vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší lyžování v zahraničí II.: Itálie a Švýcarsko

13. ledna 2012

Nejlepší lyžování v zahraničí II.: Itálie a Švýcarsko

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Švýcarsko Itálie snowboard lyžování děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Minulý týden jsme přinesli pár tipů na lyžování v Rakousku. Dnes vám přinášíme nápa-dy na výlet za lyžováním do – Itálie a Švýcarska.

Preventan Junior

Obranyschopnost dětí dokáže podpořit Preventan Junior. Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek s ověřenou účinností. Ta spočívá v aktivaci imunitního systému, zejména na sliznicích navýšením tvorby protilátek. Tím brání průniku virů a bakterií do organismu. Do-poručujeme ho užívat dlouhodobě, zejména v době zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení. Pastilky mají příjemnou ovocnou chuť a obsahují speciální sladidlo xylitol, které neublíží dětským zoubkům. Jsou vhodné pro děti od 3 let.

preventan-junior-maly-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Jaká lyžařská střediska v Itálii a ve Švýcarsku byste doporučili?


Itálie

Nabízí dlouhé a krásně upravené sjezdovky (3300 km). Velkou výhodou, proč jsou italské Alpy tak oblíbené, je počasí. Nabízí totiž až 300 slunečných dnů v roce. Samozřejmostí jsou kvalitní služby na vysoké úrovni a výborné propojení vleků a lanovek.

 

Val Gardena

Vzdálenost: 660 km z Prahy, 723 km z Brna
Asi nejkrásnější středisko italských Dolomit. Kromě skvěle upravených sjezdovek je zde stálé počasí i dobře vyřešený zasněžovací systém, takže bez problémů můžete lyžovat až do pozd-ního jara. Výhodou střediska je i široká škála dalších aktivit – bruslení, jízda na koni, squash, tenis. Nechybí spousta fitness center ani útulných hospůdek.
MIMIFORUM doporučuje: Val Gardena je napojena na Sella Ronda, unikátní kruhový ře-tězec, který vás za jeden den provede i dalšími třemi středisky. Mluví se o něm také jako o nejoblíbenějším italském lyžařském safari.

Breuil – Cervinia

Vzdálenost: 1 033 km z Prahy, 1 172 km z Brna
Lyžařské středisko Walliských Alp na hranici Itálie a Švýcarska je od nás sice dále, přesto stojí za návštěvu. Breuil – Cervinia je totiž jedno z nejmodernějších středisek v Itálii a nabízí více než 130 km sjezdovek. Najdete zde nejdelší kabinovou lanovku v Itálii, na vrcholu Plateau Rosa pak největší snowboardový park v Evropě. V Gravity Parku najdete U-rampu, quar-terpipe, skoky a slidy.
MIMIFORUM doporučuje: Středisko nabízí jedny z nejlepších sjezdů pro milovníky freeri-de na vrcholku Trocken Stegg (s instruktorem nebo průvodcem).

Livigno

Vzdálenost: 733 km z Prahy, 796 km z Brna
Livigno leží také na hranicích Švýcarska a Itálie. Dojedete sem ze Švýcarska – 10 km dlouhým tunelem Munt la Schera. Lyžařům Livigno nabízí vynikající podmínky, jistý sníh a ideální počasí. Lyžuje se na obou stranách horského údolí, a to na více než 100 km sjezdovek. K dispozici je skvělý systém lanovek, skibus, snowpark s U-rampou.
MIMIFORUM doporučuje: Za děti, které se narodily po 1. 1. 2003, dostanete k dospělému skipassu jeden zdarma.

Švýcarsko tip-na-vylet-lyzovani-italie-3-val

Švýcarsko je proslulé vysokou úrovní lyžování a kvalitou služeb, najdete zde nejvyhledáva-nější evropská lyžařská střediska (např. St. Moritz). Tomu odpovídají i vysoké ceny ubytování a služeb. Švýcarsko nabízí kolem 3400 km sjezdovek.

Oberes Toggenburg

Vzdálenost: 625 km z Prahy, 831 km z Brna
Toto švýcarské středisko se pyšní certifikátem Family Welcome, a tak je zařízené na rodiny s dětmi. Najdete zde přes 50 km tratí a 19 lanovek a vleků. Jedna z lanovek například vlastní ultramoderní ochranný štít před nepříznivým počasím, jiná je kombinací sedačkové a gondo-lové lanovky. Jsou tu i dva snowparky.
MIMIFORUM zjistilo: Děti do 6 let mají skipass zdarma.

St. Moritz

Vzdálenost: 738 km z Prahy, 805 km z Brna
Svatý Mořic má v průměru 322 slunečných dnů v roce a vynikající sněhové podmínky. Služ-bami a kvalitou je na nejvyšší úrovni. Devět areálů je propojeno skibussy a nabízí 88 sjezdo-vek. Vyzkoušet můžete freeridové i extrémní sjezdy, milovníky snowboardu nadchne Mellowpark se 120 m U-rampou. Lákadlem je i jízda 1200 m dlouhým ledovým korytem na sáňkách, které dosahují rychlosti až 140 km/h.
MIMIFORUM zjistilo: Pokud se sem vypravíte s dětmi, zkuste bobovou dráhu, jízdu na sa-ních tažených koňmi nebo bruslení na zamrzlém jezeře.

Již za týden přineseme tipy na lyžařská střediska ve Francii!

Text: ino
Foto: Valgardena.it

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse