vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší novoroční tradice

1. ledna 2015

Nejlepší novoroční tradice

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: štěstí předsevzetí Nový rok zvyky tradice

preventan-mimiforum-banner

Jaké tradice se na Nový rok dodržují u nás a co je naopak běžné ve světě? Co dělat a co ne, aby se vás během celého roku drželo štěstí? 

Je tu Nový rok a s ním i spousta tradic a pověr, které se nejen u nás držely a někde i stále drží. Co byste podle nich měla udělat, a čemu je lepší se vyhnout?

 

-          Na Nový rok nejezte drůbež. Říká se totiž, že by vám mohlo uletět štěstí. Vhodný není ani zajíc – štěstí by vám totiž mohlo utéct či ryba, aby štěstí neuplavalo. Ideální je proto vepřové maso. Prasátko totiž zároveň symbolizuje štěstí!

 

-          Naopak vhodné je dopřát si na oběd vařenou čočku. Díky tomu by se vám mohly rozmnožit peníze. Ze stejného důvodu si můžete dát i polévku s drobnou krupicí (tzv. miliónová).

 

-          Na Nový rok si s partnerem dejte polibek! Říká se, že ten, kdo zůstane nepolíbený, bude celý rok sám.

 

-          Podle tradice nesmí na Nový rok viset prádlo. Říká se totiž, že by někdo v rodině mohl zemřít.

 

-          Nevstávejte poslední! Podle tradice ten, kdo na Nový rok vstane poslední, nejen, že se dočká posměchu ostatních, ale celý další rok bude líný.

 

-          Jak na Nový rok, tak po celý rok, říká se. Proto zkuste být co nejlépe naladěni, vyhnout se hádkám, stresu, úklidu a velké práci. Odpočívejte a užívejte si volný den s rodinou. Pokud se nebudete hádat a přít, prý vám to vydrží celý další rok!

 

-          Dejte si předsevzetí. Jde o oblíbenou novoroční tradici, kterou dodnes dodržuje velká spousta lidí. Podle odborníků se jich ale většina nesplní. A důvod? Předsevzetí jsou příliš nereálná! Zkuste si proto dát takové, které jste schopna splnit a nemějte přehnaná očekávání.

 

deti-a-rodina-nejlepsi-novorocni-tradice-ii-sxc-nahled Zajímavosti MIMIFORA:

Novoroční tradice ve světě

 

-          V Itálii se z okna tradičně vyhazoval starý nábytek a s ním odcházel i starý rok.

-          Na Filipínách se chodí v puntíkatém oblečení a nosí se u sebe mince. Před domy se dávají stoly a na ně kulaté ovoce. Věří se totiž, že štěstí a peníze v novém roce přinesou kulaté tvary!

-          V Irsku se spí na jmelí! Říká se, že když si žena dá v noci na Nový rok pod polštář snítku jmelí, bude se jí zdát o tom, za koho se do roka provdá.

-          Ve Finsku se taví cín a lije do vody. Podle stínu, který kousek vrhá při světle svíčky, se věští budoucnost.

-          Ve Španělsku se při odbíjení půlnoci (12 úderů) jí 12 kuliček hroznového vína, což přinese štěstí ve všech dalších měsících v roce.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse