vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší výlety na konec prázdnin

30. srpna 2013

Nejlepší výlety na konec prázdnin

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: zoo Zámek muzeum jeskyně výlet

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny končí, a tak je ideální doba vyrazit s dětmi na poslední výlet před tím, než jim začne školní docházka. Vybrali jsme pět míst, která malé školáky určitě zaujmou. 

1. Punkevní jeskyně

Kde: Moravský kras

Nejnavštěvovanější jeskyně u nás a místo, které děti zbožňují. A to díky projížďce loďkami po říčce Punkvě. Jsou otevřeny v létě i v zimě a za rok je navštíví 200 000 turistů. Celá prohlídka trvá asi hodinu a jejím vrcholem je právě plavba po nazelenalých vodách, po kterých doplujete do Pohádkového dómu, nejkrásnější jeskyně Moravského krasu. K jeskyním se můžete svézt vláčkem z parkoviště, což je další zpestření pro děti. Vyzkoušet můžete také lanovou dráhu, která vede z horního můstku Macochy až k jeskyním.

Více informací: www.punkevni-jeskyne.cz

2. ZooPark Zelčín

Kde: obec Zelčín

Třicet kilometrů od Prahy a šest od Mělníka vás na malém ostrůvku ohraničeném Vltavou, Labem a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem, čeká půvabný malý ZooPark Zelčín. Najdete jej v miniaturní vesničce, která má asi 22 stálých obyvatel, a tak nabídne rodinné prostředí, možnost projížděk na koni i posezení v útulné hospůdce. Kromě domácích zvířat, jako jsou prasata, kozy, ovce, koni, či kočky, zde na vás čeká i trocha exotiky – opice makak rhesus či emu hnědý. Aktuálně 74 zvířat, z toho 13 mláďat. Okolí nabízí nádhernou přírodu, která je ideální pro rodinné procházky i sport.

Více informací: www.zooparkzelcin.cz

3. Bobová dráha

Kde: Kutná Hora

Pokud jste ještě nebyli v Kutné Hoře, pak je nejvyšší čas sem vyrazit. Město, ve kterém na vás dýchá historie, je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je proslavené dominantní chrámem sv. Barbory a kostnicí v Sedlci. Méně lidí už ale ví, že v Kutné Hoře najdete i nejdelší bobovou dráhu u nás a druhou největší v Evropě. Měří 1565 metrů a je unikátně umístěna na třech svazích kopce s převýšením 42 m. Děti od 130 cm jezdí samy, jinak je možná jízda na dvoumístném bobu s rodičem.

Více informací: www.bobovadrahakutnahora.cz

4. Muzeum Karla Zemana

Kde: Praha

Pokud počasí nebude přát, můžete s dětmi vyrazit do Muzea Karla Zemana. Vyniká totiž svým hravým pojetím, a tak nabízí možnost se zapojit a na fotoaparátech či kamerách si vyzkoušet vlastní trikové postupy, které známý režisér ve svých filmech používal. Největší část expozice se věnuje jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila, nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Muzeum je interaktivním a hravým místem ideálním pro rodiny s dětmi.

Více informací: www.muzeumkarlazemana.cz

tip-na-vylet-nejlepsi-vylety-na-konec-prazdnin-ii-cz-nahled 5. Hrad a Zámek Staré Hrady

Skvělé místo pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Čeká je zde totiž nejen návštěva hradu a zámku, kde poznají, jak se žilo za císaře Františka Josefa I., ale také Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádková půda. Za vidění stojí pohádkové okruhy ve sklepení a na půdě, které vás zavedou do světa čaroděje Archibalda. Na děti čekají nejrůznější pohádkové bytosti, od čertů a vodníků, přes skřítky po strašidla. Nechybí samozřejmě ani draci a obři. Zkrátka zábava pro celou rodinu.

Více informací: www.starehrady.cz


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse