vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší letní výlety do pohádek

4. července 2014

Nejlepší letní výlety do pohádek

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Film pohádka mlýn lom léto výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit na začátku prázdnin? Třeba do pohádkového světa! Do míst, kde se točily slavné filmy, anebo tam, kde našli inspiraci slavní spisovatelé.

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Prázdniny jsou tady, a tak pokud se ještě nechystáte na dovolenou, vezměte děti do světa pohádek či po stopách hrdinů jejich oblíbených knih.

 

Za Pyšnou princeznou:

Dolský mlýn

Při ústí potoka Jetřichovická Bělá do Kamenice, 3 km západně od Jetřichovic, v krásné krajině národního parku České Švýcarsko, najdete jeden z nejstarších zachovalých vodních mlýnů u nás. Romantické místo je mimo jiné oblíbeným rájem filmařů – točily se tu například některé scény z Pyšné princezny. Zhruba pět set metrů od mlýna, který je dnes národní kulturní památkou, se nezapomeňte pokochat památným stromem o výšce 27 metrů. Jde o královský smrk starší než 180 let a obvod jeho kmene činí přes tři metry.

www.dolsky-mlyn.cz

 

Za Malou mořskou vílou:

Lom Velká Amerika

Pohádka Malá mořská víla, a také neméně slavný Limonádový Joe. Oba filmy mají jedno společné – točily se u lomu Velká Amerika v okrese Beroun. Ten je nejznámějším z vápencových lomů v Českém Krasu, které jsou propojeny podzemními štolami. Pod souhrnným názvem Amerika najdete nedaleko hradu Karlštejn ještě další lomy – například Malou Ameriku, anebo Mexiko. Největším je právě Velká Amerika, lom, který je hluboký 67 až 80 m, 750 m dlouhý a 150 m široký. Jeho dno je na úrovni 322 m n m. Samotný lom není návštěvníkům přístupný, ale nezkrotnou přírodní scenérii můžete pozorovat ze zřízené vyhlídky.

www.lomy-amerika.cz

 

Za Hochy od Bobří řeky: tip-na-vylet-nejlepsi-letni-vylety-ii-cz-nahled

Přírodní rezervace Stvořidla

Na kraji Českomoravské vrchoviny, mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, najdete malebnou Přírodní rezervaci Stvořidla. 85 % plochy tvoří lesy, hlubokým údolím zde pak protéká řeka Sázava. Jen pohled na peřeje a slapy, které vytváří, patří k nezapomenutelným zážitkům. Najdete zde různé chráněné druhy rostlin, i živočichů – třeba alpskou růži, anebo vydru říční. Kousek od rezervace stojí za návštěvu slavná Sluneční zátoka, která inspirovala Jaroslava Foglara k napsání knihy Hoši od Bobří řeky.

http://www.kyticesvetla.cz/…e-informace/

 

Za Třemi oříšky pro Popelku:

Vodní hrad Švihov

Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek, Tři oříšky pro Popelku, se točila mimo jiné i na vodním hradě Švihov. Najdete jej ve stejnojmenném městě na Klatovsku a patří mezi nejmladší hrady u nás. Dnes je ve správě Národního památkového ústavu a nabízí svým návštěvníkům dva prohlídkové okruhy. Zkrácený okruh Hrad je zpřístupněný i v několika prosincových termínech a až do března příštího roku zde máte možnost vidět mimořádnou výstavu Po stopách Popelky. Ve filmové verzi hrad Švihov představoval statek její macechy, zatímco princovým sídlem byl německý zámek Moritzburg, který je však odtud vzdálený přes 600 km.

www.hradsvihov.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse