vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejsem jeho služka! Jde naučit muže uklízet?

29. ledna 2018

Nejsem jeho služka! Jde naučit muže uklízet?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: služka úklid Nepořádek vztah můž

preventan-mimiforum-banner

Jak naučit muže uklízet, když se k jakékoli pomoci vůbec nemá? Zkuste některou z následujících rad. Na někoho totiž zabírají! 

„Poslední dobou mám pocit, že jsem partnerova služka. Nic po sobě neuklidí, oblečení rozhází po bytě, talíř ani neodnese do dřezu. Všude nechává jen nepořádek. Přijde z práce, lehne si k televizi, nepomůže mi s ničím. Jenže já takto žít nechci. Řekla jsem mu to už několikrát, ale nepomohlo to. Co teď? Sloužit mu totiž nehodlám,“ mluví o své zkušenosti Sylva (32).

 

Tipy, jak přimět partnera k úklidu

Jak přimět partnera k úklidu, když se k pomoci nemá? Není to snadné. Zkuste některou z následujících rad, na někoho totiž zaberou. Bohužel ale neplatí na všechny.

 

Opakování matka moudrosti.

Nemyslete si, že když ho požádáte o pomoc, hned zareaguje. Mužům v některých věcech prostě nestačí říct něco jednou. Musíte mu to opakovat. Každý den několikrát a neúnavně. Jako kolovrátek. Spousta žen přiznává, že jedině tato metoda na jejich partnery zabrala, ale až po dlouhé době. Chce to zkrátka pevné nervy a vytrvalost. Ne každá žena je ale má – a pak o to dřív přicházejí hádky a rozbroje.

 

Menší vydírání. sex-a-vztahy-nejsem-jeho-sluzka-ii-sxc-nahled

„Nepomůžeš mi, tak pro tebe neudělám nic ani já.“ Lehké vydírání může v tomto případě zabrat. Žádná pomoc = žádný sex. Jste totiž tak unavená, že už pak nemáte sílu. Řekněte mu to ale předem. Objasněte mu, že doma pomoc potřebujete, jinak už nebudete prostor na něžnosti v ložnici. Když to splníte a vytrváte, možná rychle přijde s dotazem, co tedy může udělat, abyste fungovala jako dřív.

 

Motivace, základ úspěchu.

Motivace je základem úspěchu! A u mužů dvojnásob. Slibte mu nějakou odměnu za to, že vám nerozhází špinavé oblečení po bytě, nebo nenechá drobky v posteli. Za to, že v sobotu vysaje, vy uděláte dobrý oběd. Anebo s ním půjdete na jeho oblíbený hokejový zápas. Vždy se něco najde, čím ho můžete motivovat.

 

Jasné instrukce.

Přesné, jasné a hlavně stručné pokyny. To na muže platí! Pokud jej pošlete se seznamem nakoupit, řekněte mu přesný název výrobku, nejlépe i vzhled a cenu a ještě lépe jeho přesné umístění v daném obchodě. Jinak vám místo másla donese rostlinný tuk, neb to bylo vedle sebe a levnější. Když po něm něco chcete, nechoďte dlouho kolem horké kaše, ale mluvte jasně a výstižně. Nejlépe mu dejte i písemný seznam, aby nezapomněl, co jste říkala.

 

Lehce vojenský dril.

Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Najděte si pár jednoduchých povelů, na které bude partner slyšet, ale přitom jej neurazí. Buďte rafinovaná. Zkuste to jednoduše, ale hlavně rázně. Spousta žen totiž říká – právě toto u nás pomohlo! Nezvedejte hlas, buďte slušná, poproste ho, poděkujte, ale stručně a výstižně – prostě jako na vojně!

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse