vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší svatomartinské výlety

8. listopadu 2013

Nejlepší svatomartinské výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: parní vlak slavnost Svatý Martin víno výlet

preventan-mimiforum-banner

Svatý Martin už se blíží, a to je ideální příležitost vyrazit s rodinou na originální svatomartinský výlet. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Svatomartinský Mikulov

Kdy: 8. – 17. 11. 2013

Kde: náměstí v Mikulově

Stále populárnější festival, na němž se prezentují vína nového ročníku a nabízí se řada husích specialit. Náměstí zaplní řemeslný jarmark a dobově pojatý umělecký program připomíná časy potulných kejklířů a komediantů. Mikulov myslí i na děti a v programu se během slavností objeví i několik pohádek a historických představení. Mikulovské restaurace, vinotéky a hotely při slavnostech nabízejí speciální svatomartinská menu a ochutnávky mladých a Svatomartinských vín. Během svatomartinských oslav jsou mimořádně zpřístupněny historické památky, je možné využít kostýmovaných prohlídek v Dietrichsteinské hrobce, vystoupit s průvodcem na Svatý kopeček a seznámit se s bohatou historií města.

Více na: www.mikulov.cz

 

Svatomartinský den v Křinci

Kdy: 9. 11. 2013 v 16 hod.

Kde: náměstí Křinec

Svatý Martin na bílém koni přijede i do Křince ve středním Polabí. Najdete zde krásný původně ranně barokní zámek s klasicistními prvky, který právě prochází rekonstrukcí. V Křinci při příležitosti svátku sv. Martina uspořádali zajímavý program pro děti a dospělé. Čeká vás nejen občerstvení, ale hlavně lampionový průvod ze zámku na Chotuc. Pokud se sem vypravíte, nezapomeňte si vzít lampion. Co v programu také nesmí chybět, je příjezd Martina na koni.

Více na: http://zamekkrinec.cz

 

Svatomartinská jízda parním vlakem

Kdy: 9. 11. 2013

Kde: Jindřichův Hradec

Svátek svatého Martina není jen o víně. Zažít můžete i historii s romantikou v jednom. Stačí vyrazit na jízdu parním vlakem podzimní krajinou České Kanady. Parní vlak odjíždí z Jindřichova Hradce v 11 hodin a zpět se vrátí v 15.55 hodin. V bufetovém voze na vás tentokrát bude čekat malé pohoštění – kanapka se zvěřinovou paštikou a švestkový likér.

Více na: www.jhmd.cz

 

Svatomartinské slavnosti tip-na-vylet-svatomartinske-vylety-ii-cz-nahled

Kdy: 16. 11. 2013

Kde: Slavkov u Brna

Zámek Slavkov u Brna připravil spolu s Jezdeckým klubem Acaballado bohatý svatomartinský program na sobotu 16. 11.. Od 11.00 hodin se budete moci těšit na příjezd zámeckého pána, který slavnostně zahájí výstavu Mladá Svatomartinská vína na zámku. V doprovodném programu budete moci zhlédnout ukázky drezury koní, praporové, šermířské nebo pěvecké vystoupení. Budou vám představeny plemena koní chovaná v JK Acaballado, předvedena práce se zápřahem kočáru a samozřejmě ukázky výcviku koní. Na závěr programu přijede sv. Martin na bílém koni, se kterým se budete moci i vyfotografovat. Konec akce je plánován v 15.00 hodin.  Po celou dobu bude v zámeckém parku probíhat malý jarmark, děti se budou moci svézt na ponících.

Více na: www.zamek-slavkov.cz


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse