vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší mikulášské výlety 2014

5. prosince 2014

Nejlepší mikulášské výlety 2014

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: čert Mikuláš muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit s dětmi kolem Mikuláše? Třeba za čerty do přírody, anebo do Muzea rekordů a kuriozit, kde na vás čeká třeba nejmenší betlém na světě či největší prskavka.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Čertovy Kameny

Pokud to počasí dovolí, můžete se vydat na netradiční výlet za čerty do přírody. Čtyřicet metrů vysoký a sto metrů dlouhý útvar je jedním z největších na Jesenicku. Na tom by nebylo nic tak divného, ale jde o místo, které je opředeno řadou záhad. Říká se, že název nenesou jen tak bez důvodu. Za každou skálou se prý může objevit čert a lákat vás na poklad. Pokud kývnete, už se ze skal nevrátíte. V každém případě jde o krásnou vycházku, a pokud počasí dovolí, i o nádherný výhled na říčku Bělou, okolní krajinu i kousek Polska.

 

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Kde se nachází: Pelhřimov

Co zde uvidíte: Unikátní muzeum, které je jedinečné na celém světě, mapuje rekordy a kuriozity českých a světových rekordmanů. Rozkládá se v pěti patrech pelhřimovské Dolní brány a uvidíte zde třeba kus nejdelší šály, obří péřovou bundu s obvodem hrudníku 280 cm, která je pětkrát větší, než další běžně nošené bundy. Čeká vás zde i celodřevěné kolo, které uveze dospělého, anebo nejmenší funkční motorka na světě, která měří jen 28 cm do výšky, ale je schopná jet rychlostí až 50 km/hod. A na Vánoce i spousta dalších lákadel – třeba nejmenší betlém ze dřeva, největší adventní věnec z papíru či obří prskavku, která měří 2,5 m.

Kdy je otevřeno: denně 9 – 17 hod., vánoční otvírací doba je na internetu

Vstupné: dospělí 120 Kč, děti od 7 let 80 Kč, do 6 let včetně zdarma

Více informací: http://www.muzeumrekorduakuriozit.cz/

 

Tip MIMIFORA:

Dospělí nad 205 cm či do 135 cm výšky, anebo s obvodem pasu nad 145 cm mají vstup zdarma.


tip-na-vylet-mikulasske-vylety-ii-cz-nahled Muzeum Lega

Kde se nachází: Praha, Národní 31

Co zde uvidíte: Skvělý tip pro všechny hravé děti a dospělé. Největší muzeum nejen u nás, ale co se počtu exponátů týká i v Evropě, je skvělým tipem na výlet pro všechny děti, které Lego milují. Uvidíte zde totiž přes dva tisíce unikátních modelů a dvacet tematických expozic. Celkem je vše sestaveno z více jak milionu kostiček. Vše se nachází na ploše 340 m2 a k vidění jsou jak vesmírné lodě, tak modely historických památek, anebo kouzelný svět Harryho Pottera. Nechybí ani interaktivní modely Lego vláčků.

Kdy je otevřeno: denně 10 – 20 hod.

Vstupné: dospělí 200 Kč, děti do 120 cm 50 Kč, vyšší děti 130 Kč

Více informací: www.muzeumlega.cz

 

Tip MIMIFORA:

Muzeum Lega najdete nyní i v Kutné Hoře. Na ploše větší něž 150 m2 uvidíte přes 1000 modelů, včetně modelu sedlecké kostnice, na kterou bylo potřeba víc jak 50 000 kostiček Lega.


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse