banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Nejkrásnější výlety po našich údolích

11. února 2016

Nejkrásnější výlety po našich údolích

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: řeka Údolí děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Ticho a klid, jen šumění lesa a říčky. Čistý vzduch a malebná příroda. To jsou hlavní výhody, které nabízí procházky našimi údolími. Pokud si potřebujete odpočinout od shonu a stresu, pak jsou pro vás tím pravým.  

Diskutujte: Jaké nejkrásnější údolí jste u nás s rodinou navštívili? 


Babiččino údolí

Jedno z nejznámějších výletních míst u nás. Malebná krajina v Podkrkonoší nabízí krásnou příjemnou vycházku, ale i projížďku na kole pro celou rodinu. Údolí se někdy říká také »vzdušné lázně« a od roku 1972 je významnou přírodní rezervací, kde můžete dýchat čerstvý vzduch a poslouchat šumící říčku Úpu. Navíc lze spojit příjemné s užitečným a připomenout dětem Babičku Boženy Němcové. Uvidíte zde Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo, anebo oživené postavy z románu – Barunku, pana mlynáře, Babičku nebo dokonce slavné čtyřnohé přátele Sultána a Tyrla.

Opárenské údolí

Severně od Lovosic, v krásné krajině Českého středohoří, najdete Opárenské údolí, které nabízí příjemnou, přes 5 km dlouhou procházku kolem Milešovského potoka. V horní části je lučinaté, ve střední a dolní převážně lesnaté, místy i skalnaté. Na zalesněném vršku stojí krásná zřícenina hradu Opárno, která rozhodně stojí za pozornost. Pochází ze 14. století a mimo jiné nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Údolím vede také naučná stezka Lovoš, která začíná v Malých Žernosekách. Za zhlédnutí stojí i unikátní most Oparno, který je dlouhý 275 m a je součástí dálnice D8, která překlenuje údolí.

Údolí Lomné

Jedno z nejkrásnějších údolí Těšínských Beskyd najdete kolem obcí Horní a Dolní Lomná. Kromě toho, že je výchozím bodem na turistické trasy na hřeben Polomu, čeká zde na vás i jedinečný prales Mionší. Jde o skvost beskydské přírody, který patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Leží v nadmořské výšce 893 m a svou rozlohou 169,78 ha patří k největším v České republice. Pro návštěvníky jde zde otevřena naučná stezka, která představí přírodovědné a historické pamětihodnosti slezských Beskyd. Okruh dlouhý 7 km nabízí deset zastavení, je určený jen pro pěší a jeho prohlídka zabere asi tři hodiny. Prales Mionší je domovem asi 110 druhů obratlovců, z toho 73 druhů ptáků a nabízí i další zajímavosti fauny a flory.

Sázavské údolí

Kolem říčky Moravské Sázavy najdete další zajímavou naučnou stezku, tentokrát vedoucí Sázavským údolím. Měří přes 5,5 km a během procházky nádhernou krajinou zde najdete šest zastavení, kde se dozvíte víc o přírodě Lanškrounska. Zajímavým zpestřením pro celou rodinu je potůček, na který po cestě narazíte. Když budete mít štěstí, možná se vám v něm podaří narýžovat některý z českých rubínových granátů. Pro vášnivé cyklisty je zajímavý i fakt, že kolem říčky vedou dvě cyklotrasy.

Údolí Plakánek

Návštěvu hradu Kost můžete spojit s procházkou malebným údolím s romantickým názvem Plakánek. To vede od hradu směrem k obci Střehom, kolem rybníku Obora. Cesta prochází krásným borovým lesem a nabízí řadu zajímavostí – například vodní mlýn, anebo studánku Roubenku, kterou můžete znát z básní Fráni Šrámka. Samozřejmě nechybí ani naučná stezka, která měří 10,5 km a nabízí 11 zastavení. K údolí Plakánek se vztahu řada mýtů a pověstí, o lidech, kteří zde plakávali i o neradostných událostech, které se zde údajně odehrály.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz, Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa