vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší lyžování v zahraničí I.: Rakousko

6. ledna 2012

Nejlepší lyžování v zahraničí I.: Rakousko

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: snowboard Alpy Rakousko sníh zima lyžování děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Rakousko je mezi našimi lyžaři velmi populární. Je blízko, Alpy nabízejí kvalitní, často celoroční lyžování, služby jsou na vysoké úrovni a střediska nabízejí spoustu aktivit pro celou rodinu.

ChondroMax Forte

Abyste si lyžování mohla užívat naplno, zkuste ChondroMax Forte, přípravek pro komplexní péči o klouby a kosti. Uleví od bolesti, zlepší pohyblivost kloubů. Účinná látka přípravku, glukosamin sulfát, jako jedna z hlavních stavebních složek kloubní chrupavky ovlivňuje rov-nováhu metabolických dějů probíhajících v chrupavce. Zlepšuje její stav a výživu, propůjčuje jí pružnost a vede k obnově funkce. Přípravek ChondroMax Forte je vhodným doplňkem stravy pro všechny, kteří chtějí účinně pečovat o klouby a kosti a úspěšně čelit obtížím, která kloubní opotřebení provázejí.

chondromax-forte-sportovec-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 Diskutujte: Jaká místa na lyžování byste v Rakousku doporučili?


V Rakousku najdete 6500 km sjezdovek, a to v nadmořských výškách od 550 do 3450 m. Navíc má jednu velkou výhodu – leží přímo za hranicemi. Užijí si tu i snowboardisté – téměř všechna střediska mají vlastní snowboardový park. Přinášíme několik tipů, kam do Rakouska vyrazit na lyže.

MIMIFORUM zjistilo:

● Více než 70 % návštěvníků Alp pochází ze zahraničí.
● Na ledovci Hintertux můžete lyžovat celoročně.
● Na pěti alpských ledovcích můžete na lyže vyrazit i na pozdním jaře a v některých letních měsících. Jsou to Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux.

Semmering

Doporučujeme: Pro lyžaře z Brna a okolí. Jde o nejbližší rakouské středisko dostupné z Brna.
Vzdálenost: 231 km z Brna, 432 km z Prahy.
Semmering má velkou výhodu v dostupnosti především pro lyžaře z okolí Brna. Nabízí skvělé vybavení a velké množství vyžití. Naprosto ideální je pro milovníky nočního lyžování. Ze 14 km sjezdovek je osvětlených celých 13 km. Nechybí sjezdovky různých obtížností, a dokonce ani free ride aréna. Nejste lyžařka? Nevadí! V Semmeringu na vás čeká 3,5 km dlouhá sáň-kařská dráha, která je navíc v noci osvětlená. Je ideální jak pro děti, tak pro dospělé – čekají vás zde totiž originální tunely s přímo magickými efekty.

Zajímavost MIMIFORA:

Za návštěvu stojí 30 m vysoká věž na Hirschenkogelu. V případě příznivého počasí z ní budete mít skvělý výhled na Alpy!

Pyhrn-Priel tip-na-vylet-lyzovani-rakousko-2-jine

Doporučujeme: Pro lyžaře z Prahy a z Čech. Jde o nejbližší rakouské středisko dostupné z Prahy.
Vzdálenost: 350 km z Prahy, 386 km z Brna
V oblasti Pyhrn-Priel-Gebiet najdete dvě lyžařská střediska se společným skipassem – Hinter-stoder a Wurzeralm ve městečku Spital am Pyhrn. První nabízí lyžařům 40 km sjezdovek, pro nejmenší dětský park s jezdícím pásem. Pokud jste milovníci běžek, pak je pro vás také ideální – v okolí najdete 120 km běžeckých tratí. S druhým střediskem Wuzeralm je propojeno skibusem.


Zajímavost MIMIFORA:

Chcete zažít něco speciálního? Pak se projeďte na saních tažených koňmi. Zajímavý je i výlet na sněžnicích, který jinde hned tak nezažijete.

Serfaus-Fiss–Ladis tip-na-vylet-lyzovani-rakousko-5-jine

Doporučujeme: Pro rodiny s dětmi.
Vzdálenost: 645 km z Prahy, 709 km z Brna.
Jde o jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek pro rodiny s dětmi. Nejvyhledávanější je oblast Serfaus, kde najdete širokou nabídku služeb pro nejmenší lyžaře. Jsou zde nejen lyžař-ské školy, ale i zábavní parky, dětské sjezdovky nebo dokonce vlastní dětská restaurace. Do-spělé zase potěší 190 km upravených sjezdovek, 40 moderních lanovek a vleků. Skvělé pod-mínky jsou zde i pro freeride a samozřejmostí je snowboardový funpark.

Zajímavost MIMIFORA:

Městečko Serfraus má unikátní systém dopravy. Od hotelů k la-novkám vás dopraví místní metro-vláček.

Text: mob
Foto: OÖ Tourismus Marketing/Erber

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse