vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší lyžování v zahraničí III: Francie

22. ledna 2012

Nejlepší lyžování v zahraničí III: Francie

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: freeride carving Francie snowboard Alpy lyžování děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Třetí díl našeho miniseriálu o nejlepším lyžování za hranicemi vás zavede do Francie. Kam se vypravit, abyste si zimní dovolenou maximálně užili? Inspirujte se!

Diskutujte: Jaké lyžařské středisko byste ve Francii z vlastní zkušenosti doporučila?Lyžování ve Francii je velmi oblíbené. Zdejší Alpy totiž nabízejí výborné sněhové podmínky, díky nimž lze na některých místech lyžovat až do května. I když Francie patří k obecně dražším zemím, výhodou je široká škála ubytování – od luxusních hotelů až po turistické ubytovny za nižší ceny. Velmi oblíbené jsou chalet – stylové horské chaty. V nejvýše položených střediscích musíte ve Francii počítat s velmi nízkými teplotami, a tak je třeba volit vhodné funkční oblečení.

Les Portes du Soleil

Vzdálenost: 980 km z Prahy, 1144 km z Brna
Na hranicích Švýcarska a Francie najdete jedno z největších propojených lyžařských středisek na světě – Les Portes du Soleil (Sluneční brány). Vzniklo totiž díky spojení třinácti středisek mezi vrcholem Mont Blanku a Ženevským jezerem. Jde zároveň o nejbližší místo pro lyžaře z Prahy. Nabízí široké množství vyžití pro rodiny i zkušené lyžaře. Nejdelší sjezdovka měří 11,5 km a na své si přijdou i milovníci snowboardingu a sáňkování. Pro milovníky běžek je tu 235 km upravených tratí.

Tip MIMIFORA:

Můžete vyzkoušet přibližně 2,5hodinové značené okruhy.

Chamonix Mont Blanc tip-na-vylet-lyzovani-francie-2-sxc

Vzdálenost: 1077 km z Prahy, 1226 km z Brna
Luxusní lyžařské středisko pod vrcholem Mont Blanku nabízí většinu tratí v nadmořské výšce nad 2000 m.n.m. Středisko tvoří sedm lyžařských areálů, které jsou propojeny skibusy. Chamonix patří mezi desítku nejlepších středisek v Alpách, a tak musíte počítat s vyššími cenami i větším počtem lyžařů. Možností je zde ale nepřeberně pro všechny – od rodinné lyžování až po dvacetikilometrový sjezd ledovcovým údolím s průvodcem, který je vhodný pro zkušené lyžaře.

Tip MIMIFORA:

Na řadě míst můžete lyžovat až do května. Pro děti do tří let je skipas zdarma.

Les Arcs
Vzdálenost: 1125 km z Prahy, 1265 km z Brna
Nádherný výhled na Alpy a na pohoří Mont Blanc budete mít z moderního lyžařského areálu Les Arcs. Najdete zde nejvyšší visutou lanovku světa Vanoise Express, která spojuje areály Les Arcs a La Plagne. Čeká na vás 239 sjezdovek různých obtížností a celkem 141 lanovek. Nechybí ani čtyři snowboardingové areály a dvě U rampy – postačí vám jeden skipas.

Tip MIMIFORA:

Severně orientované svahy nabízejí možnost lyžování až do května.

Megéve tip-na-vylet-lyzovani-francie-3-ing

Vzdálenost: 1066 km z Prahy, 1272 km z Brna
Megéve tvoří spolu s Les Houches, Argentiére a Combloux největší lyžařské středisko na Mont Blanku. Nabízí nejen skvělé lyžování, ale i škálu jiných aktivit. V areálech, které jsou propojeny skibusy, na vás čeká prvotřídní lyžování, trasy pro freeride i carving. Můžete lyžovat i ve výšce 2350 m.n.m. a po celodenním pobytu na svahu zajít do termálních lázní St. Gervais. Středisko nabízí i spoustu restaurací, zábavy a obchodů.

Tip MIMIFORA:

Děti do 5 let mají skipas zdarma.

Val Thorens

Vzdálenost: 1168 km z Prahy, 1298 km z Brna
Středisko Val Thorens je největší ve Francii. Zároveň jde o nejvýše položený lyžařský areál v Evropě. Najdete zde přes 600 km sjezdovek a 200 lanovek a sněhové podmínky jsou ideální až do poloviny května. Za vyzkoušení stojí i visutá kabinová lanovka, která pojme až 150 lidí. Kromě mnoha možností pro lyžaře je zde velmi vyhledávaný sportovní areál o rozloze 9000 m2. Najdete zde krytý bazén, saunu, vířivku, ale i lezeckou stěnu nebo golfový simulátor.

Tip MIMIFORA:

Pro rodiny s dětmi je ideální lyžování v oblasti Les Menuires.

Text: mob
Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse