vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší tipy, jak na podzim pečovat o pleť

26. září 2013

Nejlepší tipy, jak na podzim pečovat o pleť

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hydratace Vítr Podzim pleť voda

preventan-mimiforum-banner

Chladné počasí, změny teplot a studený vítr, které podzimní počasí provázejí, pleti rozhodně neprospívají. Jak o ni pečovat, aby byla co nejkrásnější? Přinášíme pět tipů.

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Prudké změny teplot, přechod z vytopené místnosti do chladného počasí, vítr, zima, plískanice. Typické podzimní počasí naší pleti rozhodně neprospívá. Jak o ni nejlépe pečovat?

 

1. Zvolte mastnější krém

Pleti je v podzimních měsících třeba dodat vlhkost, která se v ní udrží. Proto se doporučuje vyměnit lehké fluidy či gelové textury za krémy hutnější a mastnější. Víc než vhodné jsou výživné krémy s obsahem panthenolu, vitaminů, ceramidů apod. Vítr a chlad, které podzimní měsíce provázejí, totiž pleti velmi škodí, a tak výživu potřebuje jako sůl.

 

Tip MIMIFORA:

Používejte make-up! Na podzim a v zimě je více než vhodný, protože spolu s krémem na pokožce vytvoří ještě silnější ochranu. Vhodnější jsou světlé barvy, protože tmavá v těchto ročních obdobích působí velmi nepřirozeně. Nevynechávejte ani oční víčka, budete působit svěžeji a odpočatěji.

 

2. Používejte speciální krémy

Některé značky vyrábějí krémy přímo do chladného počasí. Pleť chrání nejen před výkyvy teplot, ale také před větrem. Většinou neobsahují vodu, zato v nich najdete panthenol, výživné oleje, bambucké máslo apod. Kůži pomáhají chránit před větrem a chladem. Jsou vhodné pro děti i dospělé.

 

3. Nepřehánějte to s mytím

Pokud se v chladných měsících přehnaně často myjete, vaší pleti to rozhodně neprospívá. Ohroženy jsou nejen ruce, ale i obličej. Proto se jej nedoporučuje mýt méně než půl hodiny před odchodem z domu. Horká voda pak není vhodná vůbec, proto používejte raději vlažnou.

 

4. Pořiďte si balzám na rty

Na péči o rty se často zapomíná, i když chladem a větrem velmi trpí. Základní pravidlo zní – v chladu si je nikdy neolizovat. Voda se z nich totiž začne vypařovat a výsledkem je, že se vysušují ještě více, praskají a jsou náchylné k tvorbě oparů. Kůže na rtech je totiž tenká a chybí jí mazové žlázy. Pořiďte si proto kvalitní balzám na rty, který noste neustále u sebe a rty jím pravidelně potírejte.

 

5. Vyhněte se alkoholu zdravi-a-krasa-tipy-jak-na-podzim-pecovat-o-plet-ii-sh-nahled

V chladných dnech se raději vyhněte přípravkům s obsahem alkohol, hlavně pleťovým vodám a odličovačům. Ty totiž pleť opět vysušují a představují pro ni příliš velkou zátěž. Sledujte složení a volte raději šetrná odličovací mléka. Pleti však nedělá dobře ani pití alkoholu. Ten jí bere důležité živiny, dehydratuje a způsobuje nedostatek kyslíku. Přílišné pití svařeného vína a dalších alkoholických nápojů proto nepřehánějte.  Méně je někdy více.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse