vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší vojenská muzea a památky

17. února 2016

Nejlepší vojenská muzea a památky

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: tank vojenský armáda vojsko historie muzeum děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Nejen pro kluky, kteří milují vojáky, bitvy, či tanky, ale pro všechny, které zajímá historie, jsou skvělým tipem na výlet vojenská muzea a památky. V naší republice jich najdete dostatek a některé jsou dokonce ojedinělé v celé Evropě.

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestred-60-tob-nahled

Ostropestřec Plus Farmax tob. 60

Diskutujte: Jaké muzeum s vojenskou tematikou podle vás rozhodně stojí za návštěvu?


Areál čs. opevnění

Kde: Hlučín-Darkovičky

V areálu československého opevnění, který spadá pod Slezské zemské muzeum, můžete navštívit celkem čtyři objekty. Dva samostatné pěchotní sruby (MO-S 18 Obora a MO-S 19 Alej), jeden řopík (lehké opevnění vzor 37 A – 140Z) a tvrzový pěchotní srub (MO-S 20 Orel). Pěchotní srub Alej patří k nelepším pevnostním muzeím nejen u nás, ale i v Evropě, ve srubu Obora je zase k vidění vybavená střelecká místnost, jsou zde muniční sklady, ubikace a další zajímavosti. V areálu se ve spolupráci s armádou pravidelně konají také ukázky obrany pevností. Za návštěvu stojí i zdejší naučná stezka, která je dlouhá 6,5 km a po cestě uvidíte různé objekty, které zachycují vývoj opevnění.

Kdy je otevřeno: červenec – srpen
ÚT-PÁ 9 – 17 hodin
SO, NE, svátky 11 – 17 hodin
duben – říjen
ČT-PÁ 9 – 15.30 hodin
SO, NE, svátky 11 – 17 hodin
listopad – březen
pouze pro předem ohlášené návštěvy

Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, rodina 90 Kč

Více informací: www.szmo.cz

Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím

Kde: obec Kovářská, okr. Chomutov

V severozápadních Čechách, zhruba 120 km od Prahy, najdete zajímavé Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím. Je otevřeno od roku 1997 a věnuje se jedné z nejtěžších leteckých bitev 2. světové války nad kontinentální Evropou, která proběhla 11. 9. 1944. Zároveň je muzeum věnováno památce letců, kteří při ní zahynuli. Mezi exponáty máte možnost shlédnout části sestřelených letadel, historické fotografie, dokumenty, uniformy a diorámata.

Kdy je otevřeno: soboty a neděle 14–18 hodin

Vstupné: dospělí 45 Kč, studenti/důchodci 35 Kč, děti 25 Kč, rodina 70Kč

Více informací: http://new.museum119.cz/

Vojenské muzeum Králíky

Kde: Králíky, Pardubický kraj

Východní část Pardubického kraje v okolí města Králíky byla ve 30. letech nejsilněji opevněným územím, a kromě malých pevností a pěchotních srubů tu stály i tři dělostřelecké tvrze s rozsáhlými podzemními prostory. Velká část objektů se zachovala dodnes a některé jsou zpřístupněny veřejnosti, jako například unikátní dělostřelecká tvrz Bouda. Centrem celé této oblasti je Vojenské muzeum Králíky, které je přístupné po celý rok a najdete zde stálou expozici věnovanou československé armádě. U pevnosti U Cihelky se každý rok koncem srpna koná velkolepá military show.

Kdy je otevřeno: Celoročně úterý až neděle
říjen až duben 10.00 až 16.00 hodin
květen až září 09.00 až 17.00 hodin

Vstupné: dospělí 90 Kč, zlevněné 60 Kč, rodina 250 Kč

Více informací: www.armyfort.com

Vojenské technické muzeum Lešany tip-na-vylet-nejlepsi-vojenska-muzea-ii-cze

Kde: Lešany u Týnce nad Sázavou

Vojenské technické muzeum v Lešanech patří mezi nejlepší v celé Evropě. Najdete je mezi obcemi Krahanice a Lešany, a to v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. V současné době je k vidění více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky a další exponáty. To vše v deseti halách, pod šesti přístřešky a na volném prostranství. 1. září 2012 pak můžete navštívit ojedinělé Tankové dny.

Kdy je otevřeno: začátek sezóny – 28.5.2016 – tématický den s ukázkami, červen a září o víkendech 9:30 – 17:30,

červenec a srpen út – ne 9:30 – 17:30

Vstupné: zdarma

Více informací: www.vhu.cz/…icke-muzeum/

Armádní muzeum Žižkov

Kde: Praha 3-Žižkov

V historických budovách Památníku národního osvobození v Praze na Žižkově najdete Armádní muzeum, které tvoří tři velké expozice. První zachycuje období první světové války, účast Čechů a Slováků a politické a vojenské akce, které vedly ke vzniku samostatného státu. Druhá část je věnována meziválečné Československé republice a ozbrojeným silám, třetí zachycuje období druhé světové války a účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích. Uvidíte zde nejen zbraně, ale i unikátní dobové stejnokroje, prapory, řády, vyznamenání a osobní památky na čs. presidenty a přední představitele čs. armády.

Kdy je otevřeno: denně kromě pondělí, 10–18 hod.

Vstupné: zdarma

Více informací: www.vhu.cz/…adni-muzeum/

 

Text: asm

Foto: Czech Tourism

 

Navšivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse