vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší mikulášské výlety

6. prosince 2013

Nejlepší mikulášské výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: ale podle mnohých studií mohou způsobit nemalé komplikace. Miminku hrozí například srdeční vady. Antidepresiva v těhotenství je sice možné užívat

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit s dětmi kolem Mikuláše? No přece za čerty! Anebo do Skanzenu lidové architektury, kde na vás čeká zajímavá vánoční výstava.

Udělejte si kolem Mikuláše stylový výlet a zajeďte třeba za čerty. Do muzea, anebo rovnou do Pekla!

 

Muzeum čertů

Kde: Úštěk

V Úštěku, v Pikarské věži, najdete originální muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu. Skrývá se v něm totiž skoro samý čert – nejrůznější figurky čertů a čertic, či pekelná koule, co odhaluje nevěru – to jsou jen některé ze zajímavých exponátů. Nechybí ani pohyblivý Peklém. Velkým zážitkem je návštěva sklepení plné spletitých chodeb, které ovládají satanáši. V prosinci tu na vás čerti čekají až do neděle 8. 12.

www.certi-muzeum.com

 

Tip MIMIFORA:

Pokud se nebojíte, přijeďte do Úštěku 14. 12. Na zdejším jarmarku totiž bude peklo přijímat hříšníky.

 

tip-na-vylet-mikulasske-vylety-ii-cz-nahled Pohádková kovárna

Kde: Selibov

Čerty a pekelníky všeho druhu se to přímo hemží v Pohádkové kovárně. Nedaleko Tálinského rybníka se s nimi můžete setkat ve společnosti hastrmanů, vodníků, víl, skřítků a další pohádkové havěti. Uvidíte zde přes čtyřicet nainstalovaných loutkových pohádkových postaviček, avšak čeká tu na vás mnohem víc. Co to bude, se dozvíte při návštěvě Pohádkové kovárny. V prosinci je otevřeno během adventních víkendů.

www.pohadkovakovarna.cz

 

Tip MIMIFORA:

V neděli 22. prosince se můžete přijít poklonit Ježíškovi. Od 13 do 16 hodin pro vás bude připraven Živý Betlém – biblický příběh o narození Spasitele. Představení se konají každou hodinu před Pohádkovou kovárnou.

 

Pelhřimovské peklo

Pokud počasí nebude přát, zavítejte do podzemí domu č. 10 na Masarykově náměstí v Pelhřimově. V Pelhřimovském pekle se stanete chvíli čerty (nebo zůstaňte obyčejnými hříšníky) a plně si užijte této interaktivní expozice. Zapíšete do knihy hříchů největší lotry ze svého okolí, užijete si pobyt v pekelném kotli, na Záhořově loži nebo na pekelném trůně samotného Lucifera. Nechybí světelné, zvukové a kouřové efekty. Děti se mohou převléct za čertíky, vyfotit a poslat originální pohlednici se svou fotkou. Otevřeno je denně kromě pondělí a státních svátků.

http://peklo.pelhrimovsko.cz/

 

Skanzen lidové architektury

Kde: Přerov nad Labem

Skanzen v Přerově nad Labem je čtvrtý nejstarší v Evropě. V současné době spadá pod Polabské muzeum v Poděbradech a najdete zde celkem 32 objektů, z toho 7 chalup, 6 špýcharů a 2 stodoly. Nechybí ale ani myslivna s hospodářským dvorem, anebo stará škola. Nejznámější je Staročeská chalupa, která je krásnou ukázkou lidového stavitelství. Až do 29. prosince tu na vás čeká rozsáhlá výstava Lidové Vánoce v Polabí. V interiérech všech sedmi chalup jsou scény ze života našich předků, předvádějící starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů. Na všechny adventní soboty a neděle je připraven program s ukázkami starých řemesel a prodejem dárků.

www.polabskemuzeum.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse