jednu dobu populární ve světě modelingu. Je to jednoduché – abyste neměla hlad, málo toho snědla, a tedy přijala minimum kalorií a zhubla, dáte si obyčejnou vatu z drogerie. Neobsahuje žádné kalorie, ale v žaludku se pěkně roztáhne a zaplní ho. Výsledek? Nemáte hlad, nic jiného nejíte a shazujete nadbytečná kila.

Stanovisko MIMIFORA:

Rozhodně to nezkoušejte. Tělu by chyběly důležité látky a živiny, mohla byste zkolabovat a skončit v nemocnici.

Tasemnicová dieta

Rychle se po ní hubne, a proto ji vyzkoušelo nemálo žen toužících po dokonalé postavě. Funguje tak, že sníte vajíčko tasemnice, která se ve střevech rozmnoží a spotřebuje téměř veškerou potravu, kterou sníte. Hubnete, i když si dopřáváte hojnost jídla. Takto prý zhubla i slavná operní diva Maria Callasová, a to dokonce přes 30 kg.

Stanovisko MIMIFORA:

Do toho určitě nejděte! Tasemnice může v těle člověka způsobit závažné zdravotní potíže, které mohou být i smrtelné.

Miminkovská/dětská dieta

Je libo rozmixovanou mrkvičku? Anebo jablíčko? A přidat si můžete i kousek rozmixovaného masíčka! Zkrátka čím šílenější, tím pro Hollywood typičtější, a tak se spousta hvězd snažila zhubnout díky miminkovské stravě. Jídlo nahradily nekalorickou dětskou přesnídávkou – samozřejmě v množství pro miminka. Dietu zkusily i Reese Witherspoon a Jennifer Aniston.

Stanovisko MIMIFORA:

Strava určená pro kojence je sice kvalitní a výživná – ovšem nikoli pro dospělé. Ti mají zcela jiné nároky, a tak jim mohou chybět životně důležité látky.

Přežvykovací/ Fletcherova dieta

Jak nejlépe zhubnete? Když budete každé sousto žvýkat minimálně 32×! S touto překvapivou zprávou přišel na přelomu 20. století jistý výživový expert Horace Fletcher. Základem hubnutí je podle něj stravu rozžvýkat natolik, aby vám stačilo jen zaklonit hlavu a sama vklouzla, či lépe řečeno stekla do krku. Co nejde dostatečně rozžvýkat, musí se vyplivnout!

Stanovisko MIMIFORA:

Je sice pravděpodobné, že zhubnete, když většinu jídla vyplivnete, ale zároveň si zaděláte na vážné zdravotní problémy – třeba na některou z poruch příjmu potravy.

Kyslíková dieta/Život ze vzduchu

Myslíte si, že k životu jídlo prostě potřebujete? Tato šílená dieta tvrdí, že žít se dá jen z kyslíku. Stačí dýchat, potřebnou energii dobít z pobytu na slunci… A JE TO! Zhubnete a ušetříte za jídlo. Chcete vědět, jak na to? Pak si zajeďte do USA na speciální workshop, kde vám za deset tisíc dolarů prozradí, jak to funguje. V angličtině se tento životní styl nazývá breatharianism a má několik nadšených propagátorů. Ovšem bohužel také obětí na životech těch, kteří tomu skutečně uvěřili…

Stanovisko MIMIFORA:

Toto rozhodně nezkoušejte! Jen ze vzduchu se žít opravdu nedá.

Spací dieta

Je to snadné – když spíte, nejíte. Takže když potřebujete zhubnout, spěte, spěte a zase spěte. Jenže abyste toho dosáhla, musíte si vzít silné dávky prášků na spaní. Výsledkem bude, že sice opravdu několik dní prospíte a něco shodíte, ovšem můžete také vážně ohrozit své zdraví – nebudete totiž ani pít, takže hrozí dehydratace.

Stanovisko MIMIFORA:

Tato dieta je ryzí hloupost! Raději choďte spát pravidelně každý den a dopřejte si kvalitní osmihodinový spánek.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse