vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší vánoční výlety za pohádkami

26. prosince 2014

Nejlepší vánoční výlety za pohádkami

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: pohádka Zámek Vánoce muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Vydejte se s dětmi na výlet za pohádkami! Ty totiž k období kolem Vánoc neodmyslitelně patří.

K Vánocům pohádky neodmyslitelně patří. A tak pokud plánujete výlet, vydejte se třeba za pohádkami – na zámky, které otevírají své brány i v zimě, anebo třeba do Muzea Perníku.

 

Zámek Hluboká

Princezna Krasomila měla své království právě na zámku Hluboká, na němž se z velké části natáčela i Pyšná princezna. Pohádka, která k Vánocům neodmyslitelně patří. A nejen ona, zámek Hluboká je mezi filmaři velmi oblíbený, stejně tak i mezi návštěvníky, protože opravdu vypadá, jakoby vypadl ze světa pohádek. Na romantickém zámku inspirovaném anglickým Windsorem se natáčel třeba i slavný Pan Tau. Otevřeno je i v zimě, takže se na něj můžete vypravit i nyní!

www.zamek-hluboka.eu

 

Muzeum perníku

Muzeum perníku s celoročním provozem je umístěno v Perníkové chaloupce, což je bývalý lovecký zámeček z roku 1882. Prohlídka je vedena zábavnou formou pro děti i pro dospělé, přičemž se vždy přizpůsobuje složení konkrétní skupiny návštěvníků. Dozvíte se nejen spoustu věcí o perníku, ale při návštěvě strašidelného lesa si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké to bylo, když Jeníček s Mařenkou putovali k perníkové chaloupce, a také si domů odnesete medový perníček.

www.pernikova-chaloupka.cz

 

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk, na kterém se natáčela pohádka Anděl Páně, otevírá své brány i na konci prosince a na Nový rok. Nejvýše královský položený hrad v Čechách se pyšní i spoustou zajímavostí v okolí. Navštívit můžete spoustu památek v Kašperských Horách, za vidění stojí i Muzeum Šumavy či Muzeum motocyklů, anebo bývalá keltská oppida Sedlo u Albrechtic. Při pěkném počasí stojí za to i naučná stezka strážců Hranice, která vede krásnou šumavskou krajinou.

www.kasperk.cz

 

tip-na-vylet-nejlepsi-vanocni-vylety-za-pohadkami-ii-cz-nahled Tip MIMIFORA:

Pohádková kovárna

Chcete-li se ocitnout v pohádce, navštivte starobylou kovárnu v Selibově. Pohádkových postaviček je v tomto muzeu české pohádky nainstalováno téměř sedmdesát. Potkáte tu hastrmany, víly, Jeníčka s Mařenkou i zlou Ježibabu, Červenou Karkulku, kováře, čerty a další pohádkové bytosti, které se v tomto starobylém stavení usídlily. Budete moc překvapení až zjistíte, jak se v kovárně zabydleli nejen vodníci, ale také pekelníci všeho druhu! K těm se však dostanete jen přes tajemné zákoutí, které hlídá mocný Hejkal. Nudit se zkrátka nebudete. Otevřeno je i na konci prosince, více najdete na www.pohadkovakovarna.cz.

 

Text: ino

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse