vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší tipy, jak vyzrát na akné

25. února 2014

Nejlepší tipy, jak vyzrát na akné

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: aspirin uhry sebevědomí pleť akné

preventan-mimiforum-banner

Akné trápí až třicet procent žen, které se ho mnohy nemůžou zbavit. A tak jim patřičně klesá sebevědomí, neb uhry ve tváři moc vábně nevypadají. Jak na ně vyzrát?

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Až třicet procent žen se někdy setkalo s akné. A moc dobře vědí, jak to dokáže potrápit, a to hlavně po estetické stránce. Uhrovitý obličej dobře nevypadá, a tak se dotyčná může stát zdrojem posměšků, díky kterým jí značně klesne sebevědomí. Pokud patříte mezi ty, které akné trápí, zjišťovali jsme, co na něj pomáhá.


MIMIFORUM doporučuje:

6× tip, jak vyzrát na akné


  1. Nejíst čokoládu. Je o ní totiž známo, že stav pleti zhoršuje, a tak může být jedním z viníků, proč se akné objevilo. Vhodná není ani přemíra kofeinu a nedoporučují se tučná jídla.
  2. Dvakrát denně pleť čistit vhodným přípravkem, anebo vodou. Velmi oblíbené jsou produkty s retinolem. Přímo na nevzhledné pupínky jsou pak ideální přípravky s benzoylem.
  3. Pleť čistit pravidelně, ale krátce. Čistění pleti by nemělo být příliš dlouhé. A to proto, aby pokožku nepodráždilo.  Není vhodné na obličej nikdy sahat špinavýma rukama.
  4. Neumývat obličej horkou vodou, pouze teplou.
  5. Zkusit světelnou terapii. Na akné dobře působí světelná terapie s modrým světlem, protože ničí bakterie. Je však poměrně nákladná.
  6. Poradit se s lékařem. Ten může předepsat antibiotika, která bojují s bakteriemi, co akné způsobují.

 

zdravi-a-krasa-nejlepsi-tipy-na-akne-ii-sh-nahled A jak vyzrát na akné pomocí babských rad?

 

-          Skvěle fungují obklady z heřmánku. Nejlépe ze sušeného, který zavázaný do kapesníku namočíte do vody a pokládáte na postižená místa.

 

-          Dobrý je i rozmačkaný česnek, který funguje i v případě, je-li akné silnější. Působit se však musí nechat jen velmi krátce, jinak udělá víc škody než užitku.

 

-          Ženy, trpící na akné, si hodně chválí také aspirinovou masku, která pupínky čistí a zjemňuje a působí jako peeling. Jsu na ni třeba 3 tablety aspirinu, které rozpustíme v troše vody a smícháme cca se 2 lžícemi medu. Naneseme na pleť, necháme 20 minut působit a opláchneme teplou vodou. Pozor ale v případě, že patříte mezi alergiky. Trochu směsi si předem naneste na zápěstí a nechejte působit.

 

-          Pomáhá i čerstvá šťáva z aloe, kterou stačí pravidelně nanášet na postižená místa, nechat chvíli působit a důkladně omýt.


Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:03 15.12.2014 - Petrisa -

Aknea

Já chodím jednou měsíčně ke kosmetičce, aby mě těch uhrů zbavila, většinou mi to pomůže ale pro jistotu mám při ruce ještě konopné sérum Aknea, je maličké, takže se vleze do kabelky a vždycky když se nečekaně nějaká ta potvora objeví namažu, zklidní se to a začne hojit.
10:36 05.03.2014 - pavla -

Bez nadpisu

Já se řídím asi jenom tím, že pleť čistím 2× denně přípravky od biodermy a vždy na dočištění používám micelární vodu. Pak používám lokální péči taktéž od biodermy a krém na akné od ryoru. Nemyju si pleť teplou vodu, ale studenou. Přijde mi, že mi hezky stáhne póry a třeba po ráno je pleť díky ní hezky svěží. Navíc jím pravidelně každý den zinek forte a ještě kapsle s rybím tukem lýsi. Díky tomu mám pleť mnohem hezčí a zlepšila se mi i kvalita vlasů

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse