vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší letní diety

20. července 2017

Nejlepší letní diety

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: plavky postava léto hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás v horkých letních dnech kila navíc? Pak zkuste některou z méně známých diet, díky kterým se můžete záhy cítit lépe – a hubeněji. 

Potřebujete-li v létě zhubnout a hledáte i mezi méně známými dietami, přinášíme tři tipy, které stojí za to vyzkoušet.

 

Sluneční dieta

O co jde: Sluneční dieta k nám nepřišla odnikud jinud než z prosluněné Havaje a jejím základem je, že jíte jen potraviny, které jsou v souladu s pohybem Slunce na obloze. Strava je především zásaditá, a tak chrání organismus před záněty. Nezbytným doplňkem je šťáva z Aloe vera, které se připisuje spousta pozitivních účinků na zdraví a pročišťuje trávicí trakt.

Jak na to: Ráno byste měla jíst jen ovoce a ořechy, které rostou na vrcholcích stromů – kokosy, banány, jablka, avokádo, broskve a hrušky. Po poledni slunce klesá, a tak se jí to, co je blíže k zemi – luštěniny, obiloviny, zelenina, zelí, okurky, papriky či melouny. Večer slunce zapadá, proto si dopřáváte to, co roste pod povrchem země – brambory, mrkev, celer apod. Mohou se jíst také plody moře. Většina potravin by se měla jíst v syrovém stavu, vyloučit by se měly geneticky upravené potraviny. Může se držet několika způsoby, z nichž jeden dovoluje zařadit dvě oblíbená jídla týdně. Protože v podstatě dochází k vyloučení masa, je třeba dát pozor na nedostatek vitaminu B12 a proteinů.

 

dieta-nejlepsi-letni-diety-ii-sxc-nahled ABSova dieta

O co jde: Speciální dieta pro ženy! Její výhoda je v tom, že prakticky neustále něco konzumujete. Jídlo si dopřáváte šestkrát denně. Výhodou této diety je velká volnost ve výběru jídla.

Jak na to: Ke každému jídlu si musíte dát jednu nebo dvě ze speciální »dvanáctky« potravin. Mezi ty patří mandle, fazole, špenát, mléčné výrobky, instantní ovesná kaše, vejce, krůtí (případně jiné libové maso), arašídové máslo, olivový olej, celozrnné výrobky, extra bílkoviny (např. sušená syrovátka) a maliny (příp. borůvky, ostružiny). Hlavní jídla musejí obsahovat alespoň dvě potraviny z tohoto seznamu, svačiny pak jednu. Hubnutí je třeba tři až čtyřikrát týdne doprovázet speciálním 20 minutovým cvičením, které postavu tvaruje a pomáhá odbourat tuk v rizikových partiích.

 

Dieta Scarsdale

O co jde: Autorem této diety je lékař, Dr. Herman Tarnower a její výhodou je, že u ní nemusíte počítat kalorie, a pokud není uvedeno množství jídla, můžete si ho dopřát, kolik chcete. Na rozdíl od Atkinsonovy diety můžete jíst i pečivo, ale protože jde o nízkokalorickou dietu, denní příjem kalorií je velmi malý. Proto se také nedoporučuje cvičení. Dalším záporem je, že se velmi pravděpodobně nevyhnete jo-jo efektu.

Jak na to: Denně se ke snídani při této dietě jí půl grapefruitu, který je nezbytný pro rychlé spalování. K tomu si můžete dopřát krajíc suchého chleba a černou kávu. K obědu si můžete dát tuňáka z konzervy, zeleninový salát a kávu a k večeři libové telecí maso, salát s dresingem z citronu a octa a kávu. Dietu je třeba držet 14 dní k dosažení maximálního efektu.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse