vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší výlety pro deštivé dny

4. října 2013

Nejlepší výlety pro deštivé dny

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: déšť muzeum hrad rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Pokud podzimní počasí nebude příliš přát výletům do přírody, vezměte rodinu a vyrazte do muzea. Přinášíme tip na čtyři, ve kterých se nudit určitě nebudete.

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

Muzeum rekordů a kuriozit

Kde: Pelhřimov

Originální muzeum, které stojí za návštěvu. Najdete jej v nově opravené Dolní (Jihlavské) bráně v Pelhřimově a nudit se zde rozhodně nebudete. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů, z nichž mnozí jsou zapsáni v České knize rekordů. V pěti nově zrekonstruovaných patrech se podařilo nashromáždit unikátní exponáty, které se nevyskytují jinde na světě. Jde také o jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě. Nechybí zde Mona Lisa z rýže, největší čajová konvička či unikátní kytara ze sirek.

www.muzeumrekorduakuriozit.cz/

 

Sklářské muzeum

Kde: Nový Bor

V krásném empírovém domě v centru Nového Boru najdete Sklářské muzeum, které v září otevřelo novou expozici. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost. Vystaveny jsou nejen nové přírůstky ve sbírce, ale i exponáty, které byly dosud veřejnosti ukryty v depozitářích. Návštěvníky provede celou expozicí nové grafické zpracování, které přispívá k celkovému zpřehlednění. Zpřístupněn je rovněž sklepní prostor s exponáty současného umění od významných českých sklářských výtvarníků. Zajímavý výlet pro všechny, kdo mají rádi umění. A navíc – bude-li počasí přát, můžete se vydat k památkově chráněnému skalnímu hradu, který se nachází v obci Sloup nedaleko Nového Boru.

www.glassmuseum.eu

 

Vlastivědné muzeum Jesenicka tip-na-vylet-vylety-pro-destive-pocasi-ii-cz-nahled

Kde: Jeseník

Nevyjde-li vám počasí při návštěvě Jeseníků, zajděte si do zdejšího Vlastivědného muzea. Kromě stálých expozic, jako je fauna a flóra či geologická sbírka, nabízí i jednu raritu. Ve zrekonstruovaném sklepení Vodní tvrze na vás čeká originální expozice, která přibližuje zdejší čarodějnické procesy. Velkým tahákem pro návštěvníky je film o první doložené čarodějnici v této oblasti, který je promítaný do mlhy. Další zajímavostí, kterou hned tak někde nenajdete, je možnost vyzkoušet si některé mučicí nástroje na vlastní kůži. Protože celá expozice je pojata velmi strašidelně, nedoporučuje se vstup dětem do 12 let.

www.muzeum.jesenik.net

 

Muzeum izolátorů a bleskojistek

Kde: Dvořiště – Obrataň

Unikátní muzeum pro kluky a všechny, koho zajímají bleskojistky, hromosvody či izolátory. Najdete jej v malé vesničce, dva kilometry od Obrataně, mezi Táborem a Pelhřimovem, a to v budově mlýna. Jde o největší sbírku tohoto druhu v Evropě, a tak není divu, že je pod ochranou Ministerstva kultury. Soukromou sbírku pana Františka Daňka tvoří 4660 ks izolátorů z různých materiálů (porcelán, sklo, umělá hmota, guma, dřevo) a 600 bleskojistek. Její součástí jsou také historické rozvaděče od Františka Křižíka či kolekce hlavic hromosvodů. Některé exponáty pocházejí z USA, Austrálie, Číny, či Brazílie. Najdeme zde izolátory od jednoho centimetru až po čtyřmetrové kusy vážící 1 200 kg. Ve sbírce najdete i izolátor, na kterém byl instalován elektrický drát hlídající vězně koncentračního tábora v Osvětimi.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse