vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejlepší dušičkové výlety

1. listopadu 2013

Nejlepší dušičkové výlety

Kategorie: , Připojené tagy: strašidla hřbitov Dušičky muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Hřbitovy, Dušičky, upíři, strašidla. To všechno k začátku listopadu patří. Přinášíme proto několik tipů na originální dušičkové výlety.

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Popravčí louka, Upíří hřbitov, anebo přímo návštěva pekla? I tam může vypadat originální dušičkový výlet.

 

Popravčí louka

Kde: okolí Mariánských lázní

Jen kousek od Mariánských lázní, v blízkosti obce Prameny, se nachází louka, které nikdo neřekne jinak než Popravčí. Údajně se tu zjevují přízraky, jsou slyšet hlasy a smích. Říká se, že zde na člověka padá stísněný pocit, a mnoho lidí tu omdlelo. Název louky sahá až do 16. století a nese jej proto, že právě na tomto místě tehdy zabila matka své dítě. Tragických událostí se zde ale odehrálo víc, a louka je dodnes předmětem zkoumání odborníků na záhady. Svědci se často shodují na tom, že se jim na místě zjevoval záhadný vůz či slyšeli neobvyklé hlasy.

 

Upíří hřbitov

Kde: Žďár nad Sázavou

Dolnímu hřbitovu ve Žďáru nad Sázavou řada lidí neřekne jinak, než upíří. O tomto místě se totiž říká, že se zde objevil poslední český upír. Pověst praví, že v roce 1817 zemřel správce velkostatku Alois Ulrich, který se choval krutě ke svým poddaným. A protože nenašel klid ani po smrti, stal se nemrtvým. Když později otevřeli jeho rakev, neneslo tělo žádné známky rozkladu. Nebožtík dokonce otevřel oči a posadil se. Až do doby, než mu usekli hlavu, zjevoval se jako přízrak, například na ohnivém kočáru taženém koňmi. Co je na pověsti a záhadnosti místa pravdy poznáte, pokud se sem vypravíte.

 

tip-na-vylet-nejlepsi-dusickove-vylety-ii-sxc-nahled

Pelhřimovské peklo

Kde: Pelhřimov

Opravdové vzrušení i zábavu naleznete v podzemí domu č. 10 na Masarykově náměstí v Pelhřimově. V Pelhřimovském pekle se stanete chvíli čerty (nebo zůstaňte obyčejnými hříšníky) a plně si užijte této interaktivní expozice. Zapíšete do knihy hříchů největší lotry ze svého okolí, užijete si pobyt v pekelném kotli, na Záhořově loži nebo na pekelném trůně samotného Lucifera. Nechybí světelné, zvukové a kouřové efekty. Děti se mohou převléct za čertíky, vyfotit a poslat originální pohlednici se svou fotkou.

 

  Olešnické muzeum strašidel

Kde: Olešnice

Pod bývalým hřbitovem bylo postaveno na začátku 19. století sklepení ledárny, kde se uchovával led pro řezníky. Od poloviny 20. století ale zůstalo prázdné. Až do roku 2003, kdy se zde otevřelo Olešnické muzeum strašidel. Nechybí zde postavy ze starých městských pověstí, jako kat, nevěsta v rakvi, Rarášek, stejně jako Polednice, divoženky, čarodějnice či bludičky. Další z míst, které stojí za návštěvu.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse