vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší strašidelné výlety

25. října 2013

Nejlepší strašidelné výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: podzemí strašidla nadpřirozeno muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Halloween se blíží, a tak je nejvyšší čas vyrazit s dětmi na některý ze strašidelných výletů. Přinášíme tipy na několik zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

Muzeum strašidel v Pelhřimově

Kde: Masarykovo náměstí, Pelhřimov

Ve středověkém sklepení purkrabského domu číslo 17 na Masarykově náměstí v Pelhřimově, se nachází originální Muzeum strašidel. Zdejší vystavené exponáty jsou replikami nadpřirozených bytostí, které se v okolí Pelhřimova skutečně vyskytují nebo vyskytovaly. Nebude zde chybět Plivník, Polednice, Rarášek, Hejkal, čerti, draci či ježibaby, anebo Bludný kořen.

Kdy je otevřeno: denně kromě pondělí, dle otvírací doby Galerie M

Vstupné: 25 Kč dospělí, 15 Kč děti

Více informací: www.pelhrimovsko.cz/strasidla

 

Strašidelné podzemí

Kde: Tábor

Ve středověkých katakombách 500 let starého domu na Žižkově náměstí se nachází táborské Strašidelné podzemí. V chodbách s tajemnou atmosférou uvidíte mnoho strašidelných stvoření. Čeká na vás čarodějnice, upír, alchymistova dílna, bílá paní, kat, či mumie. Vše je opatřeno zvukovými a světelnými efekty, aby iluze strachu byla dokonalá.

Kdy je otevřeno: aktuální otvírací doba na Facebooku – Strašidelné podzemí

Vstupné: 50 Kč dospělí, 30 Kč děti

Více informací: www.strasidelnepodzemi.wz.cz

 

Muzeum pověstí a strašidel

Kde: Praha tip-na-vylet-nejlepsi-strasidelne-vylety-ii-cz-nahled

Za tajemstvím Staré Prahy, pověstmi a jejími nadpřirozenými bytostmi se můžete vypravit do pražského Muzea pověstí a strašidel. Interaktivní expozice totiž představí výběr nejznámějších pověstí a strašidel. Muzeum má dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní část věnovanou především pověstem. Ve zdejším sklepení se můžete projít uličkami Staré Prahy a postupně se tváří v tvář setkat s jejími strašidelnými obyvateli. Čeká tu na vás celkem 25 strašidel. Vykukují z oken, jsou za pootevřenými dveřmi, vrhají stín na stěnu, anebo letí kdesi u stropu. Abyste je našli, určitě využijte mapičku na vaší vstupence, která napoví, kde a koho máte hledat. Skvělý zážitek pro děti a dospělé.

Kdy je otevřeno: denně 10–22 hod.

Vstupné: 140 Kč dospělí, 70 Kč děti

Více informací: www.muzeumpovesti.cz

 

Tip MIMIFORA:

Les Pánova březina

Skvělý výlet pro všechny milovníky záhad. Tajemný les se nachází pouhých 5 km jihozápadně od Prahy a místní lidé potvrzují, že je zde přepadá stísněný pocit a zvláštní neklid. Odehrálo se tu totiž několik tragédií. Za Třicetileté války údajně schovala zlatý kalich kněžna Ležárka, kterou pronásledovali žoldáci. Dopadli ji a mučili, poklad však nenalezli. Podle pověsti jej tu dodnes hlídá tajemný černý pes. Později zde sebevraždu spáchali mladí milenci, kteří se v mrazu schválně svlékli a umrzli, protože nedostali požehnání k sňatku. O řadu let později se zde – opět z nenaplněné lásky – zastřelil další mladík. Říká se, že duchové a podivná zjevení se v lese vyskytují dodnes. Svědkové zde údajně zahlédli mladou blonďatou dívku v šedých šatech, která měla skvrny místo úst a očí a vypadala, jako z oblaku cigaretového kouře. Stačí se sem vydat a přesvědčit se, co je na pověstech pravdy.


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse