vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší rady pro zdravé opalování

30. června 2015

Nejlepší rady pro zdravé opalování

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: opalování melanom rakovina Slunce pleť

preventan-mimiforum-banner

I když se základní rady, jak se správně opalovat, opakují stále dokola, řada lidí je ignoruje. Přitom si tak může sama do budoucna zadělat na pořádné problémy. Třeba na vznik melanomu. 

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

Jak se co nejbezpečněji opalovat, mít hnědou kůži a nespálit se? Zde jsou ty hlavní rady, které se vyplatí dodržet.

 

Pozor na polední slunce

Stará známá rada, která se sice objevuje stále dokola, ale mnoho lidí o ní nechce slyšet a nerespektuje ji. Odborníci varují – nechoďte na polední slunce, zůstaňte ve stínu. Mezi 11 a 15 hodinou jsou sluneční paprsky nejsilnější, riziko spálení tedy největší. Pamatujte na to, že stačí jedno spálení a zvyšuje se riziko rakoviny kůže, které s počtem spálení prudce stoupá.

 

Tip MIMIFORA:

Opalujte se pozvolně! Nikdy se nesnažte mít za jeden den kůži v barvě čokolády! Vyložit se po příjezdu k moři na celý den na přímé slunce je ta největší chyba. Opalování si dávkujte a nezapomeňte, že slunce dobře opaluje i při pohybu, a dokonce se dostane i pod vodní hladinu.

 

Vhodná kosmetika

Průzkumy ukazují, že mnoho lidí i tuto radu podceňuje. Nenatírá se buď žádným krémem na opalování, anebo je faktor nedostatečný. Přitom správně zvolený krém, gel či mléko je základ, aby se pokožka chránila, vy jste se nespálila a vaše kůže byla krásně hnědá. U nás volte minimální ochranný faktor 15, u moře pak 30. U dětí by měla být ochrana ještě vyšší, volte krémy s faktorem 50.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na spálení u dětí!

Dětská kůže je citlivější než u dospělých, je tenčí a neobsahuje tolik melaninu. U malých dětí do jednoho roku nefunguje žádná přirozená ochrana proti UV záření, proto se jim nedoporučuje opalování vůbec. Pozor je dát i u dětí do dvou let věku a žádné dítě by se nemělo vystavit polednímu slunci. Vždy je také nezbytná ochrana krémy s faktorem 50+. Pro děti jsou k dostání také plavky s UV filtrem včetně trička, které velkou část těla před sluncem chrání.

 

Betakaroten zdravi-a-krasa-nejlepsi-rady-pro-zdrave-opalovani-ii-sh-nahled

Než se vydáte na dovolenou, ale i během ní a po návratu nezapomeňte užívat Betakaroten, který koupíte v lékárně. Ten totiž pomáhá chránit pokožku před škodlivým zářením a volnými radikály, podporuje krásné opálení a zhnědnutí kůže. Také pomáhá zamezit předčasnému stárnutí pleti a vzniku vrásek. Ve vaší výbavě na dovolenou by rozhodně neměl chybět.

 

Tip MIMIFORA:
Babské rady při spálení


-  Bílý jogurt, tvaroh. Pomáhají z těla vytahovat přebytečnou horkost. Namažte jogurt či tvaroh (co nejvíce vychlazené) na spálená místa a nechejte působit. Popáleniny se zklidní. Kyselina mléčná zároveň působí protizánětlivě a odstraňuje zarudnutí.

 

Okurka, brambor, rajče. Popálenou kůži osvěží salátová okurka. Vychlaďte ji, oloupejte, nakrájejte a přiložte na spálená místa. Použít ale můžete i syrové brambory. Popáleným místům dokáže pomoct také rozkrojené rajče, kterým je potíráte. To je dobré mít u moře po ruce, protože zklidňuje kůži i po požahání medúzou.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse