vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší výlety pro malé princezny

30. června 2011

Nejlepší výlety pro malé princezny

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: typi zámky hrady výlety typ

preventan-mimiforum-banner

Máte doma malou slečnu, která ze všeho nejvíce miluje princezny? Pak vám přinášíme tipy na výlet do nejkrásnější zámků u nás, ve kterých si bude připadat jako v opravdové pohádce.

 

Zámek Telč

Kde ho najdete: přímo ve městě Telč

Čím je zajímavý: Kdo by neznal pohádku Pyšná princezna! Právě ta se také natáčela na zámku v Telči, stejně jako čtyřicet dalších pohádek a filmů, například Z pekla štěstí či Kouzelný měšec. Tento zámek patří mezi návštěvníky k velmi oblíbeným. Svědčí o tom i fakt, že vyhrál anketu o nejkrásnější a nejpohádkovější zámek naší republiky. Je klenotem moravské renesanční architektury a nejen malé slečny potěší i letošní zajímavá výstava Hračky nestárnou.

tip-na-vylet-nejlepsi-vylety-pro-male-princezny-2-cz-telc-nahled

Vstupné: 170 Kč dospělí (obě trasy), 120 Kč děti, do 6 let zdarma

Více informací: www.zamek-telc.eu

 

Zámek Červená Lhota

Kde ho najdete: mezi Táborem a Jindřichovým Hradcem v Jižních Čechách

Čím je zajímavý: Červená Lhota je zámek, který nejen pohádkově vypadá, ale navíc se tu točilo nejvíce pohádek a filmů. Snad nejznámější byla Zlatovláska z roku 1973 s Jorgou Kotrbovou a Petrem Štěpánkem v titulní roli. Z dalších například pohádky O zatoulané princezně, O kráse a štěstí, či Princezna na hrášku. Zámek nabízí nejen prohlídku interiéru, ale také projížďku na lodičkách po zámeckém rybníku.

Vstupné: 90 Kč dospělí (1. patro), 50 Kč děti, do 6 let vstup zdarma

Více informací: www.cervena-lhota.cztip-na-vylet-nejlepsi-vylety-pro-male-princezny-1-nahled

 

 

 

Hrad a zámek Staré Hrady

Kde ho najdete: Staré Hrady u Jičína

Čím je zajímavý: Hrad a zámek Staré Hrady je tím pravým místem pro všechny děti, nejen pro princezny. Bydlí zde totiž skřítci, čarodějnice, princezny, loupežníci, vodníci a další bytosti, a tak na vás čekají pohádkové prohlídky. Navštívíte Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádkovou půdu a uvidíte tu lesní a ledové království, čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království, palác plný skřítků a mnohé další. Na půdě na vás čekají strašidla a čarodějnice. A pokud ještě budete mít málo, můžete navštívit Čarodějnou Bestyjolu, kde se čarodějnice starají o černé kozy a ovečky, veverky, puštíky, bažanty, hrdličky, ale také o krysáky a myšáky, šváby, štěnice, červy a o další zvířátka, havěť a potvůrky.

Vstupné: 115 Kč dospělí (1 okruh), 65 Kč děti

Více informací: www.starehrady.cz

tip-na-vylet-nejlepsi-vylety-pro-male-princezny-4-cz-stare-hrady-nahled

 

 

 

Zámek Lednice

Kde ho najdete: Lednice na jižní Moravě

Čím je zajímavý: Zámek Lednice, který najdete asi 12 kilometrů od Mikulova, patří bezpochyby k těm nejkrásnějším u nás. Nejenže se při procházce v rozlehlých zahradách budete cítit jako v pohádce, ale celý areál nabízí spoustu atrakcí a zajímavostí pro děti i dospělé. Kromě prohlídky nádherného zámku můžete navštívit zdejší 92 metrů dlouhý skleník, svézt se na lodičkách až k Minaretu, vyjít na vyhlídku, nebo se vydat na nedaleký Janův hrad. Pro větší princezny pořádá zámek noční prohlídky, při kterých vás zámkem provedou pohádkové bytosti. A Lednice je také rájem filmařů. Točily se tu třeba pohádky Princ a chuďas či O statečném kováři.

Vstupné: 150 Kč dospělí (1 okruh v zámku), 80 Kč děti od 6 let

Více informací: www.zamek-lednice.com

tip-na-vylet-nejlepsi-vylety-pro-male-princezny-5-cz-lednice-nahled

 

 

 

Zámek Hluboká

Kde ho najdete: Hluboká nad Vltavou, jižní Čechy

Čím je zajímavý: Princezna Krasomila měla své království právě na zámku Hluboká, na němž se z velké části natáčela i Pyšná princezna. A nejen ona, zámek Hluboká je mezi filmaři velmi oblíbený, stejně tak i mezi návštěvníky, protože opravdu vypadá, jakoby vypadl ze světa pohádek. Na romantickém zámku inspirovaném anglickým Windsorem se natáčel třeba i slavný Pan Tau.

tip-na-vylet-nejlepsi-vylety-pro-male-princezny-6-cz-hluboka-nahled Vstupné: 150 Kč dospělí (1 trasa), 80 Kč děti od 6 let, do 6 let zdarma

Více informací: www.zamek-hluboka.eu

 

 

Zajímavost MIMIFORA

● Pták Ohnivák, Šípková Růženka, Sedm krkavců, Sůl nad zlato či Jak se budí princezny. To jsou jen některé z pohádek, které se točily na hradě Pernštejn.

● Hrad Bouzov se stal domovem pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, točila se tu i pohádka O medvědu Ondřejovi, ale také Arabela.

Text: asm

Foto: Ingimage.com, Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:49 29.07.2011 - Arči -

Kuchyně

Na Hluboké je úžasná černá kuchyně, doporučuju vidět!!!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse