banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Nejlepší triky na uvolnění hráze

15. ledna 2018

Nejlepší triky na uvolnění hráze

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Hráze pánevní dno nástřih cvičení porod

preventan-mimiforum-banner

Nástřih hráze je pro mnoho žen strašákem, kterému by se při porodu rády vyhnuly. Co tedy dělat, aby se hráz uvolnila, byla pružnější a svaly pánevního dna silnější? 

Nástřih hráze. Praktika, která se v našich porodnicích stále praktikuje zcela běžně, a mnoho žen z ní má hrůzu už dopředu. „Dá se tomu předejít?,“ ptá se mnoho nastávajících maminek. Do jisté míry ano, pokud budete ke konci těhotenství pravidelně cvičit a hráz masírovat. Ale 100% jistotu nebudete mít nikdy.

 

Kegelovy cviky

Nejen na posilování svalů pánevního dna, ale i jako prevence proti nástřihu hráze, jsou vhodné tzv. Kegelovy cviky. Jde o poměrně jednoduchá cvičení, při nichž na tři vteřiny stáhnete svaly pánevního dna, poté na tři sekundy povolíte, a to celé opakujete desetkrát. Cviky by se měly provádět alespoň třikrát denně a nesmí se při nich zadržovat dech.

 

Cvičení s balónkem

Na našem trhu se objevily také speciální balónky, s jejichž pomocí můžete podstatně snížit riziko nástřihu hráze, pokud s nimi budete denně cvičit. Doporučuje se začít 3 až 4 týdny před termínem porodu a postačí jen 15 minut denně. Princip je jednoduchý – silikonový balónek se (nejlépe vleže) zavede do pochvy a postupně nafoukne. Poté dochází k jeho vypuzování z pochvy, a to jen pomocí svalů pánevního dna. Jde o vhodnou pomůcku také k nácviku porodu – vypuzování novorozence.

 

Masáž hráze deti-a-rodina-nejlepsi-triky-na-uvolneni-hraze-ii-sxc-nahled

Další možností, jak uvolnit hráz a podpořit její pružnost, je pravidelná masáž, která se začíná provádět 4 až 6 týdnů před porodem. Masáž může žena provádět sama, ale i společně s partnerem a zpestřit si tak zároveň i milostný život. Potřebujete jen olejíček, kterým masáž provedete, a to buď speciální určený přímo na masáž hráze, anebo běžný slunečnicový olej. Masáž se provádí prsty a neměla by být delší než 5 minut. Je důležité důsledně dodržovat hygienu, a pokud vám masáž není příjemná, nenutit se do ní. Pomáhá sice uvolnit hráz, ale není jistotou, že k nástřihu nebude muset dojít.

 

Tipy MIMIFORA:

Co ještě dělat jako prevenci nástřihu hráze

 

-          Pít ke konci těhotenství odvar z lněného semínka, anebo denně rozžvýkat dvě lžičky lněných semínek. To má totiž kladný vliv na pružnost svalstva pánevního dna.

 

-          Jíst vyváženou stravu s obsahem bílkovin, ovoce a zeleniny. Nezapomínat na mastné kyseliny, jíst ořechy, mandle, ryby, oleje lisované za studena apod.

 

-          Dostatečně pít. Hydratace je totiž základem pro to, aby svaly pánevního dna mohly být dostatečně pružné.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa